Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Truso w Meksyku?

 
Elbląg, Truso w Meksyku? fot. nadesłana
Rek

Wczoraj w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wiceminister Piotr Żuchowski wraz z Urszulą Ślązak - dyrektor Departamentu Współpracy Zagranicznej spotkali się z dr Markiem Jagodzińskim, pracownikiem elbląskiego muzeum oraz dr Jerzym Suchockim, wykładowcą akademickim z Meksyku. Przedmiotem rozmowy były plany długoletniej współpracy Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu z Narodowym Muzeum Kultury w Meksyku.

W ubiegłym roku oba muzeum świętowały 150-lecie powstania, co skłoniło je do nawiązania bliższej współpracy. Efektem może być nie tylko prezentacja wystawy Truso w najważniejszym muzeum Meksyku w 2017 roku, ale również wypożyczenie elbląskiemu muzeum znaczącej, nie prezentowanej dotychczas w Europie ekspozycji meksykańskiego muzeum. Dodatkowym efektem zbliżenia muzeów jest propozycja strony meksykańskiej zorganizowania w przyszłym roku w Meksyku Dni Kultury Polskiej, których ważnym elementem stałaby się zapowiedź dalszych działań z elbląskim muzeum. Minister Piotr Żuchowski, patronujący wystawie Truso, zaoferował pomoc Ministerstwa w realizacji planów muzeum oraz koordynacji organizacji Dni Kultury Polskiej.
     Konkretne plany i propozycje muzeów poznamy już na jesieni.
     
     
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu
     
     
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)