UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Do niebywale wykształconych nauczycieli. Czy wybierając studia pedagogiczne, byliście ślepi, czy ograniczeni umysłowo- nie znając realiów płacowych w oświacie? Uważam, że świadomie większość z Was wybiera tę formę zatrudnienia, wynikającą z wielu korzyści: karta nauczyciela, raz na 10 lat roczny urlop zdrowotny, dość sporo dni wakacji. .. .Większość z Was najzwyczajniej w świecie ściemnia i wykorzystuje (w sposób gówniarski. .. .tak, tak drodzy pedagodzy) sytuację polityczną w kraju. .. .Wasz strajk jest zwykłym szantażem. .. .. nie przypominam sobie, aby przez 8 lat rządów PO, PSL do głowy wam przyszły jakiekolwiek formy protestu. .. .i to jest właśnie Wasza galaktyczna hipokryzja i zakłamanie. Ciekawe co by było, gdyby na przykład energetycy zaczęli tak strajkować. .. .albo Ci od wywozu śmieci. .. .. Tylko mniejsza część z Was jest nauczycielami "z krwi i kości", pozostali to wygodnickie przypadki, uciekające od ciężkiej pracy- większość z Was jest tak po ludzku żałosna!!!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    23
    8
    tutu,srutu,pęczekdrutu(2019-04-11)
  • @tutu,srutu,pęczekdrutu - wybieraliśmy takie studia, bo kochaliśmy dzieci. I nadal kochamy :) Nie zazdrośćcie nam przerw między lekcjami - jesteśmy wtedy na dyżurach w nieludzkim hałasie i pilnujemy, że dzieci były bezpieczne. Jeśli ktoś myśli, że wtedy siedzimy i pijemy kawkę, to niech spróbuje w ciągu 10 minut przerwy (teoretycznie, bo nie wychodzimy z klasy równo z dzwonkiem) włączyć czajnik, poczekać aż woda będzie gotowa i ten wrzątek wypić - każdy może zrobić taki eksperyment w domu. Jeśli się nie uda, to za kolejne 45 minut wypijcie to, co sobie wcześniej zrobiliście. Powodzenia:)
  • Większość ludzi ma tylko 15 minut przerwy w czasie pracy. Sprobuj w tym czasie zagotować wodę, zaparzyć kawę czy herbatę, wypić i jeszcze zdążyć zjeść kanapkę.
  • Robię tak codziennie - 15 minut nie wystarcza Ci na zaparzenie i wypicie herbaty + zjedzenie kanapki ? Serio ?
  • A ty myślisz, że pracownik ma czajnik przy sobie? Też musi iść do pokoju socjalnego, zagotować wodę, często w tym czasie korzysta z WC, bo potem nie ma kiedy. Pijesz taka gorąca herbatę?Bo ona tak szybko nie stygnie. Trzeba zjeść kanapkę. I wrócić na swoje stanowisko pracy. W mojej pracy 15 minut to mało na zrobienie tego wszystkiego. Ty masz potem kolejne przerwy, a ja niestety nie. Pracuje po 8 godzin dziennie i potem już nie ma czasu na zjedzenie czegokolwiek.
  • A po czym wnosisz, że mam więcej przerw? Też mam 8 godzin pracy i nie mam żadnego problemu, żeby w 15 minut zjeść śniadanie i wypić herbatę.
  • 15minut przerwy, w czasie której trzeba iść do socjalnego, gdzie nie jestem sama, więc trzeba poczekać, aż osoby które zdążyły przyjść wcześniej zaparza sobie coś do picia. To wszystko trwa. Jedzenie w pośpiechu nie jest zdrowe, a czasami na wypicie herbaty i zjedzenie kanapki zostaje niecałe 10 minut. Przed jedzeniem trzeba umyć ręce. W przerwie też korzysta się z WC. To 15 minut nie jest tylko na wypicie herbaty i zjedzenie kanapki. To nie wygląda tak, że z wybiciem godziny na przerwę biegniesz do specjalnego. Ktos wejdzie tylko o coś zapytać i już zostaje ci 10 minut na przerwę.
  • Masz zakaz wyjścia do WC poza przerwą na śniadanie? Nie wierzę, zwyczajnie nie wierzę - jeśli tak jest to zgłoś do Sądu Pracy. To niedopuszczalne.
  • Nie ma zakazu. Po prostu nie zawsze jest czas.
Reklama