Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przejrzysty Urząd Miejski

Elbląg, Przejrzysty Urząd Miejski

Urząd Miejski w Elblągu otrzymał certyfikat akcji „przejrzysta Polska” za przeprowadzenie audytu następujących zadań: weryfikację funkcjonowania Biuletynu Informacji Publicznej, wprowadzenie procedury na każdy wakat w urzędzie, z wymogiem konkursów na stanowiska kierownicze oraz opracowanie systemu i przeprowadzenie badań funkcjonowania katalogu usług.

„Przejrzysta Polska” to akcja społeczna prowadzona przez „Gazetę Wyborczą” przy wsparciu Fundacji Agora, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji im. Batorego, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Banku Światowego i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jej adresatami są samorządy gminne i powiatowe, a zasadniczym celem jest zaktywizowanie samorządów w eliminowaniu zjawisk patologicznych, nieetycznych i korupcjogennych w podległych jednostkach.
     Elbląg przystąpił do akcji „Przejrzysta Polska” 31 grudnia 2004 r., a prezydent Henryk Słonina powołał zespół odpowiedzialny za koordynację wdrożenia zadań. Zgodnie z wymogami organizatorów Elbląg zrealizował sześć zadań obligatoryjnych odpowiadających zasadom dobrego i uczciwego zarządzania. Dzięki temu znalazł się wśród 403 samorządów, które otrzymały certyfikat udziału w akcji „Przejrzysta Polska”.
     W kwietniu 2006 roku Urząd Miejski wraz z 183 jednostkami przystąpił do realizacji następnych trzech zadań obligatoryjnych w ramach kontynuacji akcji. Za ich prawidłowe wykonanie w październiku 2006 otrzymał kolejny certyfikat.
     W bieżącym roku organizatorzy akcji stworzyli Forum Przejrzysta Polska 2007 - platformę współpracy skupiającą najbardziej aktywne, najbardziej zaawansowane we wdrażaniu zasad akcji samorządy. W gronie 47 jednostek z całej Polski znalazł się również Elbląg.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • brawo, ale akcja godna rozwinięcia, bo czytając wymienione tu 'otrzymał za', oczekiwać należy znacznie trudniejszych do realizacji warunków stania się prawdziwie przejrzystymUrzędemMiejskim; -\
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2007-11-20)
 • Konkurs konkursem a niektórzy przyjmowani są bez konkursu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-20)
 • Niektórzy to nawet ukrywaja, że tam pracują. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  qpa(2007-11-20)
 • np wybranie na swojego zastępcę panią Lucynę Sz. /fajny zapis - Sz. i wiadomo, że postawiono zarzuty/ czy Naczelnik Święcicki. Chyba o tych wydarzenia podczas audytu nie powiedziano kontrolującym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2007-11-21)
 • mój wpis to zaprzeczenie tego certyfikatu, to jaki to przejrzysty urząd ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2007-11-21)
 • hehehe, brzmi jak żart. .. "przejrzysty urząd"?w Elblągu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2007-11-21)
 • Skoro jest tak przejrzyście, a nie śmiem wątpić, że jest inaczej - dlaczego nie znamy celów już osiągniętych i tych na przyszłość. Dlaczego urząd jest niemową w każdej istotnej sprawie dla miasta i jego okolic. Dlaczego o większości istotnych decyzji dowiadujemy się (my jego mieszkańcy) post factum. Dalej?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2007-11-21)
 • A ja jestem coraz bardziej dumny że jestem elblążaninem i wbrew temu co mówią przedmówcy wiele się zmienia na dobre. Owszem, jest jeszcze wiele nieprawidłowości ale nie od razu. .. .. .Panie i Panowie tak zajadle krytykujący wszystko i wszystkich czemu nie przychodzicie na spotkania do urzędu z władzami ???. Fakt, lepiej krytykować anonimowo a wiem, że niektórzy z was " liżą" d. .. w urzędzie! Komu - wiadomo ! Macie szansę się wypowiedzieć i posłuchać już 26 XI. i nie wiem, czy w innych miastach tak otwarcie można rozmawiać z Prezydentem. Ale macie wielką szansę - skorzystajcie z niej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  poldek(2007-11-21)
 • Czy przy tej samej okazji nie można było wręczyć UM certyfikatu "Przejrzysta Pani Wice Prezydent"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  RedaktorNiezależny(2007-11-21)
 • dajcie spokój z mrsLucy, z planamiUMela itp. póki co, akcja jest na etapie wschodnichKryteriów, typu: 'dobrze, że pobił, bo przecież mógł zabić', których kwintesencją jest wypowiedź poldka (i ja, i kilku znajomych przekonało się, jaka to ludzkaSamowładza - daje możliwość porozmawiania, a efekt/skutek. .nio tego by jeszcze brakowało!)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2007-11-21)
 • Daje miastu certyfikat na najprzejrzystszy stadion w regionie, certyfikat na najzabawniejszy certyfikat i certyfikat na robienie certyfikatow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  odpowiadam ja(2007-11-21)
 • a obok pojawiła się informacja, że pani księgowa z Galerii EL robiła jakieś machinacje finansowe, galeria poniosła straty a dyrektora zawieszono. Coraz weselej w pana urzędzie, Panie Prezydencie. Odpowiedni dobór pracowników na stanowiska kierownicze, to przecież Pana ulubione zajęcie, a tu lipa - : dyrektor EPEC, dyrektor i księgowa Centrum Pracy na Bema, dyrektor domu na Toruńskiej, Wiceprezydent Lucyna Sz. /lubię ten zwrot/, dyrektor szkoły na Kopernika, Naczelnik Krzysztof Ś. , a teraz dyrektor i księgowa z Galrii EL. Fajnie. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2007-11-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do siłowni/fitness club
Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy
Fototapety Trójmiasto
Fototapety przestrzenne