Piątek 24-05-2019, imieniny Zuzanny, Joanny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stadion będzie zamknięty

 
Elbląg, Stadion będzie zamknięty
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zamyka z końcem kwietnia hotel Stadion przy ul. Brzeskiej. Budynek ma przejąć w dzierżawę Integracyjny Klub Sportowy Atak, który chce tutaj stworzyć centrum szkoleniowe sportowców niepełnosprawnych.

- Za ubiegły rok hotel Stadion przyniósł stratę 150 tysięcy złotych, dwukrotnie większą niż rok wcześniej. I to mimo obecności obiektu w popularnych serwisach bookingowych i korzystnych dla klientów cen – mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Obiekt wymaga gruntownego remontu, by dostosować go do współczesnych standardów hotelowych, nie ma na ten cel środków. Zresztą od początku restrukturyzacji MOSiR razem z władzami miasta planowaliśmy, że będziemy szukać firmy lub instytucji, która mogłaby przejąć hotele w zarządzanie. Taka okazja nadarzyła się w przypadku hotelu Stadion.
     Z propozycją przejęcia obiektu do Urzędu Miejskiego zgłosił się Integracyjny Klub Sportowy Atak, który chce stworzyć w tym miejsc centrum szkoleniowo-pobytowe dla osób niepełnosprawnych. - IKS Atak złożył bardzo ciekawą ofertę, dzięki której nasze miasto może stać się wizytówką w sportach osób niepełnosprawnych. Klub pochodzi z Elbląga, wielokrotnie udowodnił, że potrafi organizować imprezy o zasięgu międzynarodowym, zdobywać fundusze na rozwój sportu osób niepełnosprawnych. Nie mam wątpliwości, że zrealizuje swoje plany dotyczące tego miejsca, nasze miasto na tym zyska – przekonuje Marek Wnuk.
     Uchwała w sprawie przejęcia hotelu przez IKS Atak ma być głosowana na czerwcowej sesji Rady Miejskiej. Na ostatnim posiedzeniu, w czwartek, wątpliwości w tej sprawie zgłosił jednak Janusz Hajdukowski, radny PiS.
     - Otrzymałem pismo od pracowników hotelu, którzy proszą o pomoc. Twierdzą, że hotel zostaje z dnia na dzień zamknięty, że dyrektor MOSiR się z nimi w tej sprawie nie spotkał. Uważają, że MOSiR bardziej inwestuje w Atletikon, odświeżając pomieszczenia, kupując telewizory, a Stadion był skazany na zamknięcie. Z jakiego powodu? – chciał wiedzieć radny Hajdukowski.
     - Gdy łączyliśmy MOSiR z CSB i Dolinką zapowiadaliśmy, że będziemy szukać operatorów, którzy przejmą od MOSiR hotele. Na początku nie było chętnych, więc hotele zostały przy MOSiR. Z ofertą na hotel Stadion wystąpił IKS Atak i została ona przyjęta, tym bardziej że strata hotelu w ubiegłym roku wyniosła 150 tysięcy złotych - wyjaśniał prezydent Witold Wróblewski, odpowiadając radnemu na interpelację.
     - W hotelu pracuje sześć osób, wszystkie otrzymały ode mnie propozycję pracy w innym miejscu. Wszystkie ją przyjęły. Cztery osoby przejdą na basen przy ul. Robotniczej, który po remoncie otwieramy w maju, jedna przejdzie do hotelu Atletikon, na miejscu pozostanie kierowniczka, która musi przeprowadzić proces likwidacji – twierdzi Marek Wnuk, dyrektor MOSiR. - Hotel Stadion zostanie zamknięty z dniem 30 kwietnia. Czeka nas inwentaryzacja i przygotowanie do przekazania obiektu po podjęciu decyzji w tej sprawie przez władze miasta. W zasobach MOSiR nadal pozostanie hotel Atletikon przy ul. Agrykola, który – jak twierdzi dyrektor Wnuk – też przynosi straty. MOSiR liczy na to, że stanie się miejscem zgrupowań łyżwiarzy i wrotkarzy z całej Polski, gdy już tor przy ul. Agrykola będzie gotowy.
     
     
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED