UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sztandar to duma Policji

 
Elbląg, Sztandar to duma Policji
Zdjęcie pocztu sztandarowego z prób przed Świętem Policji (fot. nadesłane)

Elbląska policja będzie miała nowy sztandar. – To wielkie wyróżnienie, powód do dumy, mobilizacja do jeszcze lepszej pracy, ale także symbol więzi ze społeczeństwem – podkreśla komendant insp. Marek Osik. Uroczyste nadanie sztandaru odbędzie się 19 lipca podczas obchodów Święta Policji.

Nowy sztandar to konieczność, bo poprzedni (również dar od mieszkańców) nie spełnia wymogów i standardów dnia dzisiejszego. Napis „Komenda Rejonowa Policji w Elblągu” jest już nieaktualny. 4 listopada 2011 roku został powołany Społeczny Komitet Organizacyjny Nadania Sztandaru dla Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, który tworzyli prezydent, starosta i biskup elbląski oraz burmistrzowie miast i wójtowie gmin powiatu elbląskiego. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy. Potrzebowano ok. 10 tys. zł.
     Według projektu, płat główny sztandaru zdobi orzeł w koronie na czerwonym tle oraz napis „Ojczyzna i Prawo”. Z drugiej strony umieszczona została m.in. policyjna gwiazda z herbem Elbląga. Praca została zlecona firmie ze Słupska, która posiada duże doświadczenie w haftowaniu sztandarów dla policji i wojska.
     - Sztandar nadaje komendzie Minister Spraw Wewnętrznych i jest to wielkie wyróżnienie – wyjaśnia insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji w Elblągu. – To powód do dumy, mobilizacja do jeszcze lepszej pracy, ale i wyraz więzi ze społeczeństwem.
     Nadanie sztandaru elbląskiej jednostce odbędzie się 19 lipca podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbędą się w Elblągu.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • SZTANDAR to duma ?! a nie uczciwość, dzialanie dla DOBRA SPOŁECZEŃSTA a nie dla polityków, rządu, lokalnych bogaczy !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-18)
 • Ważne, że udało się zebrać potrzebne pieniądze !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-18)
 • Ojczyzna i Prawo, coś takiego w rękach Policjantów, ha, ha, ha, przecież to sprzedawczyki, służą tym, którzy płacą lepiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-18)
 • Na początek cytat; Nadanie sztandaru elbląskiej jednostce odbędzie się 19 lipca podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji. Czyli my, Elblążanie nie zobaczymy tego nowego sztandaru, gdyż nasi policjanci odbiorą go w Olsztynie :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Generallo(2012-07-18)
 • Generallo poczytaj trochę zanim zaczniesz bić pianę www.portel.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-18)
 • .. .. wyróżnienie, . .. .. powód do dumy. .. .. nadaje minister. .. O czym ta mowa. Przecież zebrano pieniądze, zlecono wykonanie, powstał symbol który reasumując w wyniku działań ufundowali sponsorzy więc o jakim nadaniu tu mowa, o jakiej dumie ? Wiele organizacji społecznych, zawodowych, związkowych, grup zawodowych ustanawia sobie sztandary choćby rzemiosło, ale nie ma tam mowy o "nadaniu". Tworzą symbol ich organizacji, standardów. Więc co za wyróżnienie, co za powód do dumy. Co to jest duma ? Co ma wspólnego ze sztandarem ? Dumą jest być nauczycilelm, tokarzem, policjantem, sportowcem, itd - tylko że nie dla każdego przedstawiciela tych grup, Napewno nie jest dumą mieć sztandar. Dumą może być i napewno jest flga kraju dla jego obywateli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-19)
 • .. .. wyróżnienie, . .. .. powód do dumy. .. .. nadaje minister. .. O czym ta mowa. Przecież zebrano pieniądze, zlecono wykonanie, powstał symbol który reasumując w wyniku działań ufundowali sponsorzy więc o jakim nadaniu tu mowa, o jakiej dumie ? Wiele organizacji społecznych, zawodowych, związkowych, grup zawodowych ustanawia sobie sztandary choćby rzemiosło, ale nie ma tam mowy o "nadaniu". Tworzą symbol ich organizacji, standardów. Więc co za wyróżnienie, co za powód do dumy. Co to jest duma ? Co ma wspólnego ze sztandarem ? Dumą jest być nauczycilelm, tokarzem, policjantem, sportowcem, itd - tylko że nie dla każdego przedstawiciela tych grup, Na pewno nie jest dumą mieć sztandar. Dumą może być i napewno jest flga kraju dla jego obywateli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-19)
 • Malkontencie poprzedniku. Sztandar to nic? Dziwne że żołnierze oddawali za ten kawałek materiału życie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-19)
 • do" malkonenta poprzednika". Typowy przykład mylenia rzeczywistości -policjanta a żołnierza tym bardziej w okresie wojny nie można równać, jest to porównanie absurdalne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-19)
 • rzeczywiście typowy " kawałek materiału"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-19)
 • Za różne rzeczy ludzie oddaja życie, znajomy kose dostałza fajkę, bo nie chciał dać. Czy można powiedzieć, że oddał życie za paierosa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-19)
 • byli tacy co oddawali a inni nie oddali i żyją do dzisiaj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2012-07-19)
Reklama