Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Ratusz O!strzega mieszkańców

 
Elbląg, Ratusz O!strzega mieszkańców Dzięki aplikacji mieszkańcy będą mogli być ostrzegani m.in. o powodzi (fot. AD, arch. portEl)
Rek

Wypadek na ulicy Ogólnej, utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilkadziesiąt minut. Zbliżają się wielkie deszcze, istnieje ryzyko podtopień. Ale także komunikat o wycofaniu popularnego leku ze sprzedaży. O tym elblążanie mogą być informowani, jeżeli zainstalują na swoim smartfonie aplikację O!strzegator.

Wrześniowa powódź w Elblągu pokazała po raz kolejny jak ważne dla mieszkańców jest posiadanie powszechnego systemu dystrybucji informacji o zagrożeniach. W trakcie walki z powodzią wielu mieszkańców skarżyło się na brak ostrzeżeń. Być może w przyszłości mieszkańcy będą informowani o „wielkiej wodzie” za pośrednictwem swoich smartfonów.
     - Wystarczy w swoim smartfonie zainstalować bezpłatną aplikację O!strzegator, aby otrzymywać informacje o sytuacjach ekstremalnych, powodziowych, jak również raporty dotyczące np. wypadków - mówił na dzisiejszej (19 grudnia) konferencji prasowej prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
     Aplikację można pobrać ze stron internetowych. Jest bezpłatna, nie wymaga podania danych osobowych, a co za tym idzie, nie przetwarza danych osobowych użytkownika oraz nie są przez nią przesyłane reklamy podmiotów komercyjnych. Elbląski ratusz wykupił abonament na użytkowanie aplikacji i dzięki temu pojawią się w niej informacje dotyczące naszego miasta.
     Co ważne, informacje przesyłane do użytkowników mogą być kierowane wyłącznie na określony teren. W praktyce może wyglądać to w ten sposób, że o awarii wodociągów na ulicy Robotniczej będą informowani wyłącznie ci posiadacze aplikacji, którzy bezpośrednio będą zainteresowani taką informacją. A o wypadku na ul. Ogólnej, kierowcy, którzy akurat w tamtą stronę jadą. Oznacza to także, że o wypadkach w Krakowie użytkownicy w Elblągu nie będą informowani.
     O!strzegator przesyła także informacje skierowane do wszystkich użytkowników np. Generalnego Inspektora Farmaceutycznego o wycofanych lekach lub Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wycofaniu konkretnych produktów z obrotu. Na szczęście, zalew informacji użytkownikowi nie grozi, gdyż komunikaty można filtrować w zależności od potrzeby.
     Docelowo komunikaty w O!strzegatorze będą mogli zamieszczać również mieszkańcy Elbląga posiadający aplikację.
     - W pierwszej fazie nie uruchamiany tego kanału, ale w przyszłości każdy mieszkaniec będzie miał możliwość wpisania do aplikacji informacji o tym, że jest świadkiem jakieś sytuacji np. wypadku drogowego, który powoduje utrudnienia w ruchu. Z tym jednak nie będziemy się spieszyli, gdyż chcemy się przekonać czy ten kanał chroni dane osobowe użytkownika - mówił Tomasz Świniarski, kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     Za użytkowanie aplikacji urząd będzie płacił abonament wysokości ok. 700 zł miesięcznie.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i oryginalne części Volkswagen