UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rada doradzi Orkiestrze

 
Elbląg, Elbląska Orkiestra Kameralna będzie miała Radę Artystyczną
Elbląska Orkiestra Kameralna będzie miała Radę Artystyczną (fot. AD, arch. portEl)

Elbląska Orkiestra Kameralna będzie miała Radę Artystyczną, która będzie doradzać i wydawać opinie na temat planowanych przez muzyków przedsięwzięć. Prezydent Witold Wróblewski zaproponował część składu Rady (część wskazała Orkiestra) i ... zaczęła się dyskusja. Dotyczy jednego nazwiska.

Powołanie Rady Artystycznej EOK jako ciała opiniodawczo-doradczego jest konsekwencją podjętej przez miejskich radnych uchwały o zmianie statutu Orkiestry. Część składu Rady rekomenduje EOK i tu wskazano: Małgorzatę Kruszyńską - muzyka solistę I głos grupy kontrabasów i Paulę Preuss - koncertmistrza Orkiestry, a część prezydent miasta. Na liście Witolda Wróblewskiego znaleźli się: prof. dr hab. Marcin Wawruk - kierownik Zakładu Dyrygentury i Kształcenia Wokalnego w Instytucie Muzyki UWM w Olsztynie, Piotr Żuchowski - dyrektor Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, mjr Maciej Skrzypczak - dowódca Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego w Warszawie.
       Nazwisko Piotra Żuchowskiego, który był m.in. wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego i doradcą prezydenta Elbląga, wzbudziło dyskusję podczas dzisiejszego (24 maja) posiedzenia komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki Rady Miejskiej. Przeciw - bo co ma wspólnego z muzyką, za - bo był wiceministrem kultury i zna się na przedsięwzięciach, jakimi zajmuje się orkiestra kameralna.
       Ostatecznie radni odłożyli decyzję o aprobacie składu Rady Artystycznej EOK w czasie. Mogą sobie na to pozwolić, bo sesja Rady Miejskiej odbędzie się dopiero 28 czerwca.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Żuchowski cv. zawód: dyrektor, prezydent, minister, doradca!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 0
  jestnasmilion(2018-05-24)
 • A ten / obecny włodarz / tylko rady albo zespoły powołuje. A w każdej radzie /zespole/ człowiek z Iławy. O co kaman p. Wróblewski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 1
  wist(2018-05-24)
 • Jakiś ewenement w skali krajowej. .Orkiestra kameralna musi mieć doradców. .Czy tu czasem nie chodzi o drenaż środków płatniczych z kasy miasta?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 0
  (2018-05-24)
 • To już jest całkowita żenada, ten gość to wręcz człowiek renesansu, a tak na poważnie to smudne jest wciskanie kogoś kto zdecydowanie ma miałkie pojęcie o tej tematyce, no chyba że EOK zmieni repertuar na bardziej swojska nutę ..."bo te oczy zielone..." Lalalala
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  (2018-05-24)
 • Obecny prezydent Wróblewski - specjalista od powoływania różnych komisji i rad. Dlaczego ? Gdyż sam za mało wie. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 1
  abc(2018-05-24)
 • A co na to EOK. ?. .. .tak na siłę wciskać "fachowców z Olsztyna" Przecież orkiestra jest elbląska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  (2018-05-24)
 • Ceny biletów (i tak drogie) uwzględnią radę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 0
  (2018-05-24)
 • To jakaś paranoja, pan Żuchowski nie miał nic wspólnego z muzyką, co on będzie doradzał i po co, orkiestra nie wie jak ma grać? Ja się nie zgadzam! O co tu chodzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  mkt(2018-05-24)
 • Znaleźli fachowca od pociągu. Siedzi w olsztynie niech tu nie zjeżdża. Mamy swoich nieudaczników od pyty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2018-05-24)
 • Filharmonia w Elblągu, na to czekamy a nie na doradców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2018-05-24)
 • Zostając dyrektorem muzeum w Olsztynie musiał zrezygnować z bycia doradcą prezydenta Elbląga. Teraz będąc dalej dyrektorem, może zostać doradcą EOK?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  (2018-05-24)
 • Noż k. .. .człowiek orkiestra- zna się na wszystkim. A wiadomo, ze jak na wszystkim to na niczym. Ale kasa musi się zgadzać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  żenada(2018-05-24)
Reklama