Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Świąteczna komunikacja

Elbląg, Świąteczna komunikacja Fot. Paweł Serocki

Od 30 października uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów, a także nowe linie, które kursować będą do dwóch największych elbląskich cmentarzy. Zmiany w komunikacji obowiązywać będą do 2 listopada.

Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych zachodzą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Uruchamiane są dodatkowe linie, zmienia się lokalizacja niektórych przystanków. Warto zapoznać się ze zmianami, by oszczędzić sobie stresów i sprawnie dojechać na wybrany cmentarz.
     Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu informuje, że 30 października (wtorek) według rozkładu kursować będą autobusy na liniach nr 6, 8 i 11. Od godz. 9 do godz.16.30 uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów na liniach nr 31 oraz C z Al. Odrodzenia do Dębicy po trasie linii nr 11.
     Natomiast 31 października (środa) i 2 listopada (piątek) według rozkładu kursować będą autobusy na liniach nr 6, 8 i 11. Od godz. 9 do godz.16.30 uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów na liniach: nr 27 z Al. Odrodzenia do Sienkiewicza po trasie linii nr 17, dalej ul. Bema, Łęczycką do Dębicy; nr 31 i C z Al. Odrodzenia do Dębicy po trasie linii nr 11.
     1 listopada (czwartek) od godz. 8.30 do 17.30 do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach: A - Pl. Słowiański - Sienkiewicza - Dębica (nowa pętla), B - ul. Sienkiewicza - Dębica (nowa pętla), C - Al. Odrodzenia - Hetmańska - Dębica (nowa pętla), nr 27 - Al. Odrodzenia - Sienkiewicza - Dębica (stara pętla), nr 40 - ul. Sienkiewicza - Dębica (stara pętla).
     Ponadto od godz. 8.30 do 17.30 do cmentarza Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii nr 8 po trasie: Al. Odrodzenia, Sienkiewicza, Łódzka.
     W tym samy czasie zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów na liniach nr 6 i 31 do starej pętli cmentarza Dębica.
     Do cmentarza Dębica (stara pętla) dojeżdżać będą także autobusy linii nr 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii nr 14.
     Od godz. 8.30 do ok. 20 do cmentarza Dębica (stara pętla) z ulicy Akacjowej kursować będą autobusy linii nr 15 po trasie: Akacjowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (pętla stara), Rawska, Akacjowa. Linia ta umożliwi połączenie (z przesiadką) z tramwajami linii nr 1, 2 i 4.
     Autobusy linii nr 11 kursować będą do starej pętli cmentarza Dębica według niedzielnych rozkładów jazdy.
     Z uwagi na duże natężenie ruchu na ul. Łęczyckiej, 1 listopada autobusy oznaczone literami A, B i C oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżać tylko do nowej (dolnej) pętli przy cmentarzu Dębica, natomiast autobusy oznaczone cyframi: 6, 7, 9, 11, 14, 15, 27, 31 i 40 tylko do starej (górnej) pętli.
     ZKM przypomina, że na wszystkich liniach komunikacji miejskiej obowiązywać będą bilety komunikacji miejskiej.
     Z uwagi na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, 1 listopada na ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii nr 6, 8, 31 i A.
     Szczegółowy przebieg tras linii do cmentarzy można znaleźć na stronie internetowej www.zkm.elblag.com.pl.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • szkoda że nikt nie pomyślał żeby z dworca jechało coś na dębice ale kto się przejmuje przyjezdnymi gośćmi niech łażą pomieście w święta i próbują się wciskać w zapchane po dach autobusy:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ważna(2007-10-24)
 • oczywista w mieście jaszda na gapula bo wstręciuchy kanary gniazdo bądą miały na Dębicy jak co roku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ALE LUJA(2007-10-24)
 • Co to za zezwolenia, które są wydawane dla prywatnych samochodów na wjazd na cmentarz. Dlaczego wydaje sie je dla Bogatych-wieśniaków ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-25)
 • zdecydowanie za malo autobusow koszmar starsi ludzie nie mieli szans aby dostac sie do autobusu z cmentarza na debicy a kontrolerzy zamiast pomagac i dopuszczac ludzi z dziecmi i osoby starsze ustawiali autobusy do czego to jest podobne w poprzednich latach tego nie bylo organizacja tragiczna ze strony zkm jak i naszej elb. policji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-01)
 • Moim zdaniem komunikacja byla pod"psem" gorsza jak rok temu, zwlaszcza drugiego dnia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-03)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywki