UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Na marginesie tej sytuacji. .. rowerzystów mamy coraz więcej, ale jak tam ze znajomością przepisów ? Nie pamiętam rowerzysty który przeprowadza rower po przejściu dla pieszych. Wszyscy przejeżdżają. Nagminne jest jeżdżenie po chodnikach. Nawet ścieżka rowerowa wyprofilowana w kierunku jezdni(płk. Dąbka, w kierunku rynku), nie zniechęca. Trzeba mieć świadomość, niezbędną wiedzę i wyobrażnię. A dla tego chłopaka z wypadku zdrowia życzę.
  • jeśli ludzie mieliby świadomość i wyobraźnię to nie byłyby potrzebne żadne przepisy regulujące kto, jak, gdzie i czym ma się poruszać. niedługo dojedzie do tego że na chodnikach będą wyznaczane pasy ruchu dla pieszych.
  • Jestem pieszym, kierowca i rowerzysta. Kiedy przepisy pozwalają- przejeżdzam na rowerze przez przejście- kiedy nie, to przeprowadzam rower.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    34
    1
    Gombiś(2016-07-19)
  • Ja nie mam nic przeciwko rowerom na chodniku jak patrzy żeby kogoś nie potrącić. Nie każdy ma odwagę jechać po ulicy, a lepiej żeby osoba nie pewna na drodze się nie wałęsała. Mnie osobiści to blokuje przed jazdą na rowerze. .Albo jazda po ulicy i wkurzanie kierowców (jako kierowca rozumiem) albo łamanie przepisów jadąc po chodniku. W Anglii byłem świadkiem nie raz jak autobus się wlókł za rowerzystą a ten nie zjeżdżał, na drodze nie ma miejsca na wyprzedzanie (wąska droga, że ledwo dwa autobusy się miną i zakręty) a koleś ma w nosie i sobie jedzie. I teraz kierowca autobusu modli się, żeby rowerzysta zjechał albo robi niebezpieczny manewr. I tak źle i tak nie dobrze.
  • Przepisy mówią jasno - jak jest ścieżka rowerowa przez przejście to można przejeżdżać - z tego co pamiętam przy tym rondzie są właśnie takie pasy. Druga sprawa co z tego, że jest zjazd? Rower może jeździć po chodniku, tylko pieszy ma pierwszeństwo, tak samo jak na drogach osiedlowych pieszy ma pierwszeństwo prze samochodem, czego nie przestrzega prawie żaden samochód :)
Reklama