UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sztab wojewódzki w murach elbląskiego urzędu

 
Elbląg, Sztab wojewódzki w murach elbląskiego urzędu
fot. nadesłana

Sytuacja powodziowa w Elblągu oraz powiatach elbląskim i braniewskim, aktualny stan rzek, szacowanie strat i pomoc mieszkańcom, o tym wszystkim rozmawiano wczoraj (21 września) w Urzędzie Miejskim w Elblągu, gdzie odbyło się spotkanie podsumowujące działania związane z usuwaniem skutków powodzi. W spotkaniu z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim uczestniczył prezydent Elbląga Witold Wróblewski, starosta elbląski Maciej Romanowski, Leszek Dziąg starosta braniewski oraz włodarze gmin, wójtowie i burmistrzowie z obu powiatów.

Działania związane z likwidowaniem skutków wystąpienia wód rzeki Kumieli w Elblągu przedstawiał prezydent Witold Wróblewski, natomiast sytuację w regionie referowali wojewodzie m.in. włodarze gminy Elbląg, gminy Markusy, gminy Gronowo Elbląskie, gminy i miasto Pasłęk.
       Sytuacja powodziowa w gminach stabilizuje się, choć mimo ustania opadów w minionych dniach, wciąż utrzymuje się wysoki stan wód w rzekach. Problemem jest stan wałów, które mają nieszczelności i miejscami zostały poderwane. Stan wałów szczególnie osłabiają bobry, których działania powodują trudne do identyfikacji nieszczelności w zabezpieczeniach rzek. Cały czas w gminach obserwowane są obiekty mostowe. Trudna sytuacja jest w mieście i gminie Pasłęk, gdzie w ujęciach wody znaleziono bakterie coli.
       Uruchomione zostały już pierwsze wypłaty odszkodowań. Przedstawiciele samorządów szacują nadal straty, będą też składać kolejne wnioski o wsparcie, bowiem w części gmin woda cały czas zalega na polach i trudno w tym momencie podać dokładne rozmiary strat.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama