UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Te słowa bardzo ją dotknęły, ale apelacji nie będzie (śladem publikacji)

 
Elbląg, Radna Maria Kosecka
Radna Maria Kosecka (fot. arch. AD)
Reklama

Po informacji dotyczącej zakończenia sądowego sportu między Marią Kosecką a Jerzym Wilkiem, oświadczenie w tej sprawie przesłała do naszej Redakcji radna Kosecka. "Chciałabym sprostować i uzupełnić niektóre informacje" - czytamy w piśmie, które poniżej publikujemy w całości.

"Sąd Okręgowy w Elblągu wydał 25 czerwca wyrok w sprawie naruszenia moich dóbr osobistych i dobrego imienia przez pana Jerzego Wilka oddalający moje powództwo. W uzasadnieniu Sąd przyznał, iż doszło co prawda do naruszenia moich dóbr osobistych w konkretnych fragmentach wypowiedzi, gdzie zdaniem Sądu „można dostrzec ingerencję w dobra osobiste powódki poprzez określanie jej obrażającym słowem oraz sugerowanie, że powinna zachowywać się w sposób nie licujący z godnością człowieka”. Ze względu jednakże na fakt, iż to nie pan Jerzy Wilk doprowadził do upublicznienia i rozpowszechnienia jego wypowiedzi, Sąd nie uznał za możliwe przypisanie mu bezpośredniej winy.
       Sąd uznał również, że pan Jerzy Wilk przeprosił już publicznie na konferencji prasowej w dniu 8 lipca 2013 wszystkie osoby, które mogły poczuć się obrażone lub dotknięte jego słowami oświadczając, że „za wulgaryzmy i inne rzeczy przeprasza wszystkich, którzy czują się obrażeni”.
       Sąd ustalił prawdziwość nagrania wypowiedzi pana Wilka, jednakże krytycznie odniósł się do samego nagrania jako dowodu w sprawie. Sąd uznał, że w” postępowaniu cywilnym może zasadniczo być wykorzystany dowód w postaci nagrania wypowiedzi, pod warunkiem jednak, że strona powołująca ten dowód także była uczestnikiem rozmowy”.
       Sąd umorzył postępowanie w części dotyczącej żądania zapłaty 5.000 zł na cele społeczne, bowiem żądanie to zostało przeze mnie wcześniej wycofane.
       Mimo, ż przysługiwało mi prawo do złożenia apelacji od tego wyroku, zrezygnowałam z tej możliwości, bowiem w naszym sporze nie chodziło mi o proceduralne interpretacje, tylko o zwrócenie uwagi na brutalizację kampanii politycznych i politycznego języka oraz bezbronność osób sprawujących funkcje publiczne bądź pretendujących do ich sprawowania wobec bezwzględności części mediów w pogoni za sensacyjnym materiałem.
       Mam nadzieję, że wyrok ten będzie przestrogą dla wszystkich osób czynnie uczestniczących w naszym życiu publicznym, bowiem niestety procedury prawa polskiego nie pozwalają na rzeczywistą ochronę osób pokrzywdzonych lecz obligują Sądy do rozstrzygania pod kątem formalno-prawnym.
       Apeluję więc: szanujmy swoich politycznych przeciwników i konkurentów, ponieważ tylko tak możemy poprawić nasze życie polityczne. Dlatego mimo iż słowa pana Jerzego Wilka bardzo mnie dotknęły, nie zamierzam kontynuować tego sporu i mam nadzieję, że po tym doświadczeniu będziemy mogli jeszcze lepiej współpracować dla dobra naszego miasta."
      
       Maria Kosecka
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Tak jak pisałem wcześniej Maria nie da o sobie zapomnieć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 1
  fan 07(2015-07-29)
 • Moim zdaniem, radna popełniła błąd nadając bieg sprawie. Banialuki p. Wilka należało zlekceważyć, bo tylko na to zasługiwały. P. Koseckiej życzę twardszej skóry w kontaktach z prostakami oraz większego dystansu wobec przejawów chamstwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 12
  KURADOMOWA(2015-07-29)
 • znaczy wszystko co Wilk powiedzial jest OK.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 5
  (2015-07-29)
 • Nie ukrywajmy z Wilka gentelmen jak z koziej d...torba podrozna. Wszystko na pokaz byleby gawiedz zadowolic. I mimo ze jestem wlasnie tej opcji politycznej to Wilk nigdy mojego glosu nie uzyska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 12
  (2015-07-29)
 • gdyby obrażał w otwartej jawnej dyskusji politycznej - wyrok byłby niesprawiedliwy. W zaistniałej sytuacji jest jak najbardziej logiczny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20 5
  (2015-07-29)
 • Czyli, jakbym ja „określił kogoś obrażającym słowem oraz zasugerował, że on powinien zachowywać się w sposób nie licujący z godnością człowieka”, a mój kumpel to nagrał i wrzucił na youtube'a, to ja mam święty spokój?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 5
  Ciekawski(2015-07-29)
 • Pogódźcie sie. Jestaście przeciez oboje Polakami. Starajcie sie budowac a nie niszczyć. NIe mamy innych wrogów tylko między Polakami się żreć?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 6
  (2015-07-29)
 • A więc ten tekst przewidziałem już wcześniej! Po drugie czego ona nie rozumie w postanowieniu sądu ? No i na sam koniec może niech przypomni kto ją zgłosił do nagrody w rocznicę 25-lecia istnienia samorządów w Polsce?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 5
  Kat.Na.Idiotów(2015-07-29)
 • A co z Przekopem Mierzei? Kiedy w końcu Krynica, Elbląg i inne miejscowości Zalewu dostana okno na Bałtyk???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  (2015-07-29)
 • Jeszcze tylko (aż) 3 miesiące i Polska nareszcie będzie dla Polaków!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 6
  (2015-07-29)
 • P o l s k a s i ę b u d z i ! ! !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 3
  (2015-07-29)
 • Wyrok był oczywisty już dwa lata temu. Po co ta Pani rozdmuchała sprawę? Tylko sama wie. Radna powinna choć ciut znać się na prawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 4
  redrum(2015-07-29)
Reklama