Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Raport o stanie miasta w lutym

Elbląg, Raport o stanie miasta w lutym fot. AD
Rek

Trwają prace nad Raportem o stanie miasta. Najpóźniej do końca lutego przedstawiony zostanie prezydentowi Grzegorzowi Nowaczykowi szczegółowy obraz finansów Elbląga.

– 5 stycznia powołałem zespół pięciu pracowników, który przygotowuje dane dotyczące nie tylko pracy urzędu, ale również spółek komunalnych i wszystkich jednostek organizacyjnych. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jaki jest rzeczywisty stan finansowy naszego miasta a także, co należy poprawić – powiedział prezydent Grzegorz Nowaczyk.
     Prace nad raportem potrwają najpóźniej do końca lutego. Znajdą się w nim ogólne informacje o mieście, raporty cząstkowe o stanie realizacji zadań ustawowych Elbląga (oświata, pomoc społeczna, transport, gospodarka mieszkaniowa, gospodarka komunalna i ochrona środowiska, kultura, sport, bezpieczeństwo publiczne i przeciwpowodziowe, ochrona zdrowia), a także informacje dotyczące: rynku pracy, administracji samorządowej, spółek prawa handlowego z udziałem Gminy Miasta Elbląg, współpracy z organizacjami pozarządowymi, inwestycji miejskich, standingu finansowego Gminy Miasta Elbląg.
     Zespół pracuje pod kierunkiem zastępcy skarbnika miasta Rozalii Grynis.
– Do końca lutego raport będzie gotowy, a od marca rozpoczniemy realizację wniosków w nim zawartych. Dokument wskazać ma kierunki rozwoju, jakie musimy obrać, by Elbląg w następnych latach miał więcej pieniędzy na inwestycje – dodał prezydent.
     
Anna Kleina, rzecznik Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Urzędników jest stanowczo za dużo w całym naszym kraju, dlatego brakuje pieniędzy na inwestycje typu n. p. drogi !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-13)
 • No i bardzo dobrze dowiemy się co z projektem: "Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej dla ludności regionu elbląskiego na bazie ESIP"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-13)
 • No i bardzo dobrze opracowany audyt etatyzacji w ubiegłym roku w EPECU wskazywał co trzeba zdziałać lecz zarząd EPECU wydał pieniądze podatników a audyt trafił do szafy i nic nie zrobino a jest przerost zatrudnienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-13)
 • Wg mnie finanse miasta są w kiepskiej formie, bo przy takiej rozrzutności, z jaką mieliśmy do czynienia, inaczej być nie może. A na czym ta rozrzutność polegała - wiemy to z niedawnej kampanii wyborczej. Jednakże ktoś, kto kierowałby się podobną intuicją co do stanu miejskiej kasy, nie fundowałby podatnikom na utrzymanie kolejnych zastępów biurokracji, jak nowy wydział komunikacji społecznej, doradcy (po co?), wiceprezydentów bez liku. Wygląda więc na to, że jestem w błędzie, sieję defetyzm, jęczę, narzekam i powinnam wyemigrować, by nie mącić nastroju hurraoptymistom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fama(2011-01-13)
 • A afera z rozliczeń za wodę za 2010 rok, ktora dotknęła Elblążan, znowu nie ma winnych podobnie jak w 2007 i 2008 roku?A za zawyżone rachunki za prąd i ządanie przez ENERGA zapłaty od lipca 2010 po nowych cenach, obowiązujących od stycznia 2011?tym zajmie sie policja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wkur...ny Elblążanin(2011-01-13)
 • Przed chwilą zamieściłem swój komentarz ale niestety cenzura pracuje jak za dawnych lat. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-13)
 • I dobrze, przynajmniej sie P. Prezydent dowie, że na nic go nie stać. Milion na stypendia, milion na promocje, milion gdzieś tam. To nie Kana Galilejska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-13)
 • A może by tak Pan Prezydent zdjął swoje bilbordy wyborcze na drogach dolotowych do Elbląga ? Znajomi śmieją się że w Elblągu będzie dogrywka. Będzie to świadczyć o gospodarności. elblążanin
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-13)
 • bilboardy z wizerunkiem nowego prezydenta nikomu nie powinny przeszkadzać zwłaszcza iż są bardzo aktualne, a były przecież jeszcze nie zdjął swoich z niektórych słupków n. p. koło Feniksu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-13)
 • To dobrze ze wykonany zostanie bilans otwarcia. Oby ten audyt dotyczył nie tylko UM ale i komunalkę bo wiele spraw wyjdzie na jaw. Ale aby to było rzetelne w komunalce należy przynajmniej na ten czas wysłać na urlopy Zarządy i wymienić przynajmniej częściowo Rady nadzorcze bo będą mataczyć. Po poprzednim Prezydencie funkcjonują bardzo skostniałe struktury. Jeżeli ich się nie rozwali to nic się nie da zrobić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  k123(2011-01-13)
 • No to wyjdzie niedofinansowanie instytucji i przy tym nieszanowanie ustaw przez poprzednie władze. .. a tak w ogóle to oby cały raport był jawny. Ciekawe jak tam zadłuzenie spólek komunalnych, czy tez wzorem innych miast długi miasta (poprzez kredyty na inwestycje) przerzucało się na spólki komunalne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Looki(2011-01-13)
 • Proponuję, by na otwarcie, powołano KOMISJĘ d/s organizacji ruchu. Dobrze by było, by kilku rozsądnych ludzi przejrzało ulice, skrzyżowania, oznakowanie ulic, ustawienie świateł jak i znaki poziome. Tak dalej być nie może, to co mamy, paraliżuje ruch w mieście, czasami zakrawa na złośliwość dysydentów (np. na ilu skrzyżowaniach można by było bez problemu zawracać, a teraz nie wiadomo dlaczego nie wolno),
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna