Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sukces biologów z II LO

Elbląg, Sukces biologów z II LO Olimpijczycy wsród swoich koleggów-biologów z II LO.

W weekend (24 i 25 stycznia) na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyły się eliminacje okręgowe XXXVIII Olimpiady Biologicznej. Uczniowie II LO w Elblągu zdobyli na niej drugie, trzecie i piąte miejsce.

Elbląg reprezentowali tylko uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego, pozostałe licea nie wystawiły reprezentacji do zmagań olimpijskich z biologii.
     Sześcioro uczniów z II LO przygotowała nauczycielka biologii Hanna Pietras. Zmagania zakończyły się ich wielkim sukcesem. Marcin Drewnowski zajął drugie miejsce, Anna Kowalczyk - trzecie a Filip Mikucki - piąte. Marcin Drewnowski i Anna Kowalczyk zostali zakwalifikowani do zawodów centralnych w Warszawie, co jest równoznaczne ze zwolnieniem ich ze zdawania biologii na egzaminie maturalnym i uzyskaniem przez nich najwyższego wyniku - 100 proc. na poziomie rozszerzonym.
     Na tej samej olimpiadzie troje uczniów z II LO zostało wyróżnionych w kategorii „Praca badawcza”, która jest niezbędnym warunkiem decydującym o zakwalifikowaniu do eliminacji okręgowych. Wyróżnienia za prace badawcze otrzymali:
     - Marcin Drewnowski za pracę „Wpływ promieniowania laserowego, światła spolaryzowanego i pola magnetycznego na kiełkowanie i wczesne etapy ontogenezy żyta zwyczajnego, owsa zwyczajnego i kukurydzy cukrowej”
     - Katarzyna Kosmaczewska za pracę „Zróżnicowanie gatunkowe drzew w elbląskim Parku Planty”
     Anna Kowalczyk za pracę „Zmienność barwna muszli wstężyka gajowego (Cepea nemoralis) w różnych typach siedlisk na terenie elbląskiego parku „Bażantarnia”.
     Olimpijczykom z II LO gratulujemy.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Płyn Hayne
OKOWOKO s.c.
Bezpłatne badanie wzroku