Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tak świętowała Straż Graniczna

 
Elbląg, Tak świętowała Straż Graniczna
(fot. Michał Skroboszewski)

Pokazem musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Honorowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu rozpoczęły się oficjalne obchody święta Straży Granicznej. Podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim funkcjonariusze otrzymali awanse, nagrody i wyróżnienia. Zobacz więcej zdjęć.

 - Zaczynaliśmy dziewiętnaście lat temu w sile 24 funkcjonariuszy. Dziś jest nas 60 i dwoje pracowników cywilnych – powiedział ppłk SG Arkadiusz Kulik, komendant elbląskiej placówki Straży Granicznej, która swoim zasięgiem obejmuje powiaty: elbląski, malborski, sztumski, kwidzyński, Elbląg oraz Frombork i obsługuje morskie przejścia graniczne w Elblągu i Fromborku.
     Dzisiaj przyszedł na świętowanie. Zaproszeni na uroczystość goście obejrzeli najpierw pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, a następnie uczestniczyli w gali w Ratuszu Staromiejskim, podczas której kilkunastu funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie podoficerskie i chorążych. Osobne wyróżnienia i nagrody wręczyli przedstawiciele samorządu oraz komendant placówki w Elblągu. Przedstawiciele samorządów, z którymi współpraca układa się Straży Granicznej najlepiej, otrzymali pamiątkowe "słupy graniczne".
     Straż Graniczna nie jest formacją dbającą o rozgłos. Zwróciła na to uwagę w swoim przemówieniu wicewojewoda warmińsko-mazurska Grażyna Kluge. - Życzę Państwu ciszy wokół was, bo to oznacza, że spełniacie swoje zadania. A spełniacie je z pełnym oddaniem – życzyła Grażyna Kluge.
     Nie oznacza to jednak, że o elbląskich strażnikach nic nie wiadomo. Zwraca uwagę m.in. to, że pomagają domowi dziecka "Słoneczne Wzgórze" we Fromborku. Wszystkie prezenty, które otrzymała z okazji święta Straż Graniczna, trafią właśnie do tej placówki. Strażnicy graniczni współpracują też z Zespołem Szkół Zawodowych nr 1, gdzie powstała klasa mundurowa, angażują się też w rozmaite przedsięwzięcia dotyczące bezpieczeństwa.
     Elblążanie będą mogli zapoznać się z pracą Straży Granicznej podczas festynu służb mundurowych, który odbędzie się 22 maja na placu między ulicą Królewiecką i al. Piłsudskiego.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini