UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent spotkał się z przedsiębiorcami

 
Elbląg, Prezydent spotkał się z przedsiębiorcami
fot. nadesłana
Reklama

Wczoraj (19 lutego) w Kamieniczkach Elbląskich odbyło się spotkanie prezydenta Witolda Wróblewskiego z lokalnymi przedsiębiorcami. Było ono okazją do rozmów na temat efektywnej współpracy samorządu z elbląskim biznesem i światem nauki oraz do przedstawienia możliwości pozyskiwania przez przedsiębiorców funduszy unijnych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli największych firm różnych branż, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz instytucji i organizacji zrzeszających i wspierających lokalnych przedsiębiorców. - Bardzo dziękuję, że przyjęli Państwo moje zaproszenie i tak licznie przybyli na spotkanie. Już kolejny raz możemy porozmawiać o współpracy, wymienić doświadczenia i wiedzę w sprawach ważnych dla rozwoju miasta i lokalnych firm – mówił Prezydent Witold Wróblewski.
       Prezydent przedstawił przedsiębiorcom aktualną sytuację finansową miasta, zrealizowane i planowane projekty inwestycyjne oraz podjęte w ostatnim czasie działania samorządu stymulujące rozwój biznesu w Elblągu.
       - Jak już Państwu wspominałem jesteśmy w trakcie tworzenia systemu szkolnictwa zawodowego, który będzie kształcić w tych kierunkach, które są Wam potrzebne. Pozyskaliśmy ponad 25 mln złotych na ten cel. Aktualnie trwa budowa nowoczesnych pracowni zawodowych przy ul. Bema. Przystąpiliśmy również do pilotażowego „Programu FABRYKA”, stanowiącego jeden z elementów rządowego programu „Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. W ramach niego w Elblągu ma powstać budynek z nowoczesnymi powierzchniami biurowymi pod wynajem dla centrów usług wspólnych i outsourcingu. Elbląg jest jednym z 5 miast wybranych z grupy kilkudziesięciu miast, w których Agencja Rozwoju Przemysłu planuje realizację inwestycji – podkreślał prezydent.
       Prezydent wspomniał również o planowanych działaniach, w tym mieszkaniach dla pracowników w zawodach, na które jest zapotrzebowanie, mieszkaniach TBS dla najlepszych absolwentów elbląskich szkół wyższych, czy przekształceniu Modrzewiny Północ na tereny dla biznesu.
       Podczas spotkania zaprezentowane zostały również możliwości wsparcia przedsiębiorców z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Przedstawiła je Pani Dorota Toczyska - z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
       - Bardzo dziękuję za zaproszenie na to spotkanie. Wiem i bardzo się cieszę, że Elblag aktywnie pozyskuje fundusze unijne. Mam nadzieję, że lokalnych przedsiębiorców zainteresuje oferta Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, która daje możliwość pozyskania funduszy unijnych na projekty badawczo – rozwojowe. Udzielamy wsparcia na całe procesy – od pomysłu po wprowadzenie projektu na rynek. Szczególnie zachęcam do korzystania z programu Szybka ścieżka, który ma proste zasady i zminimalizowane formalności. Mogą z niego korzystać firmy, jak też konsorcja firm i jednostek naukowych. Najbliższy konkurs – rusza w lutym br. - mówiła Dorota Toczyska.
       Do tej pory Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podpisało ponad 10.000 umów na kwotę ponad 50 miliardów złotych.
      
      
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama