Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Szybcy i skuteczni

Elbląg, Szybcy i skuteczni Na dzisiejszej konferencji prasowej podsumowano tegoroczną pracę Prokuratury Okręgowej w Elblągu (fot. WS)
Rek

Prokuratura Okręgowa w Elblągu podsumowała dziś (28 października) swoją tegoroczną pracę. Wyniki po raz kolejny wskazują, że elbląscy śledczy są szybcy i skuteczni, co stawia ich na pierwszym miejscu w apelacji gdańskiej.

Po raz kolejni prokuratorzy okręgu elbląskiego mają się czym pochwalić. – Osiągnęliśmy wyniki, które dają nam miejsce w czołówce w apelacji gdańskiej – przyznaje zastępca prokuratora okręgowego w Elblągu Maria Bąk.
     Przez dziewięć miesięcy 2010 roku do prokuratur okręgu wpłynęło 10.978 spraw (to o 111 mniej niż w roku poprzednim), z czego załatwiono 10.609. Ponad 4,5 tysiąca spraw skutkowało skierowaniem do sądu aktu oskarżenia. Zarzuty przedstawiono 6 416 osobom.
     Tylko 2 923 sprawy zakończyły się umorzeniem: - To nie jest dużo – uspokaja prokurator Maria Bąk. – Bardzo mało spraw zakończyło się z powodu nie wykrycia sprawcy – tylko 549.
     Prokuratorzy częściej niż w ubiegłym roku występowali o zabezpieczenie majątkowe. Dolegliwość finansowa jest bardzo dotkliwa i odczuwalna przez sprawcę. Takich postanowień było 892 na kwotę łączną ponad 2 mln złotych (2009 r. – 1 mln 142 tys. zł).
     Śledczy wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 374 osób – sąd odrzucił tylko 11. Wnieśli też 160 apelacji i sprzeciwów – sąd uwzględnił 57. To też dobry wynik.
     W statystykach jest też liczba, która chluby prokuratorom nie przynosi. To uniewinnienie.
     - To zawsze policzek dla prokuratorów – przyznaje Maria Bąk. – W tym roku mieliśmy ich 50.
     Cały bilans wychodzi jednak na plus i to duży dla naszego okręgu.
     - Ten wynik zawdzięczamy także bardzo dobrej współpracy z policją – podkreśla zastępca prokuratora okręgowego Elblągu.
     Na dzisiejszej konferencji prasowej nie był obecny prokurator okręgowy Zbigniew Więckiewicz, gdyż w tym czasie odbierał w Warszawie nominację na kolejną, 6-letnią kadencję.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE