Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przekażmy 1 proc. podatku na elbląskie organizacje

 
Elbląg, Przekażmy 1 proc. podatku na elbląskie organizacje
fot. nadesłane

W środę (14 marca) Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość w Elblągu przeprowadziło akcję „Przekaż 1 procent podatku na elbląskie organizacje pożytku publicznego”. Jest to autorski projekt Forum Młodych.

Młodzi ludzie, jak co roku, zachęcali elblążan do przekazywania 1-procentowej części swojego podatku na elbląskie organizacje pozarządowe poprzez wskazanie odpowiedniej instytucji w zeznaniu rocznym. Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom naszego miasta, jak ważne jest tworzenie społeczeństwa obywatelskiego poprzez przyczynianie się do wsparcia finansowego takich lokalnych instytucji, jak Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Elblągu, Elbląskie Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej, Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe czy Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Organizacji tych jest blisko 40. Każdego roku na przełomie marca i kwietnia informujemy elblążan o potrzebie wsparcia elbląskich fundacji, stowarzyszeń oraz rozmaitych placówek wpierających różne formy działalności publicznej.
     Przekazać część naszego podatku jest bardzo łatwo. W corocznej deklaracji, którą wypełniamy w celu przekazania do urzędu skarbowego części naszych przychodów, wpisujemy w odpowiedniej rubryce numer Krajowego Rejestru Sądowego, dostępny na stronie internetowej danej instytucji oraz elbląskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Aktualna lista instytucji dostępna jest również na stronie elbląskiego Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości, której adres podaliśmy na broszurach informacyjnych wręczanych mieszkańcom podczas naszego happeningu.
     Często narzekamy na to, w jaki sposób wydawane są środki płynące z naszych podatków przez podmioty publiczne. W tym wypadku mamy możliwość decydowania o tym, do kogo trafią i jak będą rozdysponowane. Jeżeli mamy przekazać te pieniądze fiskusowi przekażmy część z nich dla rozwoju naszego miasta lub pomoc potrzebującym.
     Z danych ministerstwa finansów wynika, że w skali kraju osoby, które złożyły wnioski o przekazanie 1 proc. podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, stanowią 38 proc. ogółu podatników. Ta niewielka ilość pokazuje, jak potrzebna jest nasza akcja.
Rafał Traks, Forum Młodych PiS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Clinex W3 Multi
Clinex M9 Strong
Clinex Dispersion Soft