Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Śladami Leppera

 
Elbląg, Śladami Leppera fot. AD
Rek

Trwa pojedynek na oświadczenia między posłem Wojciechem Penkalskim a przewodniczącym Rady Miejskiej w Elblągu Jerzym Wcisłą. Wojciech Penkalski z pewnością osiągnął cel, jaki sobie założył przed sesją RM 14 lutego – zaistniał w elbląskich mediach.

Cały spór między Penkalskim a Wcisłą, do którego doszło podczas ostatniej sesji, Wojciech Penkalski usiłuje sprowadzić do tego, że parlamentarzysta ma prawo zabierać głos na sesji Rady Miejskiej. Tymczasem poszło o to, czy musi to robić akurat w punkcie „Przyjęcie porządku obrad sesji”. Wojciech Penkalski musiał, bo na – jak stwierdził – sprawy społecznie ważne dla elblążan wygospodarował tylko pół godziny.
     
     Chronologia
     
Wtorkowa sesja opóźniła się o niemal godzinę (co, niestety, staje się elbląską tradycją, bo coraz częściej istotne sprawy kluby ustalają tuż przed sesją). Tuż przed godziną 11 radni przystąpili do uchwalania porządku obrad sesji, a że było sporo propozycji zmian porządku, trochę to trwało.
     O godz. 11.10 (dyskusje nad porządkiem obrad ciągle trwały) poseł Ruchu Palikota z naszego okręgu Wojciech Penkalski zwrócił się do przewodniczącego RM Jerzego Wcisły o udzielenie mu głosu. Przewodniczący odparł, że teraz trwa ustalanie porządku obrad, głosu Penkalskiemu nie udzielił i zarządził krótka przerwę.
     O godz. 11.20 Rada wznowiła obrady, rozpoczęto ustalanie ostatecznego porządku obrad, ale przestała działać aparatura do głosowania (co również nie jest przypadkiem odosobnionym). W tej sytuacji Jerzy Wcisła udzielił głosu Wojciechowi Penkalskiemu. Poseł odczytał przygotowane wcześniej oświadczenie, którego główną tezą był protest przeciw likwidacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Piaskach i prywatyzacji Szpitala Miejskiego, po czym opuścił salę obrad.
     Opuszczając Urząd Miejski, znalazł jeszcze czas, by dać się obfotografować i sfilmować przy stercie piachu, wysypanej w międzyczasie przed bramą Urzędu (zapowiedział wysypanie piasku podczas wystąpienia na sali obrad, więc był to element jego akcji). Potem się oddalił, nie doczekawszy debaty na temat likwidacji Ośrodka w Piaskach i prywatyzacji szpitala. Ale w mediach zaistniał.
     
     Co zrobi Palikot?
     
Zachowanie posła Penkalskiego podczas sesji i jego późniejsze oświadczenie dowodzi, że Pan Poseł – mówiąc oględnie – w niewystarczającym stopniu zna i rozumie zasady funkcjonowania samorządów lokalnych i relacje między parlamentarzystami a samorządem. Jego pomysł na happening jest również mało odkrywczy – po Andrzeju Lepperze wysypywanie czegokolwiek gdziekolwiek jest już tylko mniej lub bardziej udolnym naśladownictwem.
     Jednak Pan Poseł postanowił naśladować, choć jego lider Janusz Palikot obecnie bardzo stara się unikać porównań do Andrzeja Leppera, dystansując się od jego metod uprawiania polityki (w kampanii wyborczej i zaraz po niej różnie z tym bywało). Chociażby stanowisko Palikota w sprawie reformy emerytalnej nie ma nic wspólnego z populizmem. Palikot powoli zmienia się w poważnego lidera znaczącego ugrupowania politycznego, ale w Braniewie ma posła Penkalskiego. I co z tym zrobi?

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • stronnicze z deka - po-wskie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • Tusk właśnie w tv na żywo powiedział, że Polska idzie w dobrym kierunku i jest w dobrych rękach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  na kursie i ścieżce po polsku(2012-02-22)
 • PO niestety nie sprawdziło się !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • Panie Derlukiewicz mocno Pan trzyma stronę Wcisły, bądź pan OBIEKTYWNY!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • Derlukiewicz, czuję tu wazelinę. .. ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • Wazelina aż skapuje na podłogę. Uwaga! Można się pośliznąć!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • Wazeliniarz - Drukarz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ok_it(2012-02-22)
 • - Niezwykły człowiek - rzekł drżącym głosem doktor Litwinek. - Wielki człowiek - zaakcentował wojewoda. Nagle z kąta rozległ się długi, skrzeczący śmiech. - Z czego się pan śmieje? - obrażonym tonem zapytał wojewoda - Z czego? Nie z czego, moi państwo, tylko z kogo?! Z was się śmieję, z was! Z całego społeczeństwa, ze wszystkich kochanych rodaków! Z was się śmieję! Z was! Elita! Cha, cha, cha. .. Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu, wasz Cincinnatus, wasz wielki człowiek, wasz. .. .. to zwykły oszust, co was za nos wodzi, i jednocześnie kompletny ... nie mający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania! Przyjrzyjcie się jego gębie i jego prostackim manierom! Daję słowo honoru, że nie tylko w żadnym Oksfordzie nie był, lecz żadnego języka nie zna! Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. Sapristi! Czy wy tego nie widzicie? Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy sami wywindowaliście go na piedestał! Wy! Ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów! Z was się śmieję, głup_tasy! Z was!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  hrabia George(2012-02-22)
 • Nie ma co Palikot i JKM mogą mocno namieszać na polskiej scenie politycznej. Nie wdając się w dyskusję na temat poglądów obu panów, sa strasznie nie na ręke obecnej elicie dlatego m. in. gdy mówi się o głosowaniu przez internet czy składanie obywatelskich projektów ustaw przez sieć i zbieranie poparcia za pomocą sieci, politycy kategorycznie odrzucają ten pomysł mowiąc ze jest na dzień dzisiejszy nierealny. Na szczęście mają niezwadnych popleczników w postaci pismaków. Co widać na załączonym obrazku. Wystarczy że ktoś zwróci uwagę na jakiś problem niekonwencjonalnymi metodami już go porównuje się do leppera. A Lepper wiadomo głosowali na niego wieśniaki i prostaki ot taka prosta socjotechnika redaktora PeOwca w wykonaniu prowincjonalnym Elbląskim
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  paligłup(2012-02-22)
 • Poseł Palikot może się dystansować. Rzecz w tym, że Andrzej Lepper choć nie z mojej bajki był politykiem z krwi i kości, miał poparcie polskiej wsi i prowincji a w dodatku był autentycznym ludowym trybunem. Poseł Palikot nigdy nim nie będzie. Nie ten kaliber Panie Derlukiewicz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • a gdzie dziennikarski obiektywizm?????dno
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • A moim zdaniem zamiast obciążać posła Penkalskiego - miasto powinno podziękować za przywieziony piasek i wysypać na oblodzonych chodnikach. Przecież jeszcze niedawno na portelu była informacja ile miasto zaoszczędziło na łagadnej zimie ale jak już spadło trochę śniegu przyszły mrozu - to Prezydent i urzędnicy zpomnieli że zima. Cytując Bareje "Jest zima i jest zimno"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Hosting WWW BIZNES