Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozmowa z Januszem Nowakiem

Rozmowa z Januszem Nowakiem, szefem sztabu KKW SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci, przewodniczącym Rady Miejskiej minionej kadencji.

R: W niedzielę wybory samorządowe. Domyślam się, że będzie Pan namawiał wyborców do głosowania na listę nr 6 Lewicę i Demokratów.
     Janusz Nowak: Nie. Będę namawiał mieszkańców Elbląga, aby poszli na wybory, aby oddali głos na swoich kandydatów, aby nie pozwolili, by ktoś decydował za nich. Będę jednak zachęcał do głosowania na Henryka Słoninę - naszego kandydata na prezydenta Elbląga i na naszych kandydatów do Rady Miejskiej oraz Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
     
     Dobrze, będzie Pan zachęcał, nie namawiał. Jakich argumentów chciałby Pan użyć.
     Powszechnie znanych. Prezydent Henryk Słonina posiada olbrzymie doświadczenie samorządowe, rozległą wiedze z różnych sfer gospodarki miasta. W dotychczasowej pracy dał się poznać jako kompetentny i uczciwy gospodarz miasta, a efekty jego pracy widoczne są na co dzień. Henryk Słonina jest gwarantem realności naszego, wspólnego programu wyborczego - programu bogatego i konkretnego, bez frazesów i gołosłownych obietnic.
     
     Wasz Komitet zgłosił kompletne listy kandydatów na radnych Rady Miejskiej we wszystkich pięciu okręgach. Dlaczego, Pana zdaniem, kandydaci z waszych list są lepsi od pozostałych.
     Nigdy nie użyłem sformułowania, że jedni kandydaci są lepsi od innych. Wszystkie Komitety wystawiły, ich zdaniem, najlepszych i nikt nie ma prawa dyskredytować tych kandydatur. Jak powiedziałem wcześniej, moim zadaniem jest pokazanie tych atutów naszych kandydatów, które przekonają wyborców do głosowania na nich.
     
     Jakie to zatem atuty?
     Po kolei. W okręgu wyborczym nr 1 z naszej listy startują między innymi: Juliusz Dziewałtowski-Gintowt - wieloletni działacz samorządowy, w minionej kadencji wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Czesława Piotrowska - były członek zarządu miasta, była przewodnicząca komisji infrastruktury, radna kolejnej kadencji, panowie Jan Witkowski, Tadeusz Mikulski i Marian Peters - radni minionych kadencji.
     W okręgu wyborczym nr 2 z naszej listy startują: Marek Gliszczyński - dotychczasowy wiceprezydent miasta, Ryszard Klim - radny trzech kadencji, przewodniczący Komisji Infrastruktury Technicznej i Rozwoju Gospodarczego oraz Lucjan Filaszkiewicz -radny, działacz środowisk gospodarczych.
     W okręgu wyborczym nr 3 - Mirosława Marjańska - radna minionej kadencji, doświadczony pracownik MOPS pracująca z zaangażowaniem na rzecz dzieci i osób starszych potrzebujących wsparcia i pomocy, Edward Piasecki - dotychczasowy radny i moja kandydatura.
     W okręgu wyborczym nr 4 Lewicę i Demokratów reprezentują między innymi - Henryk Słonina -prezydent Elbląga, Sławomir Kula - były członek zarządu miasta, radny dwóch kadencji.
     W okręgu wyborczym nr 5 - na naszej liście wystawiamy między innymi: Marka Guldę - doświadczonego, wieloletniego samorządowca, w ostatniej kadencji przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Gerharda Przybylskiego - byłego radnego, obecnie Przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Elblągu, Władysława Orzechowskiego - radnego minionej kadencji.
     Oprócz wymienionych z imienia i nazwiska z naszych list kandydują również inne znane, sprawdzone i doświadczone osoby. Są wśród nich przedstawiciele środowisk kultury, oświaty i sportu. Działacze związkowi i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Byli żołnierze i policjanci. Ludzie młodzi, którzy mimo swego wieku mają się czym pochwalić w pracy na rzecz społeczności lokalnej.
     Mamy mocne listy i jestem przekonany, że elblążanie znajdą na nich swojego kandydata.
     Zachęcam również do głosowania na naszych kandydatów do sejmiku województwa, którą otwiera Henryk Horbaczewski, dotychczasowy wiceprzewodniczący sejmiku z Elbląga.
     
      Czym jeszcze chciałby Pan zachęcić do głosowania na kandydatów Lewicy i Demokratów?
     Lewica w Elblągu ma dobrą opinię. Współrządziliśmy miastem przez ostatnie 12 lat. Nasze rządzenie było spokojne. Nie było afer, bezsensownych kłótni. Nie byliśmy bohaterami sensacji prasowych. Mogę zapewnić, że jeśli wygramy, będzie tak samo. Nadrzędnym celem naszej pracy była i będzie dalsza poprawa warunków życia Elblążan. Tworzenie klimatu i możliwości inwestowania kolejnym przedsiębiorcom, nie tylko z Elbląga.
     Na zakończenie pragnę zacytować nasze hasło:
     „Nie zawiedliśmy i nie zawiedziemy.
      Nie marnujmy czasu - jest jeszcze tyle do zrobienia.”
     
-------------------- Tekst sponsorowany ----------------------


     
     
i
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • z pośredniaka wyrejstrowało sie ponad 3000 bezrobotnych do wyjazdu za pracą - to nowe miejsca pracy stworzone przez obecną ekipe. Pan prezyden nie zawiódł !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  milośnik kiełbasy wyborczej(2006-11-10)
 • Co ma wspólnego Pan Nowak z Piekarczykiem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ciekawski(2006-11-10)
 • Pytam człowieka, na kogo będziesz głosował, a on, że na H.S. Pytam dlaczego, a on, że H.S. dużo zrobił. Pytam co? Hmmm, aaaa, eeee, no wiesz, Elbląg ładnie wygląda. Zgroza. Elbląg się wyludnia, młodzi wyjeżdżają do innych miast i za granicę, to miasto przez 12 lat zasiadania H.S. w magistracie straciło wszelkie perspektywy. Nie dość, że obecny prezydent zrobił z Elbląga miasteczko prowincjonalne zamknięte w swoich rogatkach, to jeszcze zmarnował pieniądze na wadliwe inwestycje, ale tak to jest, gdy miastem rządzi 12 letni układ. Co ta ekipa zrobiła? 1. Most Unii za niski i za wąski bez prawa przejścia i przejazdu rowerem 2. Kryte lodowisko za małe na zawody i do jeżdżenia na łyżwach tylko zimą – to po co było wydawać 24 mln. 3. Uzbrajanie Modrzewiny zaczęli od budowy pół mostu donikąd, jakby nie było dojazdu , przecież są tam zakłady pracy od dawna ( fabryka domów, złomowisko, produkcja okien itd. ), po co mrozić kilkadziesiąt mln , przecież najpierw trzeba uzbroić Modrzewinę, osiedlić, wprowadzić nowe zakłady, a potem wybudować nowy porządny dojazd, a nie pół mostu cdn.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MaSer(2006-11-10)
 • 4. Nowa hala przy Grunwaldzkiej znowu nie trzyma unijnych standardów ( za mała widownia) , a za te pieniądze i za jej utrzymanie można by było wybudować sale dla gimnazjów, naprawić Olimpię i boiska przy Skrzydlatej, wybudować na każdym osiedlu boiska dla dzieciaków 5. Jak się tylko wzięli za jakiekolwiek skrzyżowanie, to od tego czasu są korki np. Bema-Mickiewicza, Browarna-Robotnicza, Bema-Saperów, i głupiego skrętu w lewo z Hetmańskiej i Rycerskiej nie potrafią udrożnić , a za ten tramwaj na Ogólną zbędny można by naprawić większość ulic i wszystkie studzienki. 6. Port za 21 mln, do którego węgiel jest wożony TIRami, bo port nie został wybudowany zgodnie z przepisami morskimi i barki muszą do niego wpływać tyłem, a do tego nie zadbano o połączenie Elbląga z Bałtykiem 7. Statek widmo Nowa Hanza brrrr 8.9....itd. cdn.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MaSer(2006-11-10)
 • Miasto ładnie wygląda, bo spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty robią elewacje, a domy ZBK, czyli miejskie wyglądają jak rudery, a tam żyją ludzie w warunkach jak w Średniowieczu. Dlaczego w Elblągu nie można kupić działki budowlanej, jak tyle planów zagospodarowania leży w szufladach ? Dlaczego Elbląg nie chciał tyle lat włączyć się do realizacji śmiałych projektów jak Kanał na Mierzei, zagospodarowanie Kanału Elbląskiego, zorganizowania Elbląskiej Organizacji Turystycznej, zbudowania repliki Truso i wielu innych wykraczających poza rogatki? Ludzie, czy naprawdę chcecie, by następne cztery lata rządził ten sam układ ze starszym, zmęczonym preziem na czele, bez ikry i wizji, czy waszym marzeniem jest żyć w miasteczku zamierającym? Obudźcie się z leniwego letargu myślowego i idźcie wybrać nowego Prezydenta który poprzez nowoczesne zarządzanie, z wizją i nową energią sprawi, że nasz potencjał i nasze pieniądze przyczynią się do rozkwitu Elbląga i dadzą mu należne miejsce w Polsce, a nam satysfakcję i nowe możliwości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MaSer(2006-11-10)
 • A może był kiedyś czladnikiem piekarskim a ja o tym nie wiem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ciekawski 2(2006-11-10)
 • podziękujmy nowakom, słoninom i filaszkiewiczom !!!! czas na zmiany !!! nie ważne czy po czy pis byle nie sld i demokraci !! nie dajmy sie oszukać po raz kolejny !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kravitz(2006-11-10)
 • Hesus ... a ja mam nadzieję że z wami da się zrobićporzadek na starówce, tak głośny ostatnio temat monitoringu który przy dzisiejszej technice można zrobić za około 10 tys złotych ... jestem za.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Hesus(2006-11-10)
 • Witam. Ja będę głosował na kandydatów SDPL,to są ludzie którzy znają sie na swoim fachu. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bear(2006-11-10)
 • Pan Nowak taki praworządny a wiesza swoje plakaty na słupach i drzewach!! na co nie ma pozwolenia bo wykupił takie pozwolenie inny komitet wyborczy a Pan Nowak chce za darmo na ich plecach się wyreklamować . Oj nie ładnie !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ENDI(2006-11-10)
 • A ja mam nadzieję, że dzięki wyborcom 12.11 będzie w naszym mieście 'ethnic cleaning', dość SLD, dość ich zawłaszczania miasta! Czekam zatem na czystki.Elbląg jako ośrodek subregionalny zasługuje na nową władzę samorządową.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zosia hertz(2006-11-10)
 • MaSer wlasnie to samo chcialem napisac, zgadzam sie w 1000% to co napisales. Moze ktos wkocu rozgoni ta klike z ratusza!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Nowy(2006-11-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Volkswagen
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM