UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozbudowa Centrum Kształcenia Praktycznego

 
Elbląg, Rozbudowa Centrum Kształcenia Praktycznego
fot. nadesłana, archiwum portEl

Prezydent Witold Wróblewski stara się o dofinansowanie projektu „Rozbudowa Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu - dostosowanie kształcenia i szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy”. Wniosek złożony został do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020.

- Planowana rozbudowa Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu to pierwszy etap tworzenia Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej, którego celem jest stworzenie lepszych warunków kształcenia zawodowego i koordynacja zadań związanych z dostosowywaniem kierunków kształcenia zawodowego do realnych potrzeb lokalnych pracodawców – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.
     Projekt obejmuje rozbudowę CKP poprzez skomunikowanie za pomocą łącznika budynku nowoprojektowanego z budynkiem istniejącym. W nowym budynku znajdą się dwie nowocześnie wyposażone pracownie: odlewnicza z kuźnią, w której realizowana będzie praktyczna nauka zawodu dla przyszłych techników odlewników i energii odnawialnej, w której realizowana będzie praktyczna nauka zawodu dla przyszłych techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
     Z pracowni oraz całej infrastruktury utworzonej w ramach projektu korzystać będą także uczniowie kształcący się na innych kierunkach kształcenia zawodowego.
     W nowym budynku znajdą się również: garaż ze stanowiskami dydaktycznymi, pomieszczenia socjalne, magazynowe, sanitarne, techniczne oraz winda towarowo-osobowa. Wykonane zostaną niezbędne prace związane z infrastrukturą towarzyszącą: przyłącza, ciągi komunikacyjne; zagospodarowanie terenu, prace rozbiórkowe. Budynek przystosowany będzie do korzystania przez osoby niepełnosprawne.
     Projekt stanowi pierwszy etap planowanej rozbudowy infrastruktury CKP. W kolejnym etapie planowanym w latach 2018-2019 zakładana jest dalsza rozbudowa budynku i utworzenie nowocześnie wyposażonych pracowni: stolarsko-ciesielskiej oraz budowlanej.
     Koszt projektu opiewa na kwotę ponad 3, 5 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi ok. 3 mln zł.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama