Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spór o frekwencję

Elbląg, Spór o frekwencję Danuta Oleksiak i Henryk Siedlecki z KWW (fot. AD)
Rek

Do Sądu Okręgowego w Elblągu wpłynęła skarga wyborcza dotycząca przeprowadzenia wyborów na wójta Gronowa Elbląskiego. Dziś (13 stycznia) odbyła się pierwsza rozprawa. Wysłuchano pięciu świadków, m.in. członków KWW Danuty Oleksiak, a także męża zaufania i członka komisji wyborczej.

Do uchybień, które mogły mieć wpływ na wynik wyborów (w drugiej turze Danuta Oleksiak przegrała z Aleksandrem Lewickim 26 głosami) miało dojść w OKW nr 1 w Gronowie Elbląskim w godzinach wieczornych.
     - W godzinach od 19 do 22 wydano 245 kart do głosowania potwierdzonych podpisami na listach spisu wyborców – mówił już w grudniu ubiegłego roku Waldemar Badeński z Komitetu Wyborczego Danuty Oleksiak. – I karty te znalazły się w urnie. Tymczasem z wielu źródeł dowiadujemy się, że w tym czasie do lokalu wyborczego mogło przybyć nie więcej niż 100 osób. Tę kwestię wyjaśni zapis monitoringu. Kamera zarejestrowała ilość osób, które w godz. 19-22 wchodziły i wychodziły z budynku gimnazjum.
     Zapis z kamery, jak również oświadczenia świadków stanowią materiał dowodowy, którym zajmuje się prokuratura. Wpłynęło bowiem do niej zawiadomienie o możliwości popełnienia fałszerstwa wyborczego.
     Natomiast do Sądu Okręgowego w Elblągu wpłynęła skarga wyborcza dotycząca przeprowadzenia wyborów na wójta. Dziś (13 stycznia) odbyła się pierwsza rozprawa. Stawili się na nią świadkowie, czyli m.in. członkowie komitetu wyborczego Danuty Oleksiak, ich mąż zaufania, który czuwał nad prawidłowością wyborów w OKW nr w Gronowie Elbląskim, a także członek komisji wyborczej. Mówili o nieprawidłowościach, które dostrzegli…po dwóch dniach od wyborów, np. o źle zabezpieczonym kartonie do przechowywania kart do głosowania, o zakładach, jakie robili po godzinie 19, a które dotyczyły frekwencji. Wspomniano także o zapisie monitoringu, na którym podobno widać ok. 80 osób wchodzących i wychodzących do komisji wyborczej w Gronowie Elbląskim w godzinach od 19 do 22, a także o tym (jak przyznał jeden ze świadków), że członkowie komisji mogli się pomylić w liczeniu frekwencji na godz. 19.
     Sędzia Arkadiusz Fall odroczył wydanie orzeczenia. Zapowiedział, że sąd wystąpi do policji o przekazanie zapisu kamer monitoringu, na którym zarejestrowano osoby wchodzące do lokalu wyborczego w dniu 5 grudnia 2010 r. Termin kolejnej rozprawy wyznaczył na 20 stycznia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata