Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Roczna odprawa w 16 PDZ

 
Elbląg, Roczna odprawa w 16 PDZ (fot. st. chor. Sławomir Tessar)
Rek

Wczoraj (26 stycznia) odbyła się odprawa poświęcona podsumowaniu 2011 roku w 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Była to pierwsza odprawa, przeprowadzona po zakończeniu procesu restrukturyzacji 16 PDZ. W nowy, 2012 rok, Dywizja weszła w nowej strukturze.

Aktualnie struktura Dywizji wygląda następująco:
– Dowództwo 16 Dywizji: Dowódca, gen. dyw. Janusz Bronowicz, Zastępca Dowódcy, gen. bryg. Krzysztof Makowski; Dowództwo stacjonuje w Elblągu;
– 16. Batalion Dowodzenia im. Ziemi Elbląskiej: Dowódca, ppłk mgr inż. Andrzej Duda; batalion stacjonuje w Elblągu;
– 1. Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki; Dowódca, gen. bryg. Andrzej Przekwas; pododdziały brygady dyslokowane są w garnizonach Wesoła, Zamość, Chełm i Siedlce;
– 9. Brygada Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego: Dowódca, płk dypl. Jan Rydz; brygada stacjonuje w Braniewie;
– 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego: Dowódca, gen. bryg. Piotr Błazeusz; brygada dyslokowana jest w garnizonach Giżycko i Orzysz, w strukturach brygady funkcjonuje 15 batalion saperów, stacjonujący w Orzyszu;
– 20. Bartoszycka Brygada Zmechanizowana im. Hetmana Polnego Litewskiego Wincentego Gosiewskiego: Dowódca, gen. bryg. Jarosław Mika; brygada stacjonuje w garnizonach Bartoszyce i Morąg.
     
     W czasie odprawy kierownicza kadra Dowództwa Dywizji dokonała rozliczenia podległych im komórek organizacyjnych z działalności i wykonania zadań w 2011 roku. Następnie Dowódcy jednostek 16 PDZ dokonali podsumowania roku 2011 oraz przedstawili zadania, które ich jednostki będą realizować w roku 2012. Realizację zadań w 2011 roku oraz zadania na rok 2012 w swoich pionach funkcjonalnych przedstawili także Szef Sztabu oraz Szef Szkolenia 16 PDZ.
     Podsumowania roku 2011 oraz czekające nas zadania i przedsięwzięcia w 2012 roku dokonał Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Janusz Bronowicz. Odprawę zakończyło podsumowanie współzawodnictwa 16 DZ w 2011 roku. Najlepsze oddziały i pododdziały zostały wyróżnione przez Dowódcę pucharami a dowódcy pododdziałów okolicznościowymi dyplomami. Najlepsi sportowcy dywizji w 2011 roku otrzymali także puchary i dyplomy.
     Na zakończenie odprawy gen. Bronowicz podziękował Szefom komórek organizacyjnych Dowództwa Dywizji oraz Dowódcom, żołnierzom i pracownikom cywilnym podległych jednostek wojskowych za duże zaangażowanie w działalności służbowej oraz szkoleniowej jak i osiągnięte wyniki w 2011 roku.

 


mjr Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi
Obraz na płótnie
Fototapety z architekturą