Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sesja z absolutorium

Zbliża się sesja, na której radni rozliczą prezydenta Elbląga Henryka Słoninę z wykonania budżetu za ubiegły rok. W czwartek 30 kwietnia radni zdecydują o przyjęciu sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2008 i o udzieleniu absolutorium prezydentowi miasta. To najważniejsze punkty obrad XXI sesji Rady Miejskiej.

Wykonanie budżetu za rok 2008 można oceniać jako dobre, co nie oznacza, że mogło być lepiej. Przez cały ubiegły rok do miejskiej kasy wpłynęło prawie 404,6 mln zł, co oznacza wykonanie planu dochodów na poziomie 98,68 proc. O niższych wpływach do kasy miejskiej zdecydowało zmniejszenie o ponad 2,6 mln zł należności z podatków od nieruchomości i o blisko 2,5 mln zł z podatków dochodowych od osób fizycznych i prawnych.
     Wydatki budżetowe miasta za rok 2008 wykonano w wysokości 98,56 proc., co oznacza wydanie blisko 6 mln zł mniej niż planowano. Podstawowe powody niższego wykonania to wpływ faktur za grudzień w styczniu roku następnego, przedłużające się procedury zamówień publicznych powodujące przesuwanie wydatków rzeczowych na rok następny, zmniejszenie zaangażowania środków na wydatki pomocy społecznej, przeniesienie części wydatków dotyczących programów finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach realizacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na rok 2009.
     Na zadania inwestycyjne wydatkowano 68,9 mln zł, realizując 98,94 proc. zakładanych w planach na te cele środków. Do największych można zaliczyć budowę systemu infrastruktury drogowej do nowych terenów inwestycyjnych na Modrzewinie, modernizację mostu w ul. Malborskiej, zagospodarowanie Placu Dworcowego, modernizację krytej pływalni, budynek mieszkalny przy ul. Browarnej, przebudowę hotelu Modrzewie na placówkę opiekuńczo-wychowawczą, odnowy i przebudowy ulic Robotniczej, Okrzei, Żyrardowskiej, Beniowskiego, Szucha, Krakowskiej, Gdyńskiej, Skierniewickiej, Modlińskiej, Ostródzkiej i Szczecińskiej.
     Zadłużenie miasta na koniec 2008 roku wyniosło 57,7 mln zł, co stanowi 14,26 proc. w stosunku do dochodów (przy maksymalnym wskaźniku - 60 proc.).
     O tym, czy Rada Miejska zaakceptuje sprawozdanie z wykonania budżetu i udzieli absolutorium prezydentowi Henrykowi Słoninie za rok 2008, będzie wiadomo po zakończonej debacie na ten temat.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jestem pewien że elblaska Rada udzieli prezydentowi absolatorium; ) Pewnie za bedzie o jeden głos więcej niż jest radnych!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zgrywus;)(2009-04-29)
 • ja tak sobie mysle kto zcerpie z targowiska kasę bo tam co sie dzieje jaki syf, szczury biegające, sezon letni, szczury na wolnośco, prezydent milczy, ,ucywilizować ten przybytek, to wygląda jak slumsy w centrum miasta slumsy!!!!! radni za nasaze pienizdze prezydencie obudźcie się !!!!! slunsy ze szczurami w centrum
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bugi54(2009-04-29)
 • ta rada to wielki wstyd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-04-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Polar z haftem
Naszywka GODŁO
Naszywki