Sobota 25-05-2019, imieniny Grzegorza, Urbana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pożegnanie fizjoterapii

Elbląg, Pożegnanie fizjoterapii
Dyrektor Bujnowicz żegna ostatnich absolwentów fizjoterapii (fot. Paweł Serocki).

W piątek 19 stycznia mury Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu opuścili ostatni absolwenci fizjoterapii. Były statystyczne podsumowania, zabawne wspomnienia z 2,5-letniego okresu nauki, także łzy wzruszenia.

Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej rozpoczęła kształcenie techników fizjoterapii w 1992 r.
     - 15 lat temu otrzymaliśmy obecny budynek przy ul. Saperów, do którego musieliśmy się przeprowadzić w ciągu doby z poprzedniego obiektu przy ul. Królewieckiej - wspomina Stanisława Bujnowicz, dyrektor Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej. - Pracownicy dosłownie na własnych plecach przenosili szafy. Wyposażyć szkołę zarówno w meble, jak i pomoce dydaktyczne oraz kadrę pedagogiczną, pomogły nam elbląskie szpitale. Dzięki nim mogliśmy w pełni profesjonalnie ruszyć z nowym kierunkiem, jakim była fizjoterapia. Wówczas w pracę dydaktyczną wdrażały się m.in. Hanna Cichosz-Skarbek, Danuta Kofel, Anna Bitner, Ewa Gronostaj.
     Teraz kończy się w Polsce kształcenie policealne techników fizjoterapii. Osoby, które chcą pracować w tym zawodzie, muszą podjąć studia.
     - Jest nam smutno, bo przez te wszystkie lata miło spędzaliśmy czas z naszymi wychowankami, którzy wyrośli na ludzi wrażliwych, o wielkim sercu, ale przede wszystkim profesjonalnie wykształconych - dodaje dyrektor Bujnowicz. - Przez 15 lat naszą szkołę opuściło 257 absolwentów fizjoterapii. Średnia ocen z tego okresu to 4,15, również średnia z dyplomów kształtowała się powyżej 4. Najlepszym rocznikiem był rocznik 1999/2002. Wówczas średnia ocen uczniów wyniosła 4,53. Bardzo duża część naszych absolwentów pracuje w wyuczonym zawodzie zarówno w kraju, jak i za granicą. Spora grupa podjęła studia wyższe na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.
     W piątek mury Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej opuściła ostatnia, 21-osobowa grupa absolwentów fizjoterapii. Najlepszą uczennicą okazała się Sylwia Kloc, która uzyskała średnią ocen 4,9.
     - Dla większości z was to tylko przystanek w rozwoju zawodowym, bowiem 90 proc. deklaruje kontynuację nauki na studiach wyższych - mówiła odbierającym dyplomy dyrektor Bujnowicz. - Niektórzy mają już pracę, czy to w kraju, czy poza jego granicami. Życzę wam, aby ten zawód okazał się dla was najwłaściwszy.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Szkło ozdobne 3
Fronty mdf frezowane biały mat
AMK Kuchnia 5