Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Suchacz letnią stolicą disco polo

 
Elbląg, Suchacz letnią stolicą disco polo
Tak obecnie wygląda plaża w Suchaczu (fot. Anna Dembińska)

Na plaży w Suchaczu ma powstać w wakacje dyskoteka z muzyką disco polo. Organizuje ją firma, która jest właścicielem klubu z Wysokiej koło Rychlik. Mieszkańcy Suchacza poparli ten pomysł na sołeckim spotkaniu, choć nie brakowało osób, które głosowały przeciw. Zobacz zdjęcia z Suchacza

Plaża w Suchaczu należy do gminy Tolkmicko. Jedną jej część dzierżawi prywatny przedsiębiorca, drugą opiekują się mieszkańcy Suchacza. W tym sezonie obie części zajmie właściciel dyskoteki z Wysokiej koło Rychlik, by urządzić na plaży dyskotekę w rytmach disco polo. Zgodził się na to zarówno dotychczasowy dzierżawca, jaki i mieszkańcy, którzy głosowali w tej sprawie na ostatnim spotkaniu sołeckim. Przeciwko takiej decyzji protestowało dziewięć osób, między innymi związanych ze Stowarzyszeniem Miłośników Suchacza i okolic.
     
     Muzyka do 4 rano
     
- Nie mamy nic przeciwko temu, by młodzi ludzie się w Suchaczu bawili, ale niech to będzie rozsądnie przygotowane. Z tego, co mówił przedstawiciel tej firmy, do naszej wsi przyjadą tłumy. Boimy się po prostu o swoje bezpieczeństwo, na plaży będzie sprzedawany alkohol, muzyka będzie grała w weekendy do 4 rano. A u nas w nocy ze względów oszczędnościowych gmina wyłącza uliczne lampy, nie mówiąc już o tym, że nie mamy miejsc parkingowych, by ci - którzy przyjadą - mieli gdzie postawić auta – mówi Dorota Chamczyk, jedna z mieszkanek Suchacza, która jest prezesem stowarzyszenia prowadzącego niepubliczną szkołę we wsi.
     - Na zebraniu przedstawiciel firmy nie odpowiedział na wiele naszych wątpliwości. Prosiliśmy, by pokazali pozwolenie od Urzędu Morskiego na organizację takiej imprezy, przecież to teren objęty Naturą 2000. Pokazał jedynie pismo, że o takie zezwolenie wystąpili, a to przecież nie to samo. Raz dwa przekonali mieszkańców, żeby nad tym głosować, młodzi byli za – dodaje Janina Piotrowska, dyrektor szkoły w Suchaczu.
     Wśród osób, które poparły pomysł utworzenia dyskoteki na plaży, była nowa sołtys Suchacza Monika Jarkiewicz, która sprawuje tę funkcję od ponad miesiąca. - Oczywiście też mam pewne obawy związane z organizacją całego przedsięwzięcia, ale to dla naszej miejscowości szansa na przyciągnięcie turystów. Młodzież bardzo chciała tej dyskoteki. Mamy zapewnienia, że właściciel dyskoteki zapewni odpowiednią ochronę i bezpieczeństwo, niektóre z wydarzeń będą miały charakter imprezy masowej, więc będą musiały spełniać surowe wymagania przepisów prawa – mówi pani sołtys. - Dotychczas niewydzierżawioną częścią plaży zajmowali się mieszkańcy Suchacza. Sami musieliśmy sprzątać, kosić trawę, dbać o porządek. Teraz będzie to zadanie tej firmy.
     Dyskoteka na plaży ma ruszyć 3 lipca i funkcjonować w weekendy do końca wakacji (od godz. 20 do 4 rano), wstęp na imprezę będzie płatny. - Na razie nie mogę nic więcej na ten temat powiedzieć, szczegóły ujawniamy co jakiś czas, taką mamy strategię – powiedział nam przedstawiciel firmy, która chce prowadzić dyskotekę na plaży.
     Jak się dowiedzieliśmy, poza weekendami i godzinami działania dyskoteki plaża ma być dostępna bezpłatnie dla wszystkich chętnych, czynna będzie m.in. gastronomia, leżaki, a nawet wypożyczalnia sprzętu wodnego.
     
     Umowa jeszcze nie podpisana
     
Pozytywną opinię w sprawie dzierżawy plaży wydał już Urząd Morski w Gdyni. Nie została jeszcze jednak podpisana umowa między gminą Tolkmicko, na której terenie leży Suchacz a właścicielem dyskoteki. - Czekamy na ofertę z tej firmy, może w przyszłym tygodniu coś będzie w tej sprawie wiadomo – mówi Andrzej Lemanowicz, burmistrz Tolkmicka. - Większość mieszkańców Suchacza jest za tą inicjatywą. To szansa na wypromowanie naszych okolic. Pieniądze uzyskane z dzierżawy plaży, które wpłyną do budżetu gminy, wrócą do sołectwa Suchacz, taką mamy wieloletnią tradycję. Mieszkańcy też będą mogli zyskać, na przykład udostępniając swoje posesje na parkingi dla aut osób, które do Suchacza przyjadą. Najważniejsza będzie jednak kwestia bezpieczeństwa, na czym nam najbardziej zależy.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Stronger
Clinex Grill
Pieczątki Firmowe
Clinex Dispersion Soft