UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Święto Czechów i Słowaków

 
Elbląg, Święto Czechów i Słowaków
fot. mjr Krzysztof Olkowski

We wtorek, 30 października, żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) zebrali się na uroczystym apelu, aby uczcić święto swoich kolegów z Czech oraz Słowacji.

Żołnierze Wielonarodowej Dywizji uczcili 100. rocznicę Proklamacji Niepodległości Czechosłowacji. Apel rozpoczęto odegraniem hymnów państwowych obu krajów, następnie genezę święta przedstawili reprezentanci Czech i Słowacji: gen. bryg. Karel Rehka oraz kpt. Peter Giertl. Wraz z żołnierzami dowództwa dywizji w uroczystości brali również udział czescy żołnierze służący w Szczecinie i Bydgoszczy (Polska) oraz na Litwie i Łotwie. Z okazji święta dowódca dywizji gen. bryg. Krzysztof Motacki złożył naszym kolegom najserdeczniejsze życzenia. Tego samego dnia, w klubie wojskowym Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W, można było obejrzeć wystawę poświęconą wydarzeniom, które doprowadziły do proklamacji niepodległości Czechosłowacji.
mjr Dariusz Guzenda
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama