Niedziela 23-09-2018, imieniny Bogusława, Tekli. Pierwszy dzień jesieni
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Zapomniani dawni Elblążanie.....pod płotem.... Zapomniani dawni Elblążanie.....pod płotem....

Stadion będzie zamknięty

 
Elbląg, Stadion będzie zamknięty (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Rek

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zamyka z końcem kwietnia hotel Stadion przy ul. Brzeskiej. Budynek ma przejąć w dzierżawę Integracyjny Klub Sportowy Atak, który chce tutaj stworzyć centrum szkoleniowe sportowców niepełnosprawnych.

- Za ubiegły rok hotel Stadion przyniósł stratę 150 tysięcy złotych, dwukrotnie większą niż rok wcześniej. I to mimo obecności obiektu w popularnych serwisach bookingowych i korzystnych dla klientów cen – mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Obiekt wymaga gruntownego remontu, by dostosować go do współczesnych standardów hotelowych, nie ma na ten cel środków. Zresztą od początku restrukturyzacji MOSiR razem z władzami miasta planowaliśmy, że będziemy szukać firmy lub instytucji, która mogłaby przejąć hotele w zarządzanie. Taka okazja nadarzyła się w przypadku hotelu Stadion.
     Z propozycją przejęcia obiektu do Urzędu Miejskiego zgłosił się Integracyjny Klub Sportowy Atak, który chce stworzyć w tym miejsc centrum szkoleniowo-pobytowe dla osób niepełnosprawnych. - IKS Atak złożył bardzo ciekawą ofertę, dzięki której nasze miasto może stać się wizytówką w sportach osób niepełnosprawnych. Klub pochodzi z Elbląga, wielokrotnie udowodnił, że potrafi organizować imprezy o zasięgu międzynarodowym, zdobywać fundusze na rozwój sportu osób niepełnosprawnych. Nie mam wątpliwości, że zrealizuje swoje plany dotyczące tego miejsca, nasze miasto na tym zyska – przekonuje Marek Wnuk.
     Uchwała w sprawie przejęcia hotelu przez IKS Atak ma być głosowana na czerwcowej sesji Rady Miejskiej. Na ostatnim posiedzeniu, w czwartek, wątpliwości w tej sprawie zgłosił jednak Janusz Hajdukowski, radny PiS.
     - Otrzymałem pismo od pracowników hotelu, którzy proszą o pomoc. Twierdzą, że hotel zostaje z dnia na dzień zamknięty, że dyrektor MOSiR się z nimi w tej sprawie nie spotkał. Uważają, że MOSiR bardziej inwestuje w Atletikon, odświeżając pomieszczenia, kupując telewizory, a Stadion był skazany na zamknięcie. Z jakiego powodu? – chciał wiedzieć radny Hajdukowski.
     - Gdy łączyliśmy MOSiR z CSB i Dolinką zapowiadaliśmy, że będziemy szukać operatorów, którzy przejmą od MOSiR hotele. Na początku nie było chętnych, więc hotele zostały przy MOSiR. Z ofertą na hotel Stadion wystąpił IKS Atak i została ona przyjęta, tym bardziej że strata hotelu w ubiegłym roku wyniosła 150 tysięcy złotych - wyjaśniał prezydent Witold Wróblewski, odpowiadając radnemu na interpelację.
     - W hotelu pracuje sześć osób, wszystkie otrzymały ode mnie propozycję pracy w innym miejscu. Wszystkie ją przyjęły. Cztery osoby przejdą na basen przy ul. Robotniczej, który po remoncie otwieramy w maju, jedna przejdzie do hotelu Atletikon, na miejscu pozostanie kierowniczka, która musi przeprowadzić proces likwidacji – twierdzi Marek Wnuk, dyrektor MOSiR. - Hotel Stadion zostanie zamknięty z dniem 30 kwietnia. Czeka nas inwentaryzacja i przygotowanie do przekazania obiektu po podjęciu decyzji w tej sprawie przez władze miasta. W zasobach MOSiR nadal pozostanie hotel Atletikon przy ul. Agrykola, który – jak twierdzi dyrektor Wnuk – też przynosi straty. MOSiR liczy na to, że stanie się miejscem zgrupowań łyżwiarzy i wrotkarzy z całej Polski, gdy już tor przy ul. Agrykola będzie gotowy.
     
     

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety ze sztuką
Fototapeta z ludźmi
Fototapety dziecięce
Fototapety z tańcem