Czwartek 18-04-2019, imieniny Apoloniusza, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sprostowanie

 
Elbląg, Sprostowanie
(fot. arch. portEl)

W artykule zatytułowanym „Obniżę czynsze” zamieszczonym w dniu 06.06.2013 roku na www.portel.pl kandydat na Prezydenta Miasta Elbląg a Pan Paweł Kowszyński przedstawił nieprawdziwe informacje dotyczące udzielanych przez Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu obniżek dochodowych czynszu.

Wysokość aktualnie obowiązującej stawki bazowej czynszu 8,02 zł/m2 oraz możliwości jej obniżenia, np. z uwagi na osiąganie niskich dochodów, zostały określone przez Radę Miejską w Elblągu w Uchwale Nr XII/329/2012 z dnia 14 lutego 2012 roku w sprawie „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Elbląga na lata 2012-2020”, zgodnie z którą od 01.01.2013 roku została wprowadzona nowa obniżka dochodowa, która przyznawana jest na okres 12 miesięcy licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po dniu złożenia wniosku.
     W związku z powyższym nieprawdziwe jest stwierdzenie Pana Pawła Kowszyńskiego, że przed podwyżką czynszu tj. przed dniem 01.01.2013 roku z obniżki dochodowej czynszu korzystało 1.300 lokatorów mieszkań gminnych, ponieważ obniżka dochodowa w obecnej formie jest udzielana od 01.01.2013 roku.
     Również nieprawdziwe jest stwierdzenie Pana Pawła Kowszyńskiego, że 3.000 wniosków nadal oczekuje na rozpatrzenie, ponieważ składane wnioski są rozpatrywane na bieżąco zgodnie z wymienioną powyżej Uchwałą Rady Miejskiej (obecnie na rozpatrzenie oczekuje ok. 20 wniosków złożonych w czerwcu). W okresie od 01.01.2013 do 31.05.2013 roku Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu rozpatrzył pozytywnie 1.892 wnioski o udzielenie obniżki dochodowej czynszu w lokalach gminnych.
     
Zarząd Budynków Komunalnych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na dibond 260x60 cm - Słoneczniki
Fototapety z kwiatami
Fototapeta z ludźmi
Obrazy na alupanelu