UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @Nucha Znajdź mi proszę przepis nakazujący zatrzymanie kierowcy, który jest tak daleko od pieszego.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    1
    Zennon(2017-02-20)
  • Zennon czytałeś kiedyś Kodeks ruchu drogowego? Chyba nie? Więc czytaj: "Art. 26. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu." Czytaj ze zrozumieniem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    5
    rychu 124(2017-02-21)
  • @rychu 124 - hahaha. .. i Ty mi piszesz o czytaniu ze zrozumieniem. .. powiedz mi proszę gdzie Ty widzisz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu gdy ten pieszy jest tak daleko od Ciebie - on wchodzi na jezdnię od strony wieżowców, a kierowca jest przy Elzamie. Jako kierowca też stoisz przed skrzyżowaniem bo gdzieś daleko jest jakiś samochód, czy przejeżdżasz gdy widzisz, że Twój przejazd nie wymusi pierwszeństwa na innym użytkowniku drogi? Popieram przepuszczanie pieszych, ale nie popadajmy w skrajność - nie będziemy całego osiedla zatrzymywać, bo pieszy wchodzi na jezdnię. Przepisy mówią wyraźnie o ustąpieniu pierwszeństwa i nie zmuszaniu pieszego do zatrzymania, zwolnienia czy przyspieszenia - i tego należy przestrzegać, a nie wymyślać przepisy o wstrzymaniu całego ruchu w okolicy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    4
    Zennon(2017-02-21)
Reklama