Wtorek 21-08-2018, imieniny Kazimiery, Joanny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Promocja i ślubowanie pograniczników

Wczoraj w Kętrzynie odbyła się uroczysta promocja absolwentów Szkoły Chorążych Centrum Szkolenia Straży Granicznej połączona ze ślubowaniem funkcjonariuszy rozpoczynających służbę przygotowawczą w dwóch kętrzyńskich jednostkach SG.

Aktu promocji 65 słuchaczy, w tym 15 kobiet, dokonał zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej - gen. bryg. Tadeusz Frydrych. Wśród promowanych absolwentów była trójka szczególnie wyróżniających się: mł. chor. Katarzyna Waszczuk - Podlaski Oddział Straży Granicznej, mł. chor. Arkadiusz Matyjasik - Centrum Szkolenia Straży Granicznej, mł. chor. Jarosław Stanisławczuk - Nadbużański Oddział Straży Granicznej.
     Generał Tadeusz Frydrych przyjął również ślubowanie od funkcjonariuszy służby
     przygotowawczej rozpoczynających swoją zawodową przygodę w szeregach Straży
     Granicznej, w tym dziewięciu funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG i dwóch Centrum Szkolenia SG.
     - Uroczystości zakończył nie mniej miły i doniosły akcent - relacjonuje ppłk Franciszek Jaroński, rzecznik prasowy komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie. - Na wniosek Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, płk Józefa Bieguna, Komendant Główny Straży Granicznej nadał Zygmuntowi Komarowi, dyrektorowi Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa w Olsztynie, medal pamiątkowy "Za zasługi w ochronie granicy Rzeczypospolitej Polskiej".
     - Nadanie tego medalu dyrektorowi Komarowi nie było dziełem przypadku - kontynuuje ppłk Franciszek Jaroński. - To właśnie dzięki osobistemu zaangażowaniu i wsparciu finansowemu kierowanej przez dyrektora Zygmunta Komara Agencji możliwe było uruchomienie w latach 2002 - 2003 i 2003 -20004 programu aktywizacji zawodowej "Pogranicze".
     Finansowe wsparcie programu (obejmującego prace przy czyszczeniu 116 km odcinka pasa drogi granicznej, udrażnianiu rowów melioracyjnych (44 rowy) oraz modernizacji dróg prowadzących do granicy państwa (43 km) skierowanego do bezrobotnych pracowników byłych PGR z gmin przygranicznych posiada zarówno swój wymiar ekonomiczny jak i społeczny. Zatrudnienie do tych prac przez okres dwóch lat prawie 300 bezrobotnych mieszkańców powiatów braniewskiego, bartoszyckiego i kętrzyńskiego pozwoliło ich rodzinom przetrwać najtrudniejsze chwile. Uzyskane w ten sposób dochody są niejednokrotnie jedynymi pozwalającymi na normalne funkcjonowanie ich rodzin.
     Program "Pogranicze" jest jedynym tego rodzaju w skali całego kraju. Znalazł uznanie władz wojewódzkich i samorządowych. Dzięki temu Terenowy Oddział Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa w Olsztynie pozyskał środki na jego finansowanie, a samorządy gminne na refundację kosztów z rezerwy finansowej samorządu województwa.
     Dyrektor Zygmunt Komar jest kolejną osobą wyróżnioną przez Komendanta Głównego Straży Granicznej medalem "Za zasługi w ochronie granicy Rzeczypospolitej Polskiej" w związku z realizacją programu "Pogranicze". W grudniu 2003 r. medal otrzymała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach, Bożena Olszewska - Switaj.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywki
Naszywka HERB ELBLĄGA
Ręcznik z haftem