Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni powiatu nie chcieli podwyżek diet

 
Elbląg, Radni powiatu nie chcieli podwyżek diet
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Przewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego zaproponował dzisiaj na sesji niewielkie podwyżki diet radnych funkcyjnych, ale sami radni się na to nie zgodzili. - Nie chcę, by ludzie pomyśleli, że kandydowałem do rady dla 50 złotych podwyżki – argumentował jeden z nich. Diety pozostaną więc na dotychczasowym poziomie, podobnie jak wynagrodzenie starosty. Maciej Romanowski będzie zarabiał w sumie 10 920 złotych brutto.

Dyskusja na temat wysokości diet zdominowała piątkowe posiedzenie Rady Powiatu Elbląskiego. - Wysokość diet jest zależna od liczby mieszkańców w danym powiecie, niestety w ostatnim czasie ubyło nam sporo mieszkańców, więc i diety nie są wysokie. Mam jednak propozycję, by w niektórych przypadkach radnych funkcyjnych wprowadzić niewielkie podwyżki w wysokości 50-100 zł. Przez osiem lat wysokość diet się nie zmieniała, a przecież radni muszą opłacać koszty związane ze sprawowaniem swojej funkcji – przekonywał radnych Ryszard Zagalski, przewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego.
     Na tej propozycji mieliby skorzystać radni sprawujący funkcję wiceprzewodniczących komisji (100 zł więcej miesięcznie), przewodniczący komisji (50 zł więcej) i przewodniczący Rady Powiatu (100 zł więcej). Jako pierwsza sprzeciw zgłosiła radna Halina Chabowska-Pędrak, nowo wybrana przewodnicząca komisji budżetu i finansów. Poparł ją m.in. radny Krzysztof Sidor. - Nie chciałbym, by ludzie pomyśleli, że kandydowałem do rady dla 50 złotych podwyżki. Dlatego proponuję odrzucić ten projekt – mówił podczas sesji.
     W głosowaniu wszyscy radni, przy jednym głosie wstrzymującym, odrzucili projekt uchwały proponowany przez przewodniczącego Rady i szybko uchwalili nowy – z dotychczasowymi stawkami. I tak szeregowy radny, nie sprawujący żadnej dodatkowej funkcji, będzie otrzymywał 1000 zł diety miesięcznie, zastępca przewodniczącego komisji – 1150 zł, przewodniczący komisji – 1350 zł, członek zarządu powiatu – 1850 zł, wiceprzewodniczący Rady Powiatu – 1500 i przewodniczący Rady Powiatu – 1850 zł.
     Radni ustalili także wynagrodzenie dla nowego starosty Macieja Romanowskiego. Będzie ono takie samo jak pensja poprzednika Sławomira Jezierskiego, czyli wyniesie 10920 zł brutto. Składa się na nie wynagrodzenie zasadnicze – 5900 zł, dodatek funkcyjny – 1900 zł i dodatek specjalny – 3120 zł brutto.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Skromni ludzie, pracuja dla dobra mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 5
  (2014-12-12)
 • pewnie za taką jałmużnę nie będą chcieli pracować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  zlodziej(2014-12-12)
 • A bez dodatku specjalnego to nie łaska ? To jak czary mary kasa specjalnie wyczarowana na takie okazje a Ty pracuj i żyj za 1680 zł. na pancia starostę. Fajne poddasze :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  tentamodtegono(2014-12-12)
 • Ja jestem ciekaw co to jest ten dodatek specjalny ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  antykacap(2014-12-12)
 • To miłe że nie chcieli podwyżek może w to miejsce dali by podwyżki pracownikom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  )))))(2014-12-12)
 • A ja poproszę taką "dietę" na moje dziecko. Może nawet nie tyle, zadowolę się już 50%. .i żyłoby mi się lepiej, jak na zielonej wyspie. Czy radni mogliby coś w tej kwestii przegłosować? A dodatek specjalny już w promocji 25% też by mnie satysfakcjonował. Dodatek funkcyjny-jako rodzina- też nie pogardzę. Nie musi być 100%, wystarczy też 25% wtedy wynagrodzenie może zostać na tym samym poziomie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 3
  JAchceDIETĘ(2014-12-12)
 • .. .Nie chcę, by ludzie pomyśleli, że kandydowałem do rady dla 50 złotych. .. Jasne, rozmieniać się za jakieś marne 50zł, co innego za 1000.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 2
  eartgae(2014-12-12)
 • Oni sami pracuja na to ,zapraszam do rady wszystkich madralinskich. Ciekawe czy wtedy by nam lepiej sie zylo w tym miescie. To ze pracy akurat nie ma tu to nie ich wina tylko gratulacje dla nas samych wspieramy handel zagraniczny typu biedra itp. a nie swoj to sobie sami smrodzimy. Zapraszam na zakupy przedswiateczne do malych sklepokow a nie molochow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2014-12-12)
 • do JAchceDIETĘ - trzeba było kandydować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  polaRaxa(2014-12-12)
 • Jakby nic nie placili to by nikt nie kandydował.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2014-12-12)
 • wszechobecna biurokracja jest przekleństwem Polaków i do tego kosztuje krocie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2014-12-12)
 • "muszą opłacać koszty związane ze sprawowaniem swojej funkcji " hmmm ciekawe co ich tak kosztuje??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2014-12-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety dziecięce
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro
Obrazy na alupanelu
Fototapety industrial