UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przysięga wojskowa w Braniewie

 
Elbląg, Przysięga wojskowa w Braniewie
(fot. archiwum 9BBKPanc.)

W piątek, 1 czerwca, o godz. 11 na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy służby przygotowawczej odbywających szkolenie w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. W centrum miasta, oprócz żołnierzy, pojawią się też czołgi PT-91. Taka uroczystość wojskowa odbywać się będzie w tym miejscu nie po raz pierwszy.

Żołnierze służby przygotowawczej, którzy złożą przysięgę wojskową w centrum miasta, rozpoczęli swoją przygodę z wojskiem w 9. brygadzie w Braniewie 7 maja. Za nimi pierwszy miesiąc szkolenia podstawowego. W grupie 90 ochotników jest 37 pań. Ich szkolenie w ramach II turnusu służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych potrwa prawie cztery miesiące, do 31 sierpnia. Dla najlepszych żołnierzy służba przygotowawcza może być początkiem drogi do zawodowej służby wojskowej, także w 9BBKPanc.
       W związku z organizacją przysięgi 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej zaprasza w piątek (1 czerwca) w godz. 9 - 14 na Dzień Otwartych Koszar. Każdy, kto odwiedzi jednostkę przy ul. Sikorskiego 41, będzie mógł zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu brygady. Kilka wojskowych pojazdów, w tym czołgi PT-91 i bojowy wóz piechoty będzie można oglądać także na placu przed Bazyliką Mniejszą. Pojazdy wojskowe z 9 brygady, po przysiędze, będą jedną z atrakcji Pikniku Miejskiego z okazji Dnia Dziecka, który odbywać się będzie na tym terenie w godz. 15 - 18.
      
       Uwaga utrudnienia!

       Przypominamy, że w związku z organizacją Pikniku Miejskiego i przysięgi wojskowej w centrum miasta, w piątek od rana do godz. 18 zamknięty będzie parking na placu przed Bazyliką Mniejszą.
       W dniu przysięgi (1 czerwca) mogą również wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane przemieszczaniem się żołnierzy i wojskowych pojazdów na plac przed Bazyliką Mniejszą i z powrotem. Żołnierze maszerować będą na uroczystość z jednostki przy ul. Sikorskiego 41 ok. godz. 10.20 i ok. 12 z uroczystości do jednostki.
       Dodatkowym utrudnieniem, ale też i wydarzeniem będzie przejazd czołgów przez miasto. Cztery czołgi PT-91 i BWP przemieszczać się będą przed uroczystością z koszar przy ul. Sikorskiego 41 (ok. godz. 7.30) i z koszar przy Alei Wojska Polskiego, brama od ul. Wileńskiej (ok. godz. 8.30), na plac przed bazyliką i z powrotem po pikniku (ok. godz. 17 - 18).
      
       Za utrudnienia przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy na uroczystości!
      
9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
  • Czołgi lekko modernizowane T - 72 zwane T - 91 mają po 30 lat, podobnie jak BWP ? Myśl technologiczna z lat 60 / 70 poprzedniego wieku. Normalnie szał. : )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4 0
    Muzeum?(2018-05-31)
Reklama