UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tą sarną zajęli się ludzie (napisali do nas)

 
Elbląg, Zdjęcie sarny zrobiła Czytelniczka
Zdjęcie sarny zrobiła Czytelniczka

- Dziś rano wybraliśmy się z mężem na spacer ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż ul. Fromborskiej w Elblągu. Na wysokości pierwszych budynków wielorodzinnych w Zajeździe, z prawej strony obok ścieżki, zobaczyliśmy leżące nieruchomo zwierzę. Była to mała sarna. Podeszliśmy bliżej, żeby zobaczyć, w jakim jest stanie. Sarenka dawała słabe oznaki życia, ledwie uniosła głowę. Nie wiedzieliśmy, co jej jest, więc zadzwoniliśmy na policję z prośbą o pomoc - napisała do nas jedna z Czytelniczek. 

- Przekierowano nas do Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie po tym, jak podaliśmy szczegółowe informacje i namiary, obiecano nam szybki przyjazd specjalistów. Czekaliśmy obok sarenki, pilnując, żeby nie zbliżały się psy. Trzeba przyznać, że elbląskie służby spisały się na medal. Po ok. 10 minutach nadjechał biały samochód Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu. Pracownica schroniska delikatnie podniosła zwierzątko, a potem sarenkę zabrano do samochodu, żeby zawieźć ją do schroniska. Powiedziano nam, że zwierzę prawdopodobnie zatruło się spryskanym rzepakiem i jest to kolejna ofiara okolicznych upraw, bo sarny nie mają teraz w lesie wystarczająco dużo pożywienia. Obiecali, że postarają się pomóc zwierzątku - kontynuuje Czytelniczka. - Potem pojechali jeszcze drogą obok pola rzepaku w Zajeździe, żeby poszukać innych zwierząt. Nieco dalej w lesie, bezpośrednio za polem rzepaku, zauważyliśmy leżące w rozmarzającej wodzie kolejne zwierzę, prawdopodobnie była to sarna, ale tym razem martwa i już rozszarpana przez zwierzęta. W pobliżu były dwa duże psy – raczej nie dzikie, bo wyglądały na zadbane i miały obroże.
       W dalszej części listu elblążanka pyta, co z opisanym problemem można by było zrobić. 
       - Czy odpowiednie służby nie powinny zająć się tym problemem? Leśnicy mogliby przecież postawić w tych okolicach karmniki dla zwierząt. Może wreszcie ktoś zainteresowałby się tym, jakimi herbicydami i w jakim stężeniu opryskują okoliczni rolnicy swoje pola? Czy spełniają normy i czy nie jest to szkodliwe dla ludzi i zwierząt? Wreszcie właściciele psów – dlaczego wypuszczacie je luzem? Mogą atakować chore zwierzęta, nie dając im szansy na ucieczkę - pyta Czytelniczka i apeluje: - Zainteresujmy się tym, co się wokół nas dzieje.
imię i nazwisko Czytelniczki do wiadomości redakcji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Tak zajęliśmy się, smakowała jak kurczak :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 80
  (2017-02-19)
 • Puszczane luzem duże psy zagoniły i zagryzły już niejedno zwierzę. Właściciele są niemal bezkarni bo jak ich namierzyć. Chyba tylko liczyć na chip po odstrzeleniu takiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  44 4
  (2017-02-19)
 • "Zainteresujmy się tym, co się wokół nas dzieje" Taaaaa. .. pobudowaliście se domki jedno rodzinne na Fromborskiej obok lasu i łąk zabierając zwierzętom ich naturalne środowisko, nie martwiąc się chodź trochę co się z nimi stanie, a teraz obarczacie za wszystko rolników i właścicieli psów. No ale to Bielany prestiż dla znajomych. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  44 8
  Pyra(2017-02-19)
 • Dlaczego tak często miłośnicy zwierząt są mordęgą dla bliskich im ludzi?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 24
  (2017-02-19)
 • I to wszystko zjadamy z olejem rzepakowym a najwięcej z tłoczonym na zimno. czytaj -Monsanto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  37 1
  chemikowo(2017-02-19)
 • i tak psy zabijają mniej zwierząt niż myśliwi. A myśliwi jak dokarmiają to i tak zaraz z boku "wyrasta" ambona. Zwierzę się przyzwyczaja a potem łatwo już je ustrzelić w imię "zarządzania gospodarką leśną ". .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35 9
  Ankaskakanka(2017-02-19)
 • Może by tak zaczęli leśnicy strzelać do dziko biegających psów, bo mogą, a zimowego dokarmiania zwierząt już dawno nie ma. Trzeba by było kasę wydawać z nadleśnictwa ale wtedy nie będzie z czego utrzymywać wypasionych leśniczówek, takich, jak w Młynarach, Piórkowie i te skromne autka przed nimi stojące. itp itd. A ha, jak już wydajecie zgody na wycinkę drzew, pod zabezpieczenia pracy tartaków to zróbcie to raz a po męsku a nie na raty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 6
  ZieloneKrólestwo.(2017-02-19)
 • I weź tu jedz. .dziczyznę. Be. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 1
  (2017-02-19)
 • @Pyra - Mieszkańcy domków i mieszkań na Bielanach nie chodzą na pola, żeby opryskiwać rolnikom rzepak. .. - chyba coś się tu komuś pomieszało. A tak w ogóle, to nie ma czego ludziom zazdrościć, no chyba że ogromnych 20-letnich kredytów hipotecznych do spłacenia za te mieszkania, co ludzie "se pobudowali".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 13
  mieszkaniecBielan(2017-02-19)
 • Chłop żywemu nie przepuści!. .. Liczy się kasa! To nic, że ludziom trzecia ręka od tych herbicydów poźniej wyrasta ważne, że chłop zarobił.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 1
  (2017-02-19)
 • Wśród tych wszystkich paskudnych komentarzy chciałabym bardzo Pani podziękować za uratowanie tej sarny. Każde życie zasługuje na szacunek. Ludzie są najgorszym drapieżnikiem, który bestilasko morduje zwierzęta i niszczy ich środowisko naturalne dla własnej wygody
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  27 4
  Jnjn(2017-02-19)
 • Niestety aby rolnikowi się opłacało musi dawać na maksa chemię, plon musi być wysoki aby zwrócił się nakład pracy. I zainwestowane pieniądze a i raty trzeba spłacić. Nigdy nie wiadomo z pogodą. No cóż. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 9
  Pieniążki.(2017-02-19)
Reklama