Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sędziowie krytykują ministra Ziobrę

 
Elbląg, Sędziowie krytykują ministra Ziobrę (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)
Rek

Elbląscy sędziowie krytykują działania ministra sprawiedliwości w sprawie odwołania prezesa SO Marka Omelana. Przysłali do mediów uchwałę Zebrania Sądu Okręgowego w Elblągu, którą podjęli dzisiaj.

- Zgodnie ze zobowiązaniem nałożonym na odbytym dzisiaj Zebraniu Sędziów Sądu Okręgowego w Elblągu, załączam uchwałę podjętą na tym Zebraniu. Zaznaczam, że uchwała ta nie neguje uprawnień Ministra Sprawiedliwości (...) i nie stanowi merytorycznej oceny słuszności decyzji Pana Ministra – informuje Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.
     
     Poniżej publikujemy treść uchwały:
     
"Zebranie Sędziów Sądu Okręgowego w Elblągu wyraża głęboką dezaprobatę dla sposobu działań Ministra Sprawiedliwości związanych z odwołaniem z dniem 17 października 2017 r. Sędziego Marka Omelana z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu, u którego podłoża miało leżeć ujawnienie tajemnicy narady sędziowskiej.
     Zebranie uważa za niezgodne z regułami demokratycznego państwa prawa i dobrymi obyczajami to, że Minister Sprawiedliwości nie zwrócił się przed podjęciem swojej decyzji do sędziego Marka Omelana o podanie dokładnych wyjaśnień, co do podstaw i zasadności jego czynności, które podjął jako prezes Sądu Okręgowego w Elblągu w związku z zachowaniem jednego z ławników tutejszego Sądu.
     Nie znajduje akceptacji Zebrania również sposób poinformowania o decyzji co do odwołania prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu, to jest za pośrednictwem mediów, które wiedzę o decyzji Ministra Sprawiedliwości miały przed jej przekazaniem sędziemu Markowi Omelanowi".
     
     Wkrótce na portEl.pl napiszemy o kulisach i ciągu dalszym tej sprawy
oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Konto poczty elektronicznej