Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Oświetlenie uliczne inaczej Oświetlenie uliczne inaczej

Sukces elbląskich licealistek

Karolina Haber z II LO i Aleksandra Kaźmierczak z I LO zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału XLI Olimpiady Biologicznej.

77 uczniów z 22 szkół średnich naszego województwa złożyło prace badawcze i zostało zakwalifikowanych do eliminacji pisemnych zawodów II stopnia (okręgowych) XLI Olimpiady Biologicznej. Byli wśród nich elblążanie – jedenaścioro uczniów I LO im. Juliusza Słowackiego i dziesięcioro II LO im. Kazimierza Jagiellończyka.
     Komisja Okręgowa wyróżniła cztery prace badawcze, wszystkie napisane były przez elblążanki:
– Joannę Brzezińską, uczennicę klasy II c I LO, opiekun pracy Ewa Michalewicz, temat: „Ocena stanu ekologicznego ujściowego odcinka Drwęcy Warmińskiej w oparciu o Makrofitowy Indeks Rzeczny” (praca oceniona na 47 pkt.)
–Agnieszkę Julię Lewecką, uczennicę klasy II c II LO, opiekun pracy Hanna Pietras, temat: „Zróżnicowanie gatunkowe bioty porostów na terenie wsi Jelonki – Próchnika” (praca oceniona na 44 pkt.)
– Joannę Milan, uczennicę klasy I c, II LO, opiekun pracy Hanna Pietras, temat: „Zróżnicowanie gatunkowe grzybów poliporoidalnych na terenie zachodniej części dzielnicy Elbląga – Próchnika” (praca oceniona na 41 pkt.)
– Justynę Skrzypińską, uczennicę klasy II c, II LO, opiekun pracy Hanna Pietras, temat: „Występowanie jaskółki dymówki (Hirundo rustica) na wybranych stanowiskach we wsi Jegłownik i Kopanka I” (praca oceniona na 40 pkt.).
     Potem uczniowie rozwiązywali ogólnopolski test, w wyniku którego wyłoniono sześcioro laureatów stopnia okręgowego XLI Olimpiady Biologicznej (w skali kraju wyłoniono 200 laureatów), wśród nich również było czworo elblążan:
– Karolina Haber (83 punkty) z II LO w Elblągu (opiekun Hanna Pietras)
– Adam Sielawo (79 punktów) z II LO w Olsztynie (opiekun Anna Romanowska)
– Aleksandra Kaźmierczak (76 punktów) z I LO w Elblągu (opiekun Ewa Michalewiсz)
– Mateusz Dutkiewicz (73 punkty) z II LO w Elblągu (opiekun Katarzyna Zarzeczna)
– Magdalena Duda (71 punktów) z I LO w Elblągu (opiekun Ewa Michalewiсz)
– Szymon Price (69 punktów) z I LO w Olsztynie (opiekun Barbara Sztyburska).
     Do ogólnopolskiego finału XLI Olimpiady Biologicznej zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli z testu co najmniej 74 punkty, czyli elblążanki Karolina Haber i Aleksandra Kaźmierczak oraz olsztynianin Adam Sielawo.
     Gratulujemy!

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
OKOWOKO s.c.