Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

To nie jest rondo, to skrzyżowanie

 
Elbląg, To nie jest rondo, to skrzyżowanie Okrągła wysepka przez niektórych kierowców traktowana jest jak rondo (fot. Witold Sadowski)
Rek

Przebudowane skrzyżowanie ulic Płk. Dąbka z Węgrowską budzi wiele negatywnych emocji wśród kierowców. Powodem jest okrągła wysepka, która sprawia, że kierowcy myślą, że to rondo. Tymczasem... – To tylko zwykłe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną – wyjaśnia sierż. sztab Maciej Krztoń z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

- Osobiście wymuszono już na mnie kilkakrotnie pierwszeństwo – alarmuje nasz Czytelnik. - W rozmowach ze znajomymi oraz współpracownikami okazało się, że oni również spotkali się wielokrotnie z taką sytuacją. Problem dotyczy głównie zielonego światła w relacji ul. Węgrowskiej i wyjazdu z CH Ogrody. Kierowcy jadący ulicą Węgrowską skręcający w lewo w ulicę Płk. Dąbka bardzo często wymuszają pierwszeństwo na kierowcach wyjeżdżających z CH Ogrody.
     - Wygląd tej wysepki powoduje, że wielu „niedzielnych” kierowców myli to skrzyżowanie z rondem – dodaje radny Robert Turlej. - Zbliża się otwarcie centrum handlowego, nic z tym nie zostało zrobione, więc może być tylko gorzej. Najlepszym rozwiązaniem jest zlikwidowanie tej formy przypominającej rondo.
     Podobny problem jest także na skrzyżowaniu ul. Ogólnej z Lubelską, na której również jest taka wysepka.

  To skrzyżowanie też nie jest rondem (fot. WS) To skrzyżowanie też nie jest rondem (fot. WS)


– Rondo jest wówczas, gdy mamy znak drogowy o ruchu okrężnym – wyjaśnia sierż. sztab Maciej Krztoń. - W przypadku tych skrzyżowań takiego znaku nie ma, więc są one zwykłymi skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną. Trzeba więc stosować się do tej sygnalizacji. Wyjeżdżający z centrum handlowego mają pierwszeństwo przed tymi, którzy jadąc z ul. Węgrowskiej skręcają w lewo, w ul. Płk. Dąbka. 
     Podobny problem mogą mieć kierowcy na skrzyżowaniu ulicy Ogólnej i Lubelskiej, przy drugim wjeździe do centrum handlowego. Tutaj również na środku skrzyżowania urządzono wysepkę, ale także w tym wypadku nie ma mowy o ruchu okrężnym. 
     

Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA