UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Relaks nad rzeką już w czerwcu

 
Elbląg, Taki widok będą mieli ci, którzy przyjdą na miejską plażę
Taki widok będą mieli ci, którzy przyjdą na miejską plażę (fot. Michał Kalbarczyk)
Reklama

Piasek, leżaki, które będzie można wypożyczyć, a w gratisie piękny widok na rzekę Elbląg oraz katedrę św. Mikołaja – tak będzie na miejskiej plaży. Powstanie ona pomiędzy dwoma mostami, na brzegu od strony ul. Wybrzeże Gdańskie. Co ciekawe tylko tam będzie można napić się przysłowiowego "piwa pod chmurką".

Plaża, która będzie rozciągała się od mostu Wysokiego aż do mostu Niskiego, powstanie jeszcze przed sezonem wakacyjnym.
       - Prace rozpoczną się już w połowie maja, według planów mają potrwać ok. 30 dni – informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego. - Plaża zostanie odpowiednio zabezpieczona barierkami, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Również i teren, na którym znajdzie się piasek zostanie odpowiednio odgrodzony, ale w taki sposób, aby można było swobodnie wejść i wyjść. Miejsce to będzie monitorowane.
       W planach jest także wypożyczalnia leżaków.
       - Będzie ona zlokalizowana w pobliżu mostu Niskiego – wyjaśnia biuro prasowe UM i tłumaczy, że dokładniejsze zasady jej działania, cennik oraz godziny, w których będzie można wypożyczyć leżaki zostaną podane na początku czerwca.
       Co ciekawe, tylko w tym miejscu będzie można... bezkarnie napić się napoju alkoholowego. Taką możliwość dała znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości, której art. 14, ust. 2 b mówi: "Rada gminy może wprowadzić, w drodze uchwały, w określonym miejscu publicznym na terenie gminy odstępstwo od zakazu spożywania napojów alkoholowych, jeżeli uzna, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na odpowiednie kształtowanie polityki społecznej w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi, o której mowa w art. 2 ust. 1, i nie będzie zakłócało bezpieczeństwa i porządku publicznego.”
       Odpowiednią uchwałę w tej sprawie radni podjęli w grudniu ub.r., podczas sesji Rady Miejskiej. Doprecyzowano w niej, że na miejskiej plaży będzie można napić się jedynie "napoju o zawartości alkoholu nie wyższej niż 7 proc.".
      
       PS. Ten artykuł to primaaprilisowy żart
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama