Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rekord Orkiestry w Elblągu

Elbląg, Rekord Orkiestry w Elblągu
Liczenie pieniędzy uzyskanych z Orkiestry trwa do dziś...

Rozmowa z Dariuszem Stosikiem z elbląskiej Komendy Hufca ZHP, jednym z organizatorów X Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jakie są oficjalne wyniki elbląskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy?
     Na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć o sumie 117 952,17 zł. Są to pieniądze częściowo podliczone przez bank, a częściowo przez nas, czyli elbląski sztab. Te pieniądze już spłynęły do banku i czekamy, aż panie je jeszcze raz dokładnie przeliczą. Ponieważ chcieliśmy, aby suma była znana stosunkowo szybko, to próbowaliśmy liczyć sami. Mówię tu także o zagranicznym bilonie, którego otrzymaliśmy aż 200 kg. Czekamy teraz na potwierdzenie całej tej kwoty.
     
     Czy pieniądze spłynęły już ze wszystkich źródeł?
     Jeszcze nie. Wciąż czekamy na potwierdzenia z kilku elbląskich źródeł m.in. z banku, w którym jeszcze do końca lutego można je wpłacać. Już wiemy, że podana przeze mnie suma się zwiększy, ponieważ w niedzielę dostaliśmy na przykład pieniądze z jednej ze szkół. Czekamy także na trzy tys. zł, które udało się zlicytować elbląskiej telewizji. Nie wiadomo także jakie pieniądze elblążanie wpłacali indywidualnie na konto WOŚP. Także ta suma na pewno jest większa. O ile? Trudno w tej chwili powiedzieć.
     
     To był jubileuszowy, X finał Orkiestry. I padł chyba rekord...
     Tak i bardzo się z tego cieszymy. Przekroczyliśmy magiczne 100 tys. zł. Nikt chyba nie spodziewał się, że przekroczymy aż tyle, że uzbieramy w Elblągu taką sumę pieniędzy. To chyba dzięki tej zagranicznej walucie, która została wycofana. Chociaż jeżeli chodzi o polskie złote, to i tak przebiliśmy rok wcześniejszy.
     
     Młodzież z puszkami pełnymi pieniędzy, to łakomy kąsek dla złodziei. Finał przebiegł chyba jednak spokojnie...
     Ten finał był najspokojniejszym spośród wszystkich, które - razem z elblążanami - organizowaliśmy. Mieliśmy tylko jedną sytuację, gdzie doszło do kradzieży puszki i cieszymy się, że nie było ich więcej. Finał odbył się bardzo spokojnie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim tym, którzy nam to bezpieczeństwo zapewniali, tzn. policji i wojsku.
     
     Co dalej stanie się z zebranymi w Elblągu pieniędzmi?
     Wszystkie pieniądze, które zostały już podliczone przez bank zostały przelane na konto WOŚP. Po jakimś czasie za te pieniądze zostanie zakupiony sprzęt.
     
     Co to będzie za sprzęt?
     Jest to sprzęt przeznaczony do ratowania dzieci i będzie go bardzo dużo począwszy od inkubatorów, pomp strzykawkowych po wiele przeróżnych rzeczy, a nawet po karetki pogotowia. Miejmy nadzieję, że coś także trafi do Elbląga, bo tak jest co roku.
     
     Jaki sprzęt w tej chwili znajduje się w Elblągu z poprzednich finałów?
     Z poprzednich finałów trafił do Elbląga sprzęt o wartości 700 tys. zł. Ta kwota, która do nas wróciła, jest o wiele większa od tej, którą Elbląg zebrał. Widać więc, że warto zbierać, warto to robić.
przyg. OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Nie wiem jak w tym roku, ale w latach ubiegłych Telewizja Elbląska nie brała bezpośrednio pieniędzy od osób, ktore wygrały licytację. Wylicytowane przedmioty mozna było otrzymać po przedstawieniu dowodu wpłaty określonej sumy na konto WOŚP. Zabieg ten był stosowany by wszystkie te osoby mogły otrzymać imienne podziękowania od Jurka Owsiaka i w razie czego odliczyć od podatku. Może warto byłoby to sprawdzić, żeby za długo nie czekać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Martyna(2002-01-29)
 • Potwierdzam to. Nigdy nie pobieraliśmy pieniędzy, a tylko prosimy o pokazanie pokwitowania wpłaty na konto Orkiestry. Niestety, po raz pierwszy w tym roku zdarzyło się, że wiele osób, które wylicytowało "fanty" nie zgłosiło się po ich odbiór, czyli najprawdopodobniej nie wpłaciło obiecanych pieniędzy. Prawdopodobnie przekazane nam na licytację przedmioty wystawimy do sprzedaży. Czekamy z tym jeszcze kilka dni. Juliusz M.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-01-29)
 • A może włączyć w to Portel? pozdrowienia dla Pana Juliusza M :))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Martyna(2002-01-29)
 • Pozdrowienia i buziaki dla Banana :) i dla wszystkich znajomych harcerzy :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dzidzia(2002-01-30)
 • Zgadza sie - nie pobrano pieniędzy, a po okazaniu dowodu przelewu na konto Orkiestry otrzymalem wylicytowany "fant" a teraz czekam na podziekowania od Jurka O. Szkoda - po raz pierwszy w tym roku zdarzyło się, że wiele osób, które wylicytowało "fanty" nie zgłosiło się po ich odbiór, czyli najprawdopodobniej przeliczylo sie z finansami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  : ))(2002-01-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Płyn do mycia i dezynfekcji
Żarówki LED
Clinex Glass
Clinex W3 Multi