Wtorek 19-06-2018, imieniny Gerwazego, Protazego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Praca i sprawiedliwość

O założeniach programu pn. „Praca i sprawiedliwość” mówił na spotkaniu z dziennikarzami poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański.

- Droga do naprawy państwa i poprawy życia jego obywateli musi bazować na właściwej diagnozie – powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański. - Nie jest tajemnicą, że ludziom w Polsce żyje się źle. A stan naszej gospodarki, w porównaniu z innymi państwami, także wygląda nie najlepiej. Wszelkie dane makroekonomiczne, jak i te opisujące jakość życia Polaków stawiają Polskę w tyle za wieloma krajami w naszej części Europy. Mamy katastrofalnie niski poziom PKB, a stopa bezrobocia w Polsce jest najwyższa [w Unii Europejskiej - portEl]. Najwyższe też jest u nas bezrobocie wśród osób poniżej 25 roku życia. Przodujemy pod względem zatrudnienia na czas określony i w niepełnym wymiarze. W Polsce też są niskie płace - niższe niż w Czechach, na Węgrzech, Słowenii. Poza tym przy niskich płacach w Polsce mamy wysokie koszty utrzymania. Pod względem udziału wydatku na cele mieszkaniowe i na konsumpcję nasz kraj znalazł się na pierwszym miejscu.
     Tadeusz Cymański stwierdził, że program „Praca i Sprawiedliwość” powinien przyczynić się przede wszystkim do stworzenia warunków umożliwiających zwiększenie zatrudnienia. Powstawanie nowych miejsc pracy to priorytet polityki gospodarczej PiS. Promocja zatrudnienia, zdaniem posła Cygańskiego, ma doprowadzić do stopniowego ograniczenia bezrobocia w Polsce m.in. poprzez radykalne zmniejszenie kosztów pracy dla nowo zatrudnionych.
     - Jesteśmy też przeciwko temu, żeby były ogromne dysproporcje majątkowe w naszym społeczeństwie - twierdzi Cymański. - Absolutnie nie jesteśmy przeciwko bogatym. Polska nie może być jednak państwem, gdzie istnieją tak szokujące przepaście i bardzo duże obszary ubóstwa.. Temu mówimy: „nie”. Patrzenie liberalne, że trzeba iść za wszelką cenę do przodu, nie może być podstawowym założeniem. Ci, co już mają dużo, będą mieli jeszcze więcej, będzie się im żyło o wiele lepiej, a pozostałym gorzej. I nie jest to nawoływanie do socjalizmu, ale do rozmów przy otwartej kurtynie na zasadzie uczciwej dyskusji. Liczymy, że na nasze propozycje otrzymamy odpowiedź od naszych przeciwników, jak również i sprzymierzeńców.
     Tadeusz Cymański podkreślił, iż PiS nie jest partia populistyczną:
     - Jesteśmy otwarci na konkretne i daleko idące działania prospołeczne, które w ostatecznym efekcie przyniosą poprawę codziennego bytu całego społeczeństwa. Jeżeli chcemy tworzyć koalicje z innymi partiami, to musimy dyskutować, nawet spierać się, ale trzeba mówić o wszystkich problemach i nazywać je po imieniu.
     Cymański jest zdania, że nikt nie będzie „na ładne oczy” tworzył nowych miejsc pracy.
     - Nasz program zakłada, że państwo musi stymulować tworzenie nowych miejsc pracy albo rezygnując z dochodów, albo sprzyjając nowym inwestycjom - powiedział poseł. - Rynek pracy musi być chroniony przez państwo, żeby nie było nielegalnego zatrudniania na czarno, co prowadzi też do dużych nadużyć ze strony pracodawców.

MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Cymanski ma juz Prace i Sprawiedliwie dzieli sie kasa (niemala) z wlasna rodzina!! Jedyne co ta partyjka zapewni naszemu biednemu panstwo to geby kaczorow w tv. Nieustajacy teleturniej z smsem zgadnijcie kto Jarek czy Lech!?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Piwo i Niecierpliwosc(2004-09-30)
 • "- Nasz program zakłada, że państwo musi stymulować tworzenie nowych miejsc pracy albo rezygnując z dochodów, albo sprzyjając nowym inwestycjom - powiedział poseł. - Rynek pracy musi być chroniony przez państwo, żeby nie było nielegalnego zatrudniania na czarno, co prowadzi też do dużych nadużyć ze strony pracodawców." TAKIE HEREZJE GLOSI PARTIA PRAWICOWA!! PRZECIERZ TO ZWYKLE KOMUCHY!!! ZERZNELI POMYSL Z PROGRAMU SLD - JAK NIC!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wodka i Zapitka(2004-09-30)
 • trala la la......a TELEGRAF TO CO?????????????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obserwator(2004-09-30)
 • a co powie na temat biedy,nedzy panujacej w RP,rent w wysokosci 500 zł,samobujstw popełnianych przez matki z dziecmi,przepychem i bogactwem kleru i tych "porzadnych"w białych kołnierzykach i na wys.stołkach.......afery,jeszcze raz afery i co nato?Wam panowie politycy chodzi o waszą kase a nie o Wyborcę,ble ble ble przedwyborcze i nic wiecej.Co a Aferą Telegraf.......zapomniano juz o niej.........to bajka o 2 takich co ukradli.......nio co?????????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obserwator2(2004-09-30)
 • Jeden z nich będzie prezydentem, a drugi premierem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  guru(2004-10-01)
 • No cóż "Wielcy Politycy". Też uważam że chodzi o jak najszybsze dorwanie się do władzy. "Nachapanie się" a po Nas to choćby i potop. Bardzo ciężko pracujecie na taką opinię, ale trzeba przyznać skutecznie. Wydajność Waszych "wałów" podnosi sie coraz wyżej. Ale nie o takiej wydajności pracy wszyscy chyba myślimy. Może zrobić ranking uczciwych - to może za dużo powiedziane - honorowych polityków? Taki co powie "a" i robi "A". E, nie chce mi się o nich gadać....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  maciek(2004-10-01)
 • jak ładnie brzmią takie plany naprawy naszej kochanej ojczyzny ! aż serce rośnie jak sie słucha takiego wielkiego polityka ! a tak poważnie to nie wiem czy zauważyliście Państwo, ale podobne chasła głosi prawa, lewa, górna i dolna część naszej sceny politycznej, tylko nikt nic nie robi. dla mnie to czysty populizm i demagogia. moja propozycja jest taka: może pan Cymański popracuje kilka lat za przeciętną elbląską pensję i zobaczymy co powie o poprawie życia obywaleli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  krzysztof(2004-10-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Italią
Fototapety z abstrakcyjnymi wzorami
Fototapety z jachtami
Fototapety z Nowym Jorkiem