Poniedziałek 23-07-2018, imieniny Brygidy, Apolinarego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent podziękował za ekologiczną współpracę

Prezydent Elbląga spotkał się w magistracie z osobami, które przyczyniły się do uzyskania przez miasto tytułu Lidera Polskiej Ekologii 2008 - prestiżowej nagrody przyznawanej przez Ministra Środowiska.

Prezydenckie podziękowania za współpracę i zaangażowanie na rzecz działań proekologicznych w mieście otrzymali między innymi dyrektorzy firm komunalnych, przewoźnicy, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych i nauczyciele zajmujący się edukacją ekologiczną najmłodszych mieszkańców miasta. W specjalnym liście Henryk Słonina podziękował także mieszkańcom Elbląga, którzy coraz chętniej podejmują inicjatywy mające na celu poprawę środowiska naturalnego w mieście:
     „(…)Pragnę podkreślić, że przyznany tytuł Lidera Polskiej Ekologii to nie tylko zasługa władz miasta. Na to wyróżnienie złożył się wysiłek wielu osób. Niektórych z tych działań nie udałoby się zrealizować bez współpracy i wsparcia ze strony mieszkańców miasta, za które chciałbym Państwu serdecznie podziękować. To między innymi dzięki Państwa zaangażowaniu coraz lepsze efekty przynosi selektywna zbiórka odpadów. Cieszy także fakt, iż Wspólnoty Mieszkaniowe przy udziale samorządu tak chętnie włączają się w termomodernizację budynków , co nie tylko podnosi estetykę miasta, ale również wpływa na poprawę gospodarki energetycznej. Z roku na rok, dzięki nowym nasadzeniom wykonywanym przez mieszkańców w poszczególnych dzielnicach przybywa zielonych skwerów. Dbałość o naturę wykazują również przedsiębiorcy, którzy w swoich zakładach stosują nowoczesne, przyjazne środowisku technologie. Coraz większą popularnością cieszą się także organizowane w mieście proekologiczne akcje, takie jak: Sprzątanie Świata, Dzień Bez Samochodu, Elbląskie Dni Recyklingu, czy Dzień Ziemi. Świadczy to o coraz wyższej świadomości ekologicznej naszych mieszkańców. Mam nadzieję, że dzięki prowadzonej w naszym mieście od najmłodszych lat edukacji ekologicznej będzie ona jeszcze wyższa i Elbląg w kolejnych latach nadal uchodzić będzie za tonącą w zieleni stolicę subregionu, czego sobie i Państwu życzę” - pisze prezydent.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • jak nie ma przemysłu i inwestorów i dokłada się rękę do zamykania kolejnych (np. podwyżki podatków lokalnych) to i można liderem w ochronie środowiska zostać. nic nie robienie=brak emisji zanieczyszczeń.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-11-25)
 • ale zamiast pracy będziemy mieli dosłownie cudną zieloną trawkę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-11-25)
 • dlaczego światła przy drodze na modrzewinę świecą się całą noc skoro nikt tamtędy nie chodzi/ jeździ? to jest ekologia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ekolog(2008-11-25)
 • Doceniam wysilki ekologiczne naszej władzy i mieszkanów miasta. Wspomne tylko, że nie ma w tym nic dziwnego. Tak sie dzieje w cywilizowanych państwach, więc nie gloryfikujmy tego, co powinno byc normalnością, a tym bardziej, że niedawno ukazała sie informacja o zyskach osiagnietych na segregacji odpadów. Tak powinno być już od dawna, natomiast osiagnieciem wartym tytułu lidera, byloby czyste srodowisko Zalewu Wislanego. Sen z oczu spędzać powinien problem rtęci w Zalewie, a szczególnie w Zatoce Elblaskiej. Przecież to jest bomba ekologiczna zagrażajaca mieszkancom! Mam nadzieję, że Minister Srodowiska i władze Elbląga zdają sobie z tego problemu sprawę i nie ukrywają go przed społeczeństwem. Ale poza Pukinem, który niedawno o tym problemie napisal artukuł oraz komentujacym ten problem p. Kulasem, nikt inny, nawet miejscowa wladza, o tym co chca zrobić, nie informuje. Zatem pożyjemy, zobaczymy. Fajnie, że jesteśmy liderami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jotes(2008-11-25)
 • jotes - ale jaki problem rtęci? PAN PREZYDENT pierwszy raz o tym słyszy/czyta. .. czepiasz się po prostu człowieku; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-11-25)
 • Lipa, z każdego samochodu leje się olej, opary dymu, niesprawne rupiecie wystarczy spojrzeć na parkingi, nikt na tym nie panuje, każdy może za pieniądze obywateli postawić pojemniki na baterie i co z tego i tak są puste, a tony oleju na ulicach to rzeczywistość ale do tego potrzebna jest straż miejska a takiej jeszcze w Elblągu nie powołano ( bo to co jest to nawet nie namiastka ). Panujący nam robi wszystko aby było medialnie a s. .f może sobie być i tak mu nikt o nim nie powie wszystko jest OK.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ekolog(2008-11-25)
 • Szanowni Państwo proszę się zapoznać z wynikami badań na zlecenie byłego wojewody Zdzisława Olszewskiego na stronie www.rafzen.pl lub na stronie www.rafzen.pl są wyniki badań na moje zlecenie. Moje wyniki badań przekazałem Panu Prezydentowi osobiście i publicznie .Z poważaniem Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2008-11-25)
 • najlepsza segregacja smieci jest na starowce jeden kontener !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mpo -ik(2008-11-25)
 • Panie Prezydencie!!! a kto sie zajmie upadającą coraz niżej Bażantarnią. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wizjer(2008-11-26)
 • ale siupyyyyy t9o kpina
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-11-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szafa z drzwiami suwano-łamanymi 1
DRZWI POL-SKONE ETIUDA A02-PROMOCJA!!!
!!!PROMOCJA7!!!
AMK Kuchnia 11