UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @Prima donna - Uważasz więc, że na przejściu dla pieszych, pieszy gdy już wejdzie, nie ma żadnych obowiązków ??
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    1
    Kierowca_elb(2017-11-27)
  • A czy Ty uwazasz, ze pieszy na srodku przejscia powinien zatrzymac sie i przepuscic jeszcze tych ktorzy nie racza sie zatrzymac? Zobacz do czego to juz doszlo, jeszcze kiedys mozna bylo sie czuc bezpiecznie przechodzac ale teraz?? Ja zawsze rozgladam sie na przejsciu, nawet doszlo do tego ze kiedy przechodze na zielonym musze uwazac bo kierowca na zielonej strzalce jedzie jak wariat i nie widzi ze pieszy ma zielone... Tylko wiesz ja mam 35lat i potrafie,ze tak powiem ogarnąc sie na przejsciu, ale dziecko nie koniecznie, uczulam moje dziecko ze na jednym pasie samochod sie zatrzyma,na drugim nie koniecznie,ale mimo wszystko ona ma tylko 10lat i tez boje sie jak idzie do szkoly i wraca ze szkoly, mimo ze ma jedno przejscie ze swiatlami i jedno zwykle...ale widze jak kierowcom z rana sie spieszy bo do pracy, bo to szybko aby zdazyc dziecko do szkoly odwiezc i czesto to kierowcy nie zauwazaja w tym pospiechu pieszych na przejsciu
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    6
    Prima donna(2017-11-27)
  • @Prima donna - Widzisz, albo ciężko dochodzi do Ciebie co piszę, albo szukasz sensacji. Nigdzie nie napisałem że w każdej sytuacji powinnaś się zatrzymać by przepuścić takiego kierowcę, ale w momencie gdy widzisz że on jedzie, to to go obserwować, a jeśli tylko widzisz coś niepokojącego to właśnie nawet się zatrzymać by go przepuścić. Tym sposobem ratujesz swoje życie i zdrowie !!!. I tylko o to mi chodzi, o obserwację aut w momencie przechodzenia przez przejście lub drogę, co sama potwierdziłaś to robisz. Wiele przejść jest monitorowanych, (tak tak, znam jakość nagrań), też można to zgłosić, tylko że już NIKOMU się tego robić nie chce. .. Odnoszę wrażenie, że niektórzy wolą dać się potrącić, połamać nogi, tylko po to by ukarać kierowcę. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    Kierowca_elb(2017-11-27)
  • @Prima donna - Ale czytaj proszę ze zrozumieniem. "Art. 13.1.Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność". PRZECHODZĄC. Nie PRZED PRZEJŚCIEM, a PRZECHODZĄC. I tak, jeśli widzi że jego dalsze przechodzenie może skończyć się potrąceniem, to powinien się zatrzymać. Czy jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu, też mogę taranować inne samochody bo mam pierwszeństwo? A co do uważania mając zielone światło - przecież zielone światło absolutnie nie zwalnia Cię z zachowania ostrożności i rozejrzenia się przed wejściem na jezdnię. Nawet niedawno była głośna sprawa, gdzie to właśnie piesza przechodząca na zielonym została przez sąd uznana winną jej potrącenia. Tak, to że jesteś pieszą, że masz przejście, że masz zielone, to nie znaczy że jesteś świętą krową.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    Zennon.(2017-11-27)
Reklama