Poniedziałek 23-07-2018, imieniny Brygidy, Apolinarego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sprawa mobbingu w PUP trafi na biurko ministra sprawiedliwości

Elbląg, Sprawa mobbingu w PUP trafi na biurko ministra sprawiedliwości

Sąd Grodzki w Elblągu umorzył postępowanie przeciwko Iwonie R., dyrektorce Powiatowego Urzędu Pracy. Prokuratura oskarżała ją o uporczywe łamanie praw pracowniczych czterech podwładnych. - Jestem zszokowany tą decyzją sądu - mówi Mirosław Kozłowski, przewodniczący zarządu regionu NSZZ Solidarność. - Sprawy tak nie zostawimy.

Przypomnijmy, prokuratura postawiła dyrektorce PUP czternaście zarzutów, m.in. publiczne i permanentne ośmieszanie i krytykowanie pracy czterech kobiet; wrogie i nieetyczne komunikowanie się z pokrzywdzonymi, ostentacyjne lekceważenie oraz izolowanie z zespołu pracowników. Łamanie praw pracowniczych miało odbywać się przez kilka lat. Sąd nie dopatrzył się jednak winy Iwony R.
     - Oczywiście, jestem bardzo zadowolona z tego postanowienia sądu - mówi dyrektorka PUP. - Nie czuję się winna, a zarzuty skierowane przeciwko mnie są niesłuszne i dla mnie krzywdzące.
     Innego zdania jest Mirosław Kozłowski, przewodniczący zarządu regionu NSZZ „Solidarność”.
     - Sprawy tak nie zostawimy - mówi. - Ponownie trafi ona na biurko ministra sprawiedliwości. Wcześniej już Prokuratura Rejonowa w Elblągu umorzyła postępowanie w tej sprawie, ale wówczas złożyliśmy skargę do Prokuratury Okręgowej, a ta skierowała sprawę do sądu karnego - przypomina przewodniczący Kozłowski. - Wyrok był niekorzystny i wówczas również przedstawiliśmy sprawę w ministerstwie sprawiedliwości.
     Kobiety, które oskarżyły Iwonę R. o mobbing, będę się odwoływać od decyzji sądu.
     - Ja już nie mówię to tym, co czują te panie, które tyle przeszły - dodaje przewodniczący. - Straciły zdrowie, nerwy, ucierpiały ich rodziny.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Elbląg "Kanalie" E. Pukin. Nic się nie zmienia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ster(2008-12-01)
 • Zlikwidować ten urząd w cholerę! Po co on jest?! Urząd pracy - tak, ale tylko dla swoich! Cała ich obsługa jest arogancka do interesantów. Babom w okienkach się we łbach poprzewracało i wydaje im się, że mają władzę nad ludźmi. Ten urząd powinien się nazywać Państwowym Urzędem Zasiłkowym bo tylko po to tam ludzie przychodzą. Pracę to zwykły człowiek co najwyżej dostanie jako sprzątacz albo ślusarz i na tym koniec.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elblązek(2008-12-02)
 • Jak dobrze że sprawą zajął się Pan Kozłowski. Może uda mu się doprowadzić do zamknięcia urzędu pracy. Wszyscy by na tym zyskali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MaRS(2008-12-02)
 • Jak już pan MK się wziął za to to PUP może zwijać interes
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  el(2008-12-02)
 • Ale w Elblażkowie jest zacofanie i ciemnogród.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  qw(2008-12-02)
 • Czy Pan Prezydent wie co sie robi i czego nie robi, a powinno w podleglej mu instytucji u P. RADEJ ???? i kiedy rozgoni to TOWARZYSTWO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-02)
 • jak znam skuteczność Koziołka Matołka(koziołek-jełopek się mało rymuje niestety) to Pani dyr. PUP bedzie wyniesiona na ołtarze, urząd pracy się rozrośnie o całą rodzinę dyrektorki a poszkodowane będą musiały płacić jej odszkodowanie za straty moralne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PałąPoŁbie(2008-12-02)
 • Uważam podobnie jak inni, że PUP pracuje tylko dla siebie tzn dla pracowników zatrudnionych w PUP w Elblągu. Niedawno miałam wątpliwą przyjemność być w sprawie pracy tamże i potraktowano mnie jak przez matrycę ustawioną jednakowo dla wszystkich bezrobotnych, czyli wasz problem, my mamy pracę. Jestem bardzo rozczarowana taki podejściem nie tego się spodziewałam. Może powinnam napisać do Premiera RP o takim stanie rzeczy. Bardzo poważnie rozważam taki ruch. Życzę urzędowi opamiętania i zastanowienia się nad swoją funkcją
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  poszukująca pracy(2008-12-02)
 • .. .miala szczescie, ze to byl tylko mobbing!. .. p. slonina dosyc tego wszystkiego!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-02)
 • kozlowski ma racje!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-02)
 • Kozlowski to niech sie lepiej nie udziela
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jac(2008-12-02)
 • Jeszcze należałoby wziąć się za mobbing w placówkach oświatowych. Tam również dużo się dzieje!Tylko mało jest ludzi, którzy odważą się o tym mówić:(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Szkolna Wyprawka
Wyprawka Szkolna
Powrót Do Szkoły