Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rzecznik UM zabiera głos

Elbląg, Rzecznik UM zabiera głos
fot. AD

Informacja podana przez Grzegorza Nowaczyka, a dotycząca budowy drogi 503 i udziału w sfinalizowaniu tej inwestycji samego członka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego i kandydata PO na prezydenta wzbudziła "zdziwienie" rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Poniżej odpowiedź Ratusza.

Ogromne zdziwienie wywołały informacje przygotowane przez sztab Grzegorza Nowaczyka i wypowiedzi samego Członka Zarządu na temat przebudowy drogi wojewódzkiej nr 503, które niestety mijają się z prawdą. Otóż wielokrotnie informowaliśmy, o tym, że władze miasta są przygotowane na rozpoczęcie przebudowy drogi nr 503. Mamy opracowaną dokumentację techniczną i zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Jedynym problemem jest źródło finansowania, dlatego ogromnej szansy upatrywaliśmy w funduszach unijnych z regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013. Niestety Zarząd Województwa mimo wielokrotnych monitów ze strony Prezydenta Henryka Słoniny o przyśpieszenie tych procedur (pierwsze pismo wysłane było w styczniu 2008 roku), wciąż przesuwał termin ogłoszenia konkursu na to działanie. W pierwszym harmonogramie w ogóle nie ujęto możliwości składania projektów na drogi wojewódzkie. W kolejnych harmonogramach data ta była przekładana.
     Ostatecznie w harmonogramie wieloletnim konkurs ten zaplanowano dopiero na I półrocze 2011 roku. W harmonogramach na rok 2010 również brak jest na najbliższe miesiące daty ogłoszenia procedur i otrzymujemy jedynie słowne deklaracje, że taki konkurs będzie.  Skoro nie ma jeszcze nawet ogłoszonego konkursu dziwią więc słowa Pana Nowaczyka, dotyczące tego, że "na Jego wniosek Zarząd Województwa podjął decyzję w sprawie finansowania przebudowy elbląskiego odcinka drogi wojewódzkiej 503". Wypowiedź ta w bardzo niekorzystnej sytuacji stawia Zarząd Województwa i podważa ideę konkursową  w zdobywaniu unijnych pieniędzy.
     Nie sposób się również nie odnieść do zapowiadanego przez Pana Nowaczyka pomysłu budowy Aquaparku w Parku Modrzewie. Otóż obszar ten jest objęty nadzorem konserwatorskim i nie można tam wykonać, żadnej inwestycji. Po co więc mydlić mieszkańcom oczy? Informuję jednocześnie, że lokalizacja dla nowego basenu została wybrana. Powstanie on przy ul. Moniuszki. Aktualnie przygotowywany jest przetarg na wykonanie dokumentacji obiektu.
     Odnośnie budżetu natomiast przedstawimy mieszkańcom odrębną, szczegółową informację.
     
     Od Redakcji: Tekst, do którego w swojej wypowiedzi odnosi się rzecznik prasowy UM w Elbląga
     
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jeżeli Park Modrzewie jest objęty nadzorem to co tam robiła przez 20 lat budowa hali sportowej? Najpierw park rozjechali ciężkim sprzętem, potem nic nie zrobili a na końcu to rozebrali. A przebudowa dawnego hotelu sportowego na ośrodek wychowawczy? Mogła się odbyć mimo nadzoru konserwatorskiego czy UM złamał celowo prawo skoro wg słów pani rzecznik nie można tam zrobić żadnej inwestycji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-21)
 • a u mnie rynny ciekną. .. .ale kogo, to no i jabłonka pieknie kwitnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-21)
 • A czemu politycy kłamią, czy to nie powinno być karalne ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-21)
 • Wcale mnie nie zdziwiły kłamstewka Grzegorza Nowaczyka o których pisze rzecznik miasta. Od dawna wiadomo, że kłamstwo u tego jegomościa jest narzędziem do zdobycia władzy - ten Pan będąc Wójtem Gminy w urzędowych pismach kłamał w celu osiągnięcia zamierzonego celu - jak taki człowiek, który nie zna zasad moralnych może być Prezydentem Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Z.Zbikowski(2010-09-21)
 • ich wszystkich proponuję leczyć uryną i lewatywa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  polski hydraulik(2010-09-21)
 • Jak słysze o tych dokumentacjach to mi sie zle robi. Myślę tu chociazby o stadionie miejskim przy A8.Zaraz zaczną robic dokumentacje pod tor wyscigowy formuły 1 wiadomo idą wybory.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elektorat(2010-09-21)
 • Panie Prezydencie jeżeli Park Modrzewie jest objęty nadzorem z restrykcją zakazu inwestycji to na jakiej podstawie podpisał pan umowę z klubem Concordia Elbląg i umożliwił im prowadzenie prac budowlanych w niecce znajdującego się na terenie parku boiska? Jest tam sprzęt budowlany, była poprawiana nawierzchnia. Czy to nie jest inwestycja?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-21)
 • nie wiadomo, kto kłamie, a kto nie- im wszystko wolno!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-21)
 • jeszcze nie jeden raz wasz ulubiony mały grześ zadziwi, oj nie jeden raz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-21)
 • ABC... A ja dzis wszystkim zakomunikuje, ze na Pl. Jagiellończyka dzis o godz. 17stej wyladuja MARSJANIE, obecnośc mieszkańców E#lblaga OBOWIĄZKOWA !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ABC...(2010-09-21)
 • W Parku Modrzewie nie można realizowac inwestycji tymczasem Urząd Miejski ogłosił przetarg na przebudowę hotelu sportowego www.hm7.biz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-21)
 • Nowaczyk znów się skompromitował i zapomniał o prawie. Normalka dla preziów popieranych przez PO. Nowaczyk chce otwarcia na 3miasto ale chyba bardziej na sopot i jego prezydenta ktory ma zarzuty prokuratorskie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna