Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powiatowe Święto Plonów

Elbląg, Powiatowe Święto Plonów Starościna i Starosta Dożynek.

W sobotę 15 września w Godkowie odbędą się Dożynki Powiatowe. Nie zabraknie konkursów, m.in. na najładniejszy wieniec dożynkowych, rywalizacji sportowej, będą także pokazy skoków spadochronowych oraz pasowanie na rycerza i zakuwanie w dyby.

Tegoroczne powiatowe Święto Plonów obchodzone będzie w Godkowie na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego. W programie są m.in. konkursy (na najładniejszy wieniec dożynkowy), zawody sportowe (unihokej, piłka siatkowa, przeciąganie, rodzinny tor przeszkód, wielobój VIP-ów, rzut podkową), biegi przełajowe, pokaz tańca nowoczesnego i towarzyskiego formacji Jantar, występy zespołów ludowych oraz grupy wokalnej Krynica z obwodu kaliningradzkiego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Classic.
     Gospodarzami Święta Plonów będą starościna i starosta dożynek: Renata Korwel i Adam Tucki.
     Renata Korwel ma 43 lata, jest mężatką i matką dwóch córek. Posiada średnie wykształcenie rolnicze. Wraz z mężem Piotrem od 21 lat prowadzi 30 ha gospodarstwo rolne. Gospodarstwo państwa Korwel specjalizuje się w produkcji mleka. Obecnie posiadają oni 30 sztuk bydła, w tym 21 krów dojnych. Produkcja roślinna jest podporządkowana hodowli bydła. W 2007 roku państwo Korwel zbudowali płytę obornikową i zbiornik na gnojowicę.
     Pani Renata to również sołtys wsi Łępno w pierwszej kadencji. Bardzo lubi pracę społeczną. W czerwcu tego roku zorganizowała w swojej rodzinnej miejscowości festyn dla dzieci i młodzieży.
     Adam Tucki ukończył zawodową szkołę rolniczą w Pasłęku. W roku 1997 otrzymał w darowiźnie od ojca 4,5 ha ziemi, na której uprawiał zboże. W 2000 roku przejął gospodarstwo rolne po ojcu, który posiadał 21 ha ziemi własnej i 77 ha ziemi z PZF, z czego 45 proc. stanowiły użytki zielone. Produkcja roślinna w gospodarstwie pana Tuckiego nastawiona jest na zabezpieczenie bazy paszowej dla bydła. W strukturze zasiewów dominuje pszenżyto, pszenica, mieszanki zbożowe, kukurydza. Wszystkie inwestycje nakierowane są na produkcję mleka. Stan obecny stada to 100 sztuk bydła, w tym 34 krowy dojne. W roku 2004 zakupił 2 biny zbożowe o pojemności 60 ton, rozsiewacz nawozów, opryskiwacz.
     W ramach pilotażowego projektu, którym objęta była gmina Godkowo, zbudował płytę obornikową i zbiornik na gnojowicę o pojemności 300 tys. litrów. W roku 2007 rozpoczął budowę nowej obory dla 80 sztuk krów.
     
     Program Dożynek Powiatowych w Godkowie
     15 września (sobota)
     godz. 10.10 - zbiórka na parkingu przy UG Godkowo delegacji poszczególnych gmin i przemarsz: orkiestry wojskowej, zaproszonych gości, uczestników Dożynek na szkolne boisko sportowe przy SP w Godkowie
     godz. 10.35-10.55 - musztra paradna w wykonaniu Garnizonowej Orkiestry Wojskowej
     godz. 11-12 - polowa msza święta
     Kompleks sportowo-rekreacyjny
     godz. 12.15-12.45 - powitanie uczestników dożynek przez Starostę Elbląskiego i Wójta Gminy Godkowo, symboliczne przekazanie chleba Staroście i Starościnie Dożynek, okolicznościowe wystąpienia Starosty Elbląskiego, Wójta Gminy Godkowo i Przewodniczącego Rady Gminy Godkowo
     godz. 13-15 - zawody sportowe (unihokej, piłka siatkowa, przeciąganie, rodzinny tor przeszkód, wielobój VIP-ów, rzut podkową), biegi przełajowe
     godz. 13.15 – 23 - występy zespołów ludowych oraz grupy wokalnej Krynica z obwodu kaliningradzkiego, pokaz tańca nowoczesnego i towarzyskiego formacji Jantar, rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy, ogłoszenie wyników konkurencji sportowych i wręczenie nagród, turniej dożynkowy z udziałem wójtów, pasowanie na rycerza, zakuwanie w dyby, występ zespołu Testis z Ornety, skoki spadochronowe (skoczkowie z Aeroklubu Elbląskiego), loteria fantowa, konkursy, zabawa przy muzyce, gwiazda wieczoru zespół Classic.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna