Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent Słonina wyjaśnia powody swej decyzji

Elbląg, Prezydent Słonina wyjaśnia powody swej decyzji (fot. WS)

Wolę mieć ocenę elblążan, którzy mnie wybrali, niż pozostać tylko z tą opinią, którą wyrażają kontrkandydaci i niektóre osoby piszące w Internecie – tak między innymi prezydent Henryk Słonina uzasadnia swój start w wyborach prezydenckich – po czwartą już prezydenturę

W poniedziałek (25 października) Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Elbląski Dobry Samorząd zaprezentował swoich kandydatów na radnych (wczoraj zaprezentowaliśmy wszystkich kandydatów na elbląskich radnych) i kandydata na prezydenta – urzędującego prezydenta Henryka Słoninę.
– Zapewne jesteście zaskoczeni, że podjąłem decyzję o kandydowaniu – zwrócił się Henryk Słonina do dziennikarzy uczestniczących w tej konferencji prasowej. – Nie ukrywam, że jeszcze tydzień temu byłem zdecydowany, że nie będę kandydował. Gdy pojawiła się propozycja Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Elbląski Dobry Samorząd, żebym był kandydatem tego komitetu na stanowisko prezydenta Elbląga, po wielu rozmowach, wielu dyskusjach w różnych środowiskach, z różnymi ludźmi, różnymi stowarzyszeniami, zdecydowałem się na kandydowanie. Dlaczego? Dlatego, że Dobry Samorząd to są kandydaci, którzy mają duży dorobek w życiu, mają się czym pochwalić, nie tylko pracą zawodową, ale również w działalności społecznej, działalności na rzecz miasta Elbląga. Byłem to winien, szczególnie radnym Dobrego Samorządu tej kadencji, bowiem w poprzednich wyborach miałem kandydować na prezydenta z Dobrego Samorządu, po rozmowach z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, za zgodą Dobrego Samorządu, zdecydowałem się na kandydowanie z SLD. Chciałbym przypomnieć, zdobyłem wtedy – jako kandydat na radnego – 1700 głosów, najwięcej spośród wszystkich kandydatów. Myślę, że gdyby te głosy wtedy przeszły do Dobrego Samorządu, liczba jego radnych w tej kadencji byłaby większa. Pod koniec obecnej kadencji jedynie radni dobrego samorządu wytrwali przy mnie i przy programie, jaki został przyjęty.
     Prezydent Słonina wykluczył możliwość kandydowania w zbliżających się wyborach z list SLD: – Ja nie czekałem na propozycję SLD, ale nawet gdyby była taka propozycja – przyjdzie czas, że kiedyś powiem, czy była taka propozycja, czy nie, ale nie ze strony Zarządu Miejskiego SLD – to po tym co się stało w pracy Rady Miejskiej [chodzi m.in. o głosowania radnych SLD przeciw sprzedaży EPEC-u – PD]*, nie mógłbym tej propozycji w ogóle przyjąć.
– Czy Henryk Słonina bierze pod uwagę możliwość porażki – pytali dziennikarze.
– Wybory mają to do siebie, że można wygrać i można przegrać – odparł prezydent. – Wolę mieć ocenę elblążan, którzy mnie wybrali – jak oceniają moją pracę nie tylko w tej kadencji, ale wieloletnią pracę na rzecz miasta, niż pozostać tylko z tą opinią, którą wyrażają kontrkandydaci i niektóre osoby piszące w Internecie. To też był dla mnie argument, żeby wystartować. Jest jeszcze jeden argument, który wziąłem pod uwagę. Słuchając wypowiedzi kandydatów, którzy się wcześniej zgłosili do wyborów, odnosiłem wrażenie, jakbym był pozbawiony biernego prawa wyborczego.
– Czy to jeden z kandydatów sprowokował Pana, żeby startować w wyborach?
– Trochę tak.
     Henryk Słonina zapowiedział też, że raczej nie będzie brał udziału w publicznych debatach z kontrkandydatami: – Mam doświadczenie z poprzedniej kampanii, pamiętam, jak wyglądały te debaty. Mam inną koncepcję kampanii wyborczej, będę się spotykał z mieszkańcami.
     
     Zobacz materiał Telewizji Elbląskiej.
     

     
*Pisząc ten tekst, pomyliłem się. Istotnie – radni SLD głosowali w sprawie sprzedaży EPEC-u przeciw projektowi prezydenta Słoniny, ale w sprawie przejęcia Szpitala Wojskowego poparli prezydenta. To radni PO byli przeciwni przejęciu. Błąd usunąłem, radnych SLD za pomyłkę przepraszam.
     

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • po co nam wirtualny prezydent ?pan henryk słonina.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-27)
 • Prezydent chce doprowadzić mieszkańców do granic wytrzymałości. .. Nie musi się spotykać z mieszkańcami gdyż oni też powiedzą STOP!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  przetopimy na skwarki(2010-10-27)
 • ale nadety
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  taki jeden(2010-10-27)
 • uważam że p. słonina jest naj leprzym kandydatem ponieważ tak jak każdy ma w d. .. .. ie miasto ale to co ma on nie ma żaden z kandydatów otuż naj krucej będzie brał emeryturę prezydęcką a jak dobrze pujdzie to w ogule nie weźmie bo jest stary.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zus sie smieje(2010-10-27)
 • No to będzie Pan miał ocenę mieszkańców. Mieszkańcy Panu podziękują za brak inwestycji, brak miejsc pracy, zadłużenie miasta, brak promocji Elbląga, zatrudnianie w UM swoich - w tym skompromitowanej Pani dyrektor ZUS, obsadzanie bez konkursu dyrektora portu, zadłużenie miasta, brak woli współpracy z radnymi, brak basenu i infrstruktury rozrywkowej, brak orlików, upadek miasta, ładowanie kasy w Modrzewinę i remonty drogowe. Może być Pan pewnym, ze elblążanie Pana ocenią. A na koniec - nie wstyd Panu w tak biednym mieście brac wysoka emeryturę i pensję? Bo sporo elblążan musi przeżyć do pierwszego za 1000 zł!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  xibit(2010-10-27)
 • Dobry samorząd to organizacja UM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-27)
 • Dziadku darowałbyś już sobie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  załamana(2010-10-27)
 • Wybory pokażą, ale czas na zmiany w zarządzaniu miastem !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-27)
 • Jestem za Panem Panie Prezydencie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Anitaanita(2010-10-27)
 • Skończ Waść, wstydu oszczędź !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  była elblążanka(2010-10-27)
 • W końcu ładne zdjęcie pana Prezydenta, wygląda o 10 lat młodziej !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-27)
 • Moim zdaniem żle nie jest, ale jest za mało mieis pracy coraz więcej jest ludzi bezrobotnych i to młodych, niech się prezydent zastanowi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Cats Best 10L
Królik minaturka
Ochotka żywa
Karma dla papug średnich