Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szukam wody dla ochłody

 
Elbląg, Szukam wody dla ochłody
(WS)

W taki dzień, jak dziś, więcej elblążan myślało o tym, gdzie by się wykąpać, niż o niedzielnych wyborach. Kandydatom na prezydenta zadaliśmy więc pytanie: Czy uruchomi Pan/Pani kąpielisko przy ul. Spacerowej przed przyszłorocznymi wakacjami? W jaki sposób?

Cezary Balbuza, Elbląski Komitet Obywatelski
– Mam duży sentyment do basenu odkrytego, jednak jego remont będzie prawdopodobnie dość kosztowny i chciałbym go połączyć z budową obok nowej krytej pływalni, a jak pozwolą na to zdolności finansowe miasta, to może i aquaparku. Trzeba pamiętać, że ten największy odkryty basem w Polsce jest jednym z wyróżników Elbląga i powinniśmy go wspólnymi siłami odnowić i przywrócić do życia. Jednak, szanując swoich wyborców, nie mogę obiecać bez dokładnej znajomości finansów miasta, że basen ten będzie już czynny w 2014 roku.
     
     Ewa Białkowska, Ruch Palikota Elbląg +
– Z opinii specjalistów wynika, że uruchomienie kąpieliska wymaga rekonstrukcji bądź wymiany jedynie infrastruktury technicznej obiektu oraz uporządkowania terenu. W związku z powyższym jest możliwe sfinansowanie tej inwestycji nawet z tak okrojonego w środki finansowe budżetu.
     
     Elżbieta Gelert, Platforma Obywatelska RP
– Tutaj byłabym ostrożna, bo nie zamierzam składać obietnic bez pokrycia. Na pewno jeszcze w te wakacje chciałabym, aby teren wokół basenu był zagospodarowany na plażę dla mieszkańców, natomiast widząc stan techniczny, w jakim znajduje się ten piękny, lecz sędziwy obiekt, nakazuje mi to poddać w wątpliwość, czy uda się go bezpiecznie napełnić wodą i wpuścić do niego ludzi bez generalnego remontu. Na pewno deklarację w tej sprawie wydam do końca roku, natomiast już teraz zapowiadam, że uruchomimy plażę i teren rekreacyjny dla mieszkańców.
     
     Paweł Kowszyński, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
– Naszym zadaniem jest stworzyć elblążanom miejsca wypoczynku i rekreacji, a basen miejski przy ul. Spacerowej był przez wiele lat atrakcją dla mieszkańców i wpisał się w historię Elbląga. Jestem zwolennikiem rewitalizacji basenu miejskiego, aby był on dostępny dla wszystkich mieszkańców, a nie tak, jak w przypadku aquaparku, tylko dla zamożnych. Na pewno trzeba rozpocząć tę inwestycję jednak jej zakończenie nie nastąpi przed przyszłorocznymi wakacjami, jestem zwolennikiem rozsądnego inwestowania i uważam, że jeżeli mamy przeprowadzić rewitalizację i wydatkować środki, to musi być ona rzetelnie przeprowadzona, aby basen służył elblążanom jeszcze wiele lat, a nie tylko na kilka sezonów.
     
     Lech Kraśniański, Wolny Elbląg
– Rewitalizacja basenu miejskiego była jednym z naczelnych postulatów Grupy Referendalnej. Budowa aquaparku w oparciu o fundusze miejskie jest nierealna i każdy, kto twierdzi inaczej, jest zwykłym oszustem. Rewitalizacja basenu miejskiego to osobiście dla mnie i KWW Wolny Elbląg zadanie priorytetowe w dziedzinie sportu i rekreacji w Elblągu i uruchomimy to kąpielisko przed przyszłorocznymi wakacjami.
     
     Janusz Nowak, Sojusz Lewicy Demokratycznej
– Uruchomienie kąpieliska przy ul. Spacerowej będzie dla mnie sprawą priorytetowa, zapewniam, że kąpielisko będzie czynne w wakacje roku 2014. Nie będzie to jeszcze obiekt wymarzony przez mieszkańców, ale będzie spełniał wymogi sanitarne i będzie gwarantował pełne bezpieczeństwo użytkownikom. W tym celu niezbędne są szeroko zakrojone roboty remontowe oraz zakup i zamontowanie urządzeń podczyszczających wodę.
     
     Edward Pukin, Naszą Partią jest Elbląg
– Zdecydowanie tak. Ogłoszę konkurs na oferty zagospodarowania kąpieliska i oddam je w wieloletnią dzierżawę z możliwością uruchomienia spółki z udziałem miasta lub powołam miejski zakład inwestycyjno-budżetowy.
     
     Jacek Tomczak, Partia Elblążan
– Rewitalizacja resztek basenu przy ul. Spacerowej prawdopodobne okaże się zbyt kosztowna. W tym miejscu uruchomię aquapark i kompleks rekreacyjno- sportowo-rehabilitacyjny. Wymaga to dłuższego czasu, tzn. 30 miesięcy.
     
     Jerzy Wilk, Prawo i Sprawiedliwość
– Mam zamiar to zrobić, o ile nie przeszkodzą temu zniszczenia, jakie powstały wskutek błędnych decyzji byłego prezydenta Nowaczyka. Czekać będzie nas kapitalny remont tego obiektu, ale warto tego dokonać, bo ta inwestycja może być ważna dla elblążan, a jej efekt mieć także znaczenie marketingowe dla miasta.
     
     Witold Wróblewski, KWW Witolda Wróblewskiego
– Docelowo przy ulicy Spacerowej trzeba wybudować nowy basen, szukając na ten cel wsparcia z funduszy unijnych. Do czasu przygotowania i znalezienia finansowania na tę inwestycję należy jak najszybciej – przy zaangażowaniu niezbędnych, ale niewysokich nakładów – uruchomić kąpielisko, dając mieszkańcom, szczególnie tym, których nie stać na wyjazdy nad morze czy jeziora, szansę na bezpieczny wypoczynek i rekreację.
     
     Czytaj też:
     Takie miasto Wam zbuduję
     Elblążanin szuka pracy
     
Ich największy sukces
     
Politycy, których cenią
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • W sprawie basenu przy Spacerowej politycy mają prawie jednomyślność i dosyć wyważone sądy. To miejsce wraz z parkiem Dolinka ma swój klimat. Może więc coś na kształt jeziorka wśrodku miasta, z plażą, terenami rekreacyjnymi, może jakieś gustowne sezonowe kawiarenki i mamy kolejne piękne miejsce w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  r.(2013-06-20)
 • To skandal mamy najwiekszy basen w Europie i drugi na swiecie a nie potrafimy zadbac o tak atrakcyjny obiekt szczegolnie w okresie wakacyjnym!Politycy mamia nas obietnicami a tak naprawde od 50 lat niebylo tam powaznego remontu. Wstyd!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  lokalnypatriota(2013-06-20)
 • Krasnianski krotko i konkretnie. Basen ma byc i basta!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 7
  Boloztaczka(2013-06-20)
 • z ciekawości przeczytałem co mają ciekawego do powiedzenia kandydaci i widzę, że nie odrobili pracy domowej (szczerze nie jestem zaskoczony) Nie wiem jak oni układali swoje plany i na jakiej podstawie składają obietnice wyborcze, jak nie ułożyli budżetu miasta pezynajmniej na jeden najbliższy rok, co oni myślą, że nagle kasa się znajdzie. Oczywiście jestem za basem, odkrytym i może w niedalekiej przyszłości normalnym 25m pod dachem z ewentualną możliwością rozbudowy do ala aquaparku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  Marcin_T(2013-06-20)
 • Ladnie gadacie, nowaczyk tez tak mowil, ale pamietajcie panowie i panie poslowie ze z elblagiem nie ma zartow. Tu sie nie zuca slow na wiatr...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  Czytelnik_MOBI_73295(2013-06-20)
 • Właśnie obejrzałam kolejną debatę i odnoszę wrażenie, że Wróblewski Tomczak, Wilk, Pukin, Kraśniański nie rozumieją pytań. Mówią, co im pasuje i myślą, że wyborcy łykną każdą obietnicę- to brak szacunku dla elblążan.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  wyborca(2013-06-20)
 • Pani Gelert, mówi się uczniów a nie uczni!!! Może warto zainwestować w korepetycje z języka polskiego zamiast w bilbordy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  wyborca(2013-06-20)
 • czemu kasujecie komentarze, które wytykają Wam błędy w pisowni?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2013-06-20)
 • plaża bez wody? :-)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2013-06-20)
 • Ten pusty basen można porównać do głowy Nowaczyka kiedy kazał go zamknąć. Tak samo było pusto w jego głowie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  (2013-06-20)
 • Pukin zacznie od spółki. Gdzieś to chyba słyszałem. Czy za spółke nie odwołali Nowaczyka? Czytam i oczom nie wierze przed referendum wszyscy basen otwierali od razu a teraz co? Takie same plany jak oni wszyscy miał Nowaczyk. Panie Wilk a jakie zniszczenia wyrzadził panu na basenie Nowaczyk? Kiedys jak rzadziliście to chyba mieliscie przygotowane plany takie jak w sprawie portu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  Spoko_PO(2013-06-20)
 • "Janusz Nowak, - Uruchomienie kąpieliska przy ul. Spacerowej będzie dla mnie sprawą priorytetowa, " - to ja go Pan pilnował jako Odwołany Radny? Dlaczego dopuścił Pan do jego zamknięcia i dewastacji mienia komunalnego? NIC PAN NIE ZROBIŁEŚ I NIE ZROBISZ TYLKO KŁAMSTWAMI NAS KARMISZ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  SLdzmarsa?(2013-06-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny