Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przegląd kompanii honorowych

 
Elbląg, Przegląd kompanii honorowych fot. st. chor. Sławomir Tessar
Rek

W miniony wtorek (6 września) na terenie 16 batalionu dowodzenia w Elblągu odbył się przegląd kompanii honorowych Jednostek Wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. W przeglądzie wzięły udział pododdziały z 1 Brygady Pancernej w Wesołej, 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie, 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku, 20 Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach oraz 16 Batalionu Dowodzenia w Elblągu.

– Udział wojskowej asysty honorowej w uroczystościach państwowych i wojskowych oraz o charakterze patriotycznym, patriotyczno–religijnym i religijnym stanowi ważny element oprawy ceremonialnej tych uroczystości, ma także na celu nadanie im odpowiedniej rangi oraz podniosłego charakteru. Z uwagi na powyższe wojskowa asysta honorowa musi prezentować najwyższe standardy w zakresie wyszkolenia z musztry oraz wyglądu zewnętrznego występujących w jej składzie żołnierzy – argumentował rozkaz dotyczący organizacji przeglądu dowódca 16 PDZ, gen. dyw. Janusz Bronowicz.
     W trakcie przeglądu, komisja pod przewodnictwem Zastępcy Dowódcy 16 PDZ, gen. bryg. Krzysztofa Makowskiego, oceniała wygląd zewnętrzny, wykonywanie komend w miejscu i marszu, marsz krokiem równym i defiladowym w ramach kompanii, zgranie pododdziałów oraz wiele innych elementów z zakresu musztry. W czasie przeglądu kompaniom asystowała Orkiestra Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg.
     Ze względu na bardzo wysoki poziom wyszkolenia oraz wyrównany poziom prezentowanych przez pododdziały umiejętności, Komisja miała nie lada dylemat z przyznaniem poszczególnych miejsc. Po burzliwej naradzie i dyskusji zdecydowano o przyznaniu pierwszego miejsca – Kompanii Honorowej 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej (dowódca– kpt. Mirosław Tołodziecki); drugie miejsce zajęła Kompania Honorowa 9 Brygady Kawalerii Pancernej (dowódca por. Mariusz Gawryś), trzecie miejsce – Kompania Honorowa 16 Batalionu Dowodzenia (dowódca– por. Leszek Wożny).
     Zwycięska kompania reprezentować będzie 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną w Drawsku Pomorskim, gdzie w poniedziałek 12 września odbędą się centralne obchody święta Wojsk Lądowych.
     
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • won do uczciwej pracy obiboki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-09)
 • zabawa starych ch. .ów w Indian za moje podatki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-09)
 • A buraku jak jest powódź to płaczesz gdzie jest wojsko, bo sam się boisz ubrudzić łapki i trochę zmoknąć. A może chcesz spać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-09)
 • to przyjdzcie do wojska o zobaczymy jak wy sobie poradzicie nie wiecie co tam sie robi a nie jeden z drogim uciekalo od wojska bo sie balo a teraz wypisuja pierdoly na poligon z wami i tam was przej. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  psik(2011-09-09)
 • a moim zdaniem, to jest jedna wielka szopka. Poczekajcie na czwartek powtórka z rozrywki będzie więcej indian na placu Jagielończyka z poważaniem Wódz Czerwone Pióro
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-09)
 • Prawdomówne wojsko fakty.interia.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  heheh(2011-09-09)
 • To prawda, ze wojsko to zabawa starych. .. .. itd. Rzeczywiście biadolą, a tak naprawdę trepy zawsze mieli i mają najlepiej: jedzenie z przydziału, mieszkanie z przydziału, ubrania z przydziału, sprzęty gosp. domowego z przydziału, wca zsy i wyjazdy z przydziału i pewnie żony z przydziału. Oczywiście wszystko za darmo dostają. Nic konkretnego nie robią, poza zabawą i kombinowaniem. Na zewnątrz pozory- ładnie, rodzinnie itp, a w rzeczywistości maskują się i często prowadzą podwójne życie. Niestety taka jest prawda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Żona trepa(2011-09-09)
 • Śmierdzące lenie!! Zobaczcie, jakimi bzdurami zajmują się za nasze pieniądze!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-10)
 • Do czego to doszło, że mało kto ceni żolnierza !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-10)
 • Ktos napisał o wojsku i pomocy w powodziach??? Kiedy? Przykładem jest ubiegłoroczna akcja. .. tylko żony i sami żołnierze wiedzą, jak wyglądało wsparcie! - byleby nie wychodzić na miasto i nie pić, żeby ludzi enie widzieli. .. i przez ponad dwa tygodnie zołnierze z Elbląga jako wsparcie nawet Wisły nie widzieli - tak się angażowała elbląska "jednostka"!!! Poligony? Farsa za podatki nas wszystkich - zabawa, dobre jedzenie. .. i co najabrdziej w oczy kole - brak jakiegokoliwek zajęcia!!! Może tak napiszecie czym się zajmuje oddelegowana w ostatnich dniach ekipa z Elbląga na poligon w okolice Ustki??? Może jakiś odważny "Pan Żołnierz Wojska Polskiego" chce na ten temat polemizować?. .. Prawda jest taka, że w WOJSKU rządzą zaprzeszłe i niestety mało biznesowe aspekty. Czas Dowódców zamienić na wysoce wyspecjalizowaną KADRĘ ZARZĄDZAJĄCĄ!!! skończyłaby się epoka nieróbstwa. A i jeszcze jedno - być może przy wyższych wymaganiach wzrósłby POZIOM INTELEKTUALNY naszych żołnierzyków - kto bywa na corocznych imptrezach "firmowych" w wojsku - wie o czym mowa!!! :)) O ile ma więcej, niż przeciętny żołnierzyk, oleju w głowie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Vivat 16 PDZ :))(2011-09-10)
 • Współczuję wygranej kompani. .. bo pozostałe kompanie będą się cieszyć i mieć dni wolne :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-11)
 • No i oczywiście Rodziny POzatrudniane w jednostkach, co niektórych aktualnych i byłych żołnierzy. A TY człowieku szukaj roboty po Elblągu bo. .. nie masz tatusia w MON. Co może nie prawda ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Obrazy na alupanelu
Fototapety do salonu