Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sprawa pobicia 11-latka trafiła do Kartuz

 
Elbląg, Sprawa pobicia 11-latka trafiła do Kartuz Podejrzany o pobicie chłopca 30-latek został zatrzymany przez policję dwa dni po zdarzeniu (fot. KMP Elbląg)
Rek

Prokuratura Rejonowa w Kartuzach zajmie się głośną sprawą pobicia 11-letniego chłopca przez 30-letniego mężczyznę, do którego doszło w Elblągu. Taka jest decyzja gdańskiej prokuratury. Wniosek o wyłączenie elbląskich śledczych z tej sprawy złożyła Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Przypomnijmy, że do pobicia 11-letniego chłopca doszło 24 listopada na skrzyżowaniu ulicy płk. Dąbka i Pionierskiej. Zdarzenie zarejestrowała kamera z pobliskiego sklepu, po dwóch dniach policja zatrzymała podejrzanego, którym okazał się 30-letni elblążanin Piotr U, jak się okazało wcześniej karany m.in. za groźby i uszkodzenie mienia.
     Policja po przesłuchaniu mężczyzny zawnioskowała do Prokuratury Rejonowej w Elblągu o zastosowanie wobec 30-latka dozoru policyjnego, ma stawiać się trzy razy w tygodniu na komendzie. Rodzice pokrzywdzonego chłopca uznali taki środek zapobiegawczy za mało skuteczny i domagali się, by sprawca został aresztowany. W sprawę zaangażował się Zbigniew Stonoga, kontrowersyjny biznesmen i działacz społeczny, który odwiedził Elbląg, żądając dymisji prokuratora prowadzącego sprawę, zmiany kwalifikacji prawnej czynu i aresztowania podejrzanego.
     Po nagłośnieniu sprawy nadzór nad postępowaniem przejęła Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Dzisiaj prokurator okręgowy zdecydował o wszczęciu postępowania służbowego „w celu ustalenia, czy w związku z zastosowaniem wolnościowego środka zapobiegawczego wobec Piotra U., podejrzanego w sprawie PR 1 Ds. 1529.2016 Prokuratury Rejonowej w Elblągu, objętej zwierzchnim nadzorem służbowym, doszło do istotnych uchybień w zakresie sprawności prowadzonego postępowania przygotowawczego”.
     Prokuratura jednocześnie wystąpiła z wnioskiem do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, by sprawę prowadziła inna jednostka. „Mając na uwadze aktualny etap postępowania oraz powiązania rodzinne podejrzanego, z uwagi na możliwość zaistnienia wątpliwości co do bezstronności i braku obiektywizmu przy prowadzeniu tego postępowania, stwierdzono zasadność skierowania materiałów sprawy do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, celem rozważenia wyznaczenia do kontynuowania postępowania przez inną wyznaczoną jednostkę organizacyjną prokuratury z pominięciem właściwości miejscowej." - napisała Prokuratura Okręgowa w Elblągu w jednym z komunikatów.
     - We wniosku wskazano na możliwość zaistnienia wątpliwości, co do bezstronności i obiektywizmu przy prowadzeniu postępowania. Prokurator Regionalny w Gdańsku uznał, że dla dobra postępowania oraz w celu uniknięcia zarzutów braku obiektywizmu sprawa ta zostanie przekazana poza okręg właściwości prokuratury elbląskiej. W tym celu, przekazał sprawę do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku z poleceniem wyznaczenia jednostki, której zostanie powierzone kontynuowanie tego postępowania. Będzie nią Prokuratura Rejonowa w Kartuzach. Jednocześnie, w kontekście stwierdzonych zastrzeżeń, co do prawidłowości realizowanych dotąd czynności w tej sprawie Prokurator Regionalny polecił Prokuraturze Okręgowej w Elblągu podjęcie czynności wyjaśniających – informuje  Maciej Załęski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • No coś podobnego. .. Gdyby nie ten "trybun ludowy" zwany Stonoga to elbląski wymiar (nie)sprawiedliwości wraz z elbląskimi mediami zamietliby sprawę pod dywan, zbagatelizowali, obśmiali, a z 11- latka zrobili patologiczne dziecko, żeby tylko nie narazić się sędzinie elbląskiej (jak podaje info. elbląg, mama tego chłopaka jest sędzią?) :-( Horror
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  74 14
  (2016-12-07)
 • Tak działa elblaska policja i prokutatura...wypuszcza oprawce na wolność to jest sprawiedliwość? Widocznie są równi i rowniejsi elblaska policja coś o tym wie...psy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45 7
  ass(2016-12-07)
 • Tak przekazali do innej prokuratury. A co to da prokuratorzy kończą jedne szkoły jeżdżą na jedne szkolenia znają się jak łyse konie. Ręka rękę myje banda kolesi. Nikomu włos z głowy nie spadnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35 4
  xfg,(2016-12-07)
 • Jeszcze mogli by Państwo napisać ile razy ten 30 latek wtawił sie na komendę. Śmiech na sali. Przenoszą sprawę do innych województw a chłopak już dawno pojechał sobie w świat. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  (2016-12-07)
 • pytam czemu ""kontrowersyjny biznesmen i działacz społeczny, '' na czym ta kontrowersja polega!!! droga redakcyjo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 5
  kat-ol(2016-12-07)
 • To ładnie wychowała Pani sędzia to ścierwo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 4
  (2016-12-07)
 • to co zrobił jest straszne, ale jego matka nie jest sędzią tylko pracownikiem sekretariatu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 0
  Nik2(2016-12-07)
 • Dlaczego unika sie publicznego podawania personaliów tego zbira? Ja naprzykład chciałbym wiedzeć jak nazywa się taki bandzior.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 1
  (2016-12-07)
 • Pięknie ta pani co pracuje w prokuraturze (nieważne na jakim stanowisku) synalka wychowała - nie ma co. .. Wspaniała reklama dla elbląskiej prokuratury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 4
  (2016-12-07)
 • Jak chcesz wiedzieć jak on się nazywa, to poszukaj w komentarzach na innych elbląskich portalach. Znajdziesz tam jego imię oraz nazwisko, a nawet adres zamieszkania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  sdvb(2016-12-07)
 • Mam nadzieje że na celi umilą mu życie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2016-12-07)
 • nie chodzi o to by szukac tego po jakis portalach tylko zeby zdjecie zakapiorskiej facjaty i pełne dane wisialy na kazdej tablicy ogloszeniowej. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  (2016-12-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Konto poczty elektronicznej
Czytnik kart kryptograficznych
Domena funkcyjna .com.pl