Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pośpiech szkodzi

Zarząd Miasta odpowiedział na postulaty elbląskiego środowiska niepełnosprawnych.

Lista 13 problemów, które zdaniem przedstawicieli osób niepełnosprawnych powinny doczekać się rozwiązania, przedstawiona została Zarządowi Miejskiemu 15 maja, podczas IV “Przemarszu Przyjaźni".
     W czasie spotkania w Urzędzie Miejskim prezydent Henryk Słonina odpowiedział na wszystkie postulaty. Zgodnie z propozycjami organizacji zajmujących się sprawami osób niepełnosprawnych, powstanie powiatowa strategia rozwiązywania problemów osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Zespoły problemowe zajmą się sprawami: usuwania barier architektonicznych, mieszkaniowymi, pomocy społecznej i zatrudnienia.
     Przy pełnomocniku prezydenta do spraw osób niepełnosprawnych powstanie też zespół, który opracuje propozycje większego udostępnienia szkół i przedszkoli niepełnosprawnym dzieciom.
     Zarząd zadeklarował także, że przy Centrum Pracy i Pomocy powstanie Zakład Aktywizacji Zawodowej, gdzie niepełnosprawni będą zdobywać umiejętności zawodowe.
     Wszystkie te zadania powinny - jak powiedział w czasie spotkania prezydent Słonina - zostać przygotowane do października.
     Szansę na edukację otrzymają także dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, dla których powstać ma grupa przedszkolna, oraz starsze dzieci, dla których w połowie elbląskich szkół powstać mają klasy integracyjne.
     Beata Peplińska - Strehlau, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym:
     - Jestem pod wrażeniem tego, z jaką powagą prezydent podszedł do naszych postulatów. W ich realizacji potrzebna jednak będzie rozwaga i rozsądek, bo problemy, których rozwiązania domagamy się, dotyczą trudnych i podstawowych dla życia niepełnosprawnych mieszkańców Elbląga. Lista, którą wręczyliśmy władzom, zawiera propozycje, których realizacja zabierze całe lata.
     - Nie należy jednak nadawać biegowi spraw zbyt szybkiego tempa, bo pośpiech szkodzi, trzeba szukać sprawdzonych, systemowych rozwiązań - dodaje szefowa elbląskiego koła PSnROUU.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Ja także jestem pod wrażeniem postawy Pana Prezydenta. Kiedy już zbiorą się do kupy i przystąpią do opracowywania planów, wszystkie powoływane zespoły doradców, projektantów i innych specjalistów od pomocy niepełnosprawnym, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki sytuacja niepełnosprawnych ulegnie poprawie. Do wybudowania podjazdu przy przedszkolu lub szkole potrzeba powołania specjalnego zespołu, gdzie wystarczy jeden technik-budowlaniec. Oczywiście zespół specjalistów nie będzie pracował za darmo. Przez całą kadencję Pan pełnomocnik prezydenta, jak i sam prezydent, nie wykazał się wielkimi osiągnięciami na polu likwidacji barier dla niepełnosprawnych - z wyjątkiem windy w UM, z której najczęściej korzystają pracownicy samorządowi. Zresztą do niedawna niepełnosprawny nie mógł skorzystać z windy bo odgrodzono ją barierką, o której była mowa na tych stronach - więc przed wyborami powoła przynajmniej kilka zespołów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zen(2002-07-11)
 • Zaczęła się kampania wyborcza Pana Prezydenta Henryka Słoniny. Codziennie czytamy pozytywne opinie o Jego postawie. A gdzie 15 mln złotych ZBK, których nikt nie znalazł? Przecież to Prezydent z Zarządem jest za nie odpowiedzialny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Andrzej L.(2002-07-11)
 • Jestem pod wrażeniem lizusostwa p. Pelplińskiej. Niepełnosprawni już niedługo władzę po rękach zaczną całować. Prezydent powinien sprawić sobie gustowny sygnet np. z herbem Elbląga. Lepiej całować w pierścień niż w ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  @(2002-07-13)
 • Nie nadawajcie sprawom zbyt szybkiego tempa, bo jeszcze - co nie daj Boże - przed wyborami trzeba by coś konkretnego zrobiś. Deklarujcie, deklarujcie jak najwięcej a po wyborach się zobaczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-07-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Audi
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski