Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Tak głosowaliśmy

Najwyższe poparcie - 65,87 proc. uzyskał w II turze wyborów nowy wójt wiejskiej gminy Braniewo. Ile głosów zebrali pozostali zwycięzcy?

Wincenty Marian Przyborowski, wójt gminy Braniewo, którego zgłosił komitet wyborczy SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci, zdobył wczoraj 1291 głosów. Jego przeciwnik Jerzy Maziarz z Porozumienia Samorządowego dostał 669 głosów. Nowy wójt ma 59 lat, jest członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
     Kazimierza Kiejdo jako nowego burmistrza Pieniężna wskazało 1499 mieszkańców. Z poparciem 58,46 proc. Kiejdo wyprzedził dotychczasowego burmistrza Ryszarda Kudłę z Komitetu Wyborczego Samorządowe Forum Pieniężna, który otrzymał wczoraj 1065 głosów. Kazimierz Kiejdo ma 47 lat. W poprzedniej kadencji był zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej w Pieniężnie. W wyborach startował z komitetu wyborczego Nasz dom - Gmina Pieniężno.
     Henrykowi Kiejdo do zwycięstwa wystarczyły 852 głosy. Kandydat Komitetu Wyborczego Henryka Kiejdo Szansa został wójtem Rychlik dzięki 56,72 proc. głosów. Jego przeciwnik - Zbigniew Zasada ze Stowarzyszenia Dobry Samorząd, otrzymał w II turze 650 głosów. Nowy wójt jest przedsiębiorcą, ma 51 lat. W poprzedniej kadencji był radnym gminy Rychliki. Dwa tygodnie temu zdobył mandat do Rady Powiatu Elbląskiego.
     Burmistrzem Tolkmicka będzie Andrzej Lemanowicz. W ostatecznej rozgrywce poparło go 56,65 proc., tj. 1167 mieszkańców gminy. Jego kontrkandydat Zbigniew Rutkowski z Komitetu Wyborczego Praworządna Gmina przekonał do siebie 893 osoby. Lemanowicz ma 43 lata. Jest inżynierem mechanikiem i przedsiębiorcą. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyszłość Dla Gminy.
     W mieście Kopernika będzie nadal rządzić Krystyna Lewańska. Dotychczasowa burmistrz zdobyła 53,1 proc. poparcia, tj. 857 głosów. Jej wyborcza rywalka Urszula Zakrzewska z Komitetu Wyborczego Razem - To Szansa Fromborka otrzymała 756 głosów. Krystyna Lewańska ma 54 lata. Jej kandydaturę zgłosił Komitet Wyborczy Wyborców Strażacy, a poparło Stowarzyszenie Wspólnota Terytorialna.
     Przez najbliższe cztery lata wójtem Płoskini będzie Zbigniew Andrzej Kowalski.
     Kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Samorządowe zdobył we wczorajszej turze 51,7 proc. poparcia - 553 głosy. Zbigniew Andrzej Kowalski ma 37 lat, mieszka w Dąbrowie i jest leśnikiem. Nie należy do żadnej partii politycznej. Jego rywal Franciszek Dawgul, dyrektor elbląskiego Domu Dziecka, wywalczył 516 głosów.
     A w Młynarach - bez zmian na stanowisku burmistrza. Mieszkańcy tej gminy kolejny raz wskazali na Jadwigę Semmerling-Osowską. Kandydatka Komitetu Wyborczego Wyborców Straży Pożarnych zdobyła 1028 głosów (50,19 proc.). Jej wyborczy przeciwnik, przedsiębiorca Józef Szymczuk z Komitetu Nasze Miasto i Gmina Młynary, przegrał o włos - dostał 1020 głosów.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II