Puchary rozdane

Elbląg, Puchary rozdane

Zakończyła się VI Gimnazjada Taneczna. Dzisiaj od godziny 11.00 w sali sportowej centrum kultury Światowid tańczyli uczniowie elbląskich szkół.

Na parkiecie zaprezentowała się młodzież z pierwszych klas, uczęszczająca na zajęcia taneczne w ramach programu „Uczyć się, aby być”. Wyłonione zostały najlepsze pary i zespoły taneczne. Każda klasa wystawiła na Gimnazjadę swoją reprezentację. Uczestników zawodów oceniała komisja złożona z instruktorów i tancerzy Formacji „Jantar”.
     Najlepszą w tańcu towarzyskim okazała się para Agnieszka Ośmiałowska i Łukasz Kowalczuk z klasy I b Gimnazjum Nr 1, drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum Nr 8. W kategorii „taniec nowoczesny” na pierwszym miejscu uplasowała się klasa I a z Gimnazjum Nr 4 (instruktor – Łukasz Wytrykowski), na drugim I d z Gimnazjum Nr 7 (grupa Karoliny Jarosz), trzecie miejsce zdobyła klasa I b z „trójki” (instruktor – Ewa Kalka). Zwycięzcy otrzymali puchary. Oceniany był również doping szkół - najlepsze w tej kategorii okazało się Gimnazjum Nr 2.
     W czerwcu odbędzie się kolejna edycja Gimnazjady podsumowująca całoroczne zajęcia taneczne.